:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C pochmurno z przejaśnieniami

RCKiK: krew pilnie potrzebna!

społeczeństwo, RCKiK pilnie potrzebna! - zdjęcie, fotografia

Tradycyjnie w okresie wakacyjnym odnotowywany jest spadek oddawania krwi przez honorowych dawców. W związku z tym w bankach krwi pojawia się większe zapotrzebowanie na ten cenny surowiec. Taka sytuacja jest również w województwie podlaskim. Pracownicy centrum krwiodawstwa apelują o udział w akcjach zbiórki krwi, co pozwoli na uzupełnienie braków w podlaskich zasobach.

Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku zachęcają wszystkich honorowych dawców krwi do wizyty w stacjach lub ambulansach w celu oddania krwi. Aktualnie w podlaskich bankach krwi jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy lek. Co prawda jest zapas grupy B Rh+, jednak reszta jest pilnie potrzebna.

Przypominamy, że osoby, które chciałyby oddać honorowo krew mogą zgłosić się do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który cyklicznie w pierwszy i trzeci czwartek każdego miesiąca zaparkowany jest przed Inspektoratem ZUS w Zambrowie, przy ul. Fabrycznej 3a w godz. 8.00 – 13.30. Można także zapisać się do Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej. Podczas wizyty należy mieć przy sobie dokument tożsamości.

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat, posiadający przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Przed oddaniem krwi każdy zostanie zbadany przez lekarza.

Potencjalny krwiodawca powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po lekkostrawnym, niskokalorycznym posiłku. Dzień wcześniej należy spożyć około 1,5 litra płynów. Nie można spożywać alkoholu w okresie krótszym niż 24 godziny przed oddaniem.

Polecamy:
:: Zambrowianie oddawali krew w ramach MotoSerca [foto+video]
:: Wychowankowie Bursy ponownie oddali krew [foto]
:: Akcja honorowego krwiodawstwa zakończona sukcesem
:: Zambrowianie oddali 18 litrów krwi
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video]
:: 22 litry krwi pozyskano w ramach akcji PCK
:: Mieszkańcy Zambrowa oddawali krew
:: Zambrowianie oddali ponad 11 litrów krwi
:: Zambrowianie oddali ponad 14 litrów krwi [foto]
:: Udany Dzień Dawcy w Zambrowie [foto+video]
:: Prawie 20 litrów krwi oddali mieszkańcy Zambrowa
:: Zambrowianie oddali ponad 20 litrów krwi
:: Niemal 13 l krwi pozyskano w ramach akcji PCK
 

RCKiK: krew pilnie potrzebna! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się