:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Rano z Zambrowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

religia, Zambrowa wyruszyła piesza pielgrzymka Jasną Górę - zdjęcie, fotografia

Około 80 pątników wyruszyło pieszo z Zambrowa na Jasną Górę. Mają do pokonania ponad 400 km. Do celu dotrą 13 sierpnia.

Dziś (1 sierpnia) po godzinie 7.00 z Zambrowa wyruszyła 26. Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi z naszego miasta do przejścia mają blisko 440 kilometrów.

Pierwszy dzień pielgrzymki rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą o godzinie 6.00 w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Po niej wierni pod przewodnictwem ks. Dariusza Niewińskiego wyruszyli w drogę. W czasie kilkuset pierwszych metrów wiernym towarzyszył ks. dziekan dr Jerzy Samsel.

Zambrowscy pielgrzymi tworzą tzw. grupę niebieską Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W grupie pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Łapy, Kobylin, Wysokie Mazowieckie, Szepietowo, Czyżew oraz Zambrów. W sumie w tym roku na pątniczy szlak z Zambrowa wyruszyło około 80 osób. Jutro w Broku grupa niebieska dołączy do głównej kolumny pielgrzymkowej idącej z Łomży i Ostrołęki

Pielgrzymi w drogę codziennie będą wyruszali między godz. 6 a 7 rano i dziennie do pokonania będą mieli średnio 35 km. Każdy dzień podzielony będzie na kilka etapów (po 5-10 km). Istotną częścią dnia jest Msza św., zarówno w miejscu noclegu, jak i podczas trasy. Każdy dzień kończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.

Wszystkim pątnikom codziennie towarzyszy modlitwa przeplatana śpiewami piosenek. Dla wielu, szczególnie młodych ludzi, wielkim przeżyciem jest Sakrament Pokuty sprawowany w drodze. Na końcu każdej grupy idą kapłani, którzy służą spowiedzią i rozmową.

Na Jasną Górę pielgrzymi z Diecezji Łomżyńskiej dotrą w piątek - 13 sierpnia ok. godz. 19, gdzie przed Wałami Jasnogórskimi odbędzie się prezentacja Pielgrzymki, a pół godziny później pod przewodnictwem biskupa Stanisława Stefanka wierni będą uczestniczyli we Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej.

Rozwiązanie XXVI Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej nastąpi 14 sierpnia, po Mszy św. o godz. 9.00 na Wałach Jasnogórskich, w której udział wezmą pielgrzymi Diecezji Łomżyńskiej, Siedleckiej, Płockiej i Kaliskiej.

Wszystkich mieszkańców powiatu zambrowskiego, którzy ze względu na obowiązki nie mogli wziąć udziału w pielgrzymce kierownik Pielgrzymki zaprasza do przyłączenia się do grupy białej – pielgrzymów duchowych.

Polecamy:
:: W tym roku wyrusza XXVI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
:: XXIV Zambrowska Piesza Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa
:: W sobotę pielgrzymi z Zambrowa wyruszyli na Jasną Górę
:: Jutro wyruszą pieszo na Jasną Górę
:: W sobotę z Zambrowa rusza XXV Pielgrzymka na Jasną Górę
:: 2008: Wyruszyli pielgrzymi z Zambrowa na Jasną Górę
:: 2007: "Przypatrzmy się powołaniu naszemu" – ruszyła XXIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Rano z Zambrowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się