:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Rano z Zambrowa wyruszyła piesza pielgrzymka do Hodyszewa [foto + video]

religia, Zambrowa wyruszyła piesza pielgrzymka Hodyszewa [foto video] - zdjęcie, fotografia

Kilkuset pątników wyruszyło z Zambrowa na Pieszą Pielgrzymkę do Hodyszewa. Droga jaką mają do pokonania pielgrzymi (52 km) została rozłożona na dwa dni.

Już po raz 28. z Zambrowa wyruszyła Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Bierze w niej udział kilkaset osób. Na pątniczy szlak ruszyli po godzinie 9.00 po porannej Mszy Św. odprawionej w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Mszę koncelebrował ks. biskup Janusz Stepnowski. Wzięli w niej udział również proboszczowie wszystkich trzech zambrowskich parafii: dziekan zambrowski ks. prał. Jerzy Samsel, ks. prał. Marian Olszewski i ks. Sławomir Banach.

Droga jaką mają do pokonania pielgrzymi (52 km) została rozłożona na dwa dni. Pątnikom przez całą drogę z Zambrowa do Hodyszewa towarzyszą księża, diakoni, siostry zakonne i sztab kilkudziesięciu osób tworzących służbę porządkową pielgrzymki.

- „W pielgrzymce idę po raz trzeci. W tamtym roku modliłam się o zdrowie dla rodziny. Matka Boska dała, że przez cały rok w naszej rodzinie nie wydarzyło się nic złego. W tym roku mam inną intencję, ale nie chcę jej zdradzać.” - powiedziała nam pani Jadwiga, jedna z uczestniczek pielgrzymki.

Dzisiejszą noc pątnicy spędzą w Brzóskach Brzezińskich, Brzóskach Markowizna oraz Średnicy Jakubowięta, Średnicy Maćkowięta i Średnicy Pawłowięta. Przed snem, o godzinie 21.00 odprawiony był Apel Jasnogórski.

W sobotę rano wyruszą w dalszą drogę do Hodyszewa. Do grupy żółtej i niebieskiej idących z Zambrowa, dołączy grupa zielona z Wysokiego Mazowieckiego. Jutro przewidziane są postoje w Dąbrówce Kościelnej, miejscowości Kostry Noski oraz w Nowych Piekutach.

Do celu pielgrzymi dotrą około godziny 15.15. Około 45 minut później w Sanktuarium w Hodyszewie odprawiona zostanie Msza Św. przed cudownym obrazem, po której odbędzie się pielgrzymka do Krynicy. Tam o godzinie 17.30 odprawiona zostanie Msza polowa. Po Mszy wierni mogą wrócić do Zambrowa autokarami, które będą podstawione w Krynicy.

Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Hodyszewa odbywa się w piątek i sobotę poprzedzające święto Matki Boskiej Hodyszewskiej, które jest zawsze w ostatnią niedzielę sierpnia.

Poniżej galeria zdjęć zrobiona przez naszych fotoreporterów i amatorski film video z przemarszu pielgrzymki przez Stary Laskowiec:


Polecamy:
:: Żywy Domowy Kościół gości w Długoborzu
:: Rowerzyści wyruszyli do Hodyszewa [foto]
:: Wyruszyli pieszo na Jasną Górę [foto + video]
:: Kopia ikony Matki Bożej Częstochowskiej oraz koncert organowy w „Duchu”
:: Śpiewając modlili się do Boga
:: Zambrowianie pamiętają o Janie Pawle II
:: Nowy proboszcz parafii Ducha Św. w Zambrowie
:: XXVII Zambrowska Piesza Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa [foto + video]
:: 2012: Z Zambrowa na Jasną Górę wyruszyła XXVIII Piesza Pielgrzymka [foto + video]
:: 2011: Zambrowa do Hodyszewa wyruszyła XXVI Piesza Pielgrzymka (foto + video)
:: 2011: Wyruszyli pieszo na Jasną Górę
:: 2011: Wrócili z rajdu rowerowego Zambrów – Wilno (foto)
:: 2011: Wyruszyli rowerami z Zambrowa do Wilna
:: 2010: Dziś pielgrzymi z Zambrowa dotrą do Hodyszewa
:: 2010: Rano z Zambrowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę
:: 2009: XXIV Zambrowska Piesza Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa
:: 2008: Ponad 400 osób wyruszyło w piątek z Zambrowa do Hodyszewa
:: 2007: Pielgrzymi z Zambrowa wędrują do Hodyszewa
:: 2006: Pielgrzymi w drodze do Hodyszewa
:: 2005: XX Zambrowska Piesza Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa
:: 2004: Zambrowska Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa
:: 2003: Zambrowska Pielgrzymka wyruszyła do Hodyszewa

Rano z Zambrowa wyruszyła piesza pielgrzymka do Hodyszewa [foto + video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się