:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C słabe opady deszczu

Radni uchwalili Budżet Zambrowa na 2008

samorząd, Radni uchwalili Budżet Zambrowa - zdjęcie, fotografia

Pomnik żubra naturalnych rozmiarów w centrum Zambrowa? Lwy na Placu Sikorskiego. To nie mrzonki. To fakty. Budżet Zambrowa na 2008 rok został uchawlony!

Niespełna dwie godziny po rozpoczęciu obrad XVI sesji Rady Miasta, radni uchwalili budżet Zambrowa na 2008 rok. Ta najważniejsza, w dniu dzisiejszym część sesji Rady Miasta przebiegła wyjątkowo sprawnie i szybko. Można nawet stwierdzić, że tak ważna sesja przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Po uchwaleniu budżetu radni udali się na krótką przerwę.


W drugiej części rady, jeszcze w dniu dzisiejszym Radni Miasta będą obradować nad ustaleniem inkasentów zbierających opłatę targową i wysokością wynagrodzenia dla nich. W planach też jest podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad nabycia, zbycia i obciążenia nieruchomości gruntowych oraz ich wydzierżawiania lub najmu na okres trzech lat. Będzie też punkt dotyczący ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników miejskich przedszkoli, szkół podstawowych i Gimnazjum Nr 1. Jednym z ostatnich punktów dzisiejszych obrad będzie głosowania nad znowelizowaną uchwałą określającą zasady przyznawania diet radnym.

Podczas pierwszej części dzisiejszej sesji nie doszło do żadnych zakłóceń, co przed sesją nie wydawało się takie oczywiste, obserwując dotychczasowy rozkład głosów i atmosferę panujący od ostatnich wyborów w Radzie Miasta. Na szczęście jednak radni wywodzący się z różnych ugrupowań większość wątpliwości dotyczących projekt budżetu wyjaśnili w czasie posiedzeń komisji i prac nad budżetem, które trwały od 18 października 2007 r. Dyskusje nad budżetem w czasie sesji ograniczono do niezbędnego minimum, czyli wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, naniesienia (niewielkich) zmian i przegłosowania. Ostatecznie, przy obecności 20 radnych, 15 zagłosowało za przyjęciem budżetu w zaproponowanym kształcie, 5 wstrzymało się od głosu.

Ogółem w porównaniu do roku ubiegłego planowany jest wzrost dochodów o 15,3% oraz wzrost wydatków o 12%. Z ciekawostek warto wymienić chociażby plany postawienia pomnika żubra w naturalnych rozmiarach. Pomnik ten ma stanąć na terenach zielonych. Pomysł ten nie podobał się wszystkim radnym, jednak zwolennicy pomnika zachwalają, że podniesie atrakcyjność turystyczną naszego miasta. Ponadto wyremontowany zostanie park na Placu Sikorskiego. Władze miasta chcą powrotu do koncepcji z lat 60-tych. Czyli na środku fontanny pojawią się 3 lwy odlane z brązu. Fontanna zostanie powiększona. Dodatkowo zostanie wykonane profesjonalne oświetlenie pomnika Powstania Styczniowego.

Radni planują też zakup nieruchomości przy ul. Cmentarnej 14 z przeznaczeniem na Regionalną Izbę Historyczną, która po wielu problemach lokalowych, w końcu znajdzie swoje stałe i pewne miejsce. To ważny moment w dziejach RIH i pierwszy krok w kierunku stworzenia w przyszłości muzeum w Zambrowie.


Radni uchwalili Budżet Zambrowa na 2008 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się