:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 8°C
powietrze Dobre
Rada Miasta Zambrów radni, Radni miejscy obradowali dziś jedenasty bieżącej kadencji [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 24/09/2019 20:21

Najwięcej dyskusji podczas dzisiejszych obrad Rady Miasta Zambrów wzbudziły punkty dotyczące przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Zambrów w rejonie ulic Białostockiej i Papieża Jana Pawła II oraz uchwała obniżająca wynagrodzenie burmistrza. Zobacz retransmisję z obrad.

 

20 radnych miejskich zebrało się dzisiaj, 24 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta na XI sesji Rady Miasta Zambrów.

 

Na początku zebrani ustalili porządek dzisiejszych obrad. W punkcie dotyczącym informacji w zakresie zarządzania Miastem (INFORMACJĘ Z DZIAŁALNOŚCI BURMISTRZA udostępniamy naszym czytelnikom w załączniku pod artykułem), burmistrz dopowiedział tylko o bieżących przetargach na budowę kablowych linii oświetlenia ulicznego w miejsce demontowanych linii napowietrznych komunalno – oświetleniowych oraz na budowę przyłącza kanalizacji deszczowej do budynku przy placu Sikorskiego 2. Wyjaśnił również warunki dzierżawy cmentarza komunalnego i wskazał dokładną lokalizację działek miejskich przeznaczonych do sprzedaży.

 

Następnie Przewodniczący Rady Miasta Zambrów Jacek Olszewski przeczytał odpowiedź na interpelację radnej Anny Truchel (dot. progów zwalniających na ul. Bema) oraz dwie interpelacje, które dzisiaj złożył radny Michał Klimowicz. Pierwsza z nich dotyczyła progów zwalniających przy nowo wybudowanej ul. Spacerowej w Zambrowie, druga zaś braku oświetlenia na ul. Willowej przy rzece Jabłonce. Po odczytaniu interpelacje zostały przekazane na ręce burmistrza.

 

Dużo emocji wśród zebranych wzbudził projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Zambrów w rejonie ulic Białostockiej i Papieża Jana Pawła II. Radna Barbara Laszuk zarzuciła częste i nie do końca przemyślane zmiany planów zagospodarowania przestrzennego, co wiąże się z ponoszeniem przez Miasto dodatkowych kosztów. Głos zabrała również obecna na sesji właścicielka ziemi, na terenie której zaplanowano m.in. park miejski. Po wysłuchaniu jej stanowiska radna Grażyna Wyszyńska zaproponowała sesję wyjazdową, podczas której radni mogliby obejrzeć teren na żywo. Radna Laszuk zgłosiła wniosek formalny o usunięcie z porządku dzisiejszych obrad punktu dotyczącego przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Zambrów w rejonie ulic Białostockiej i Papieża Jana Pawła II. Jednak przy braku bezwzględnej większości popierających wniosek głosów (10 głosów „za”, 9 – „przeciw” i 1 „wstrzymujący się”), wniosek radnej został odrzucony. Ostatecznie uchwała dotycząca przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Jana Pawa II i Białostockiej została przyjęta przy 14 głosach „za”, 1 „przeciw” i 4 „wstrzymujących się”.

 

Pozostałe przyjęte dziś uchwały dotyczyły:

- regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Miasto Zambrów, przewidujący 300 zł za wychowawstwo klasy / opiekę nad oddziałem przedszkolnym; 

- stwierdzenia zakończenia działalności Miejskiego Gimnazjum Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zambrowie;

- zmiany uchwały w sprawie utworzenia jednostki budżetowej Żłobek Miejski w Zambrowie; 

- określenia wzoru wniosku o wypłatę dodatku energetycznego;

- powołania zespołu ds. zaopiniowania kandydatów na ławników;

- zasięgnięcia od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku informacji o kandydatach na ławników; 

- wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu lokali użytkowych położonych w Zambrowie przy ul. Białostockiej 3 i ul. Sadowej 2 (daw. Lotos) o łącznej powierzchni 302,24 m2, będących własnością Miasta Zambrów, zarządzanych przez Zarząd Mienia Komunalnego Sp. z o.o. na rzecz Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne „Zdrowie” z siedzibą w Szumowie przy ul. Dolnej 6, który będzie prowadził w tym miejscu Dzienny Dom Opieki Medycznej w Zambrowie;

- udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Zambrowskiemu w wysokości 15.000,00zł z przeznaczeniem na zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych będących podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Szumowie;

- zmiany uchwały w sprawie określenia zasad udzielania i rozliczania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków;

- odwołania Skarbnika Miasta Zambrów (na wniosek pani skarbnik w związku z przejściem na emeryturę).

 

Ostatnia podjęta dziś uchwała dotyczyła obniżenia wynagrodzenia burmistrza i zrównania stawek do obowiązujących zgodnie z przepisami prawa. Mimo że punkt wzbudził wiele dyskusji, uchwała 14 głosami „za” została ostatecznie przyjęta. Burmistrz Miasta Zambrów będzie osiągał miesięczne wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4 800,00 zł, dodatek funkcyjny w wysokości 2 100,00 zł oraz dodatek specjalny w wysokości 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 2 760,00 zł.

 

Ponadto podczas dzisiejszych obrad głos zabrał Starosta Zambrowski Stanisław Ożlański. Prosił on o wsparcie finansowe planowanego remontu ulicy Wyszyńskiego w Zambrowie, którego koszt wyniesie ponad 3 mln 749 tys. zł. Z Funduszu Dróg Samorządowych ma zostać pokryte 60% tej kwoty. Reszta musi zostać sfinansowana z kasy samorządu. Dzisiejsza prośba starosty ma być wzięta pod uwagę przy planowaniu budżetu na następny rok.

 

W sprawach różnych Przewodniczący Rady Miasta Zambrów Jacek Olszewski przedstawił terminarz komisji i sesji rady. Ponadto przedstawił pismo, jakie wpłynęło do rady, na temat zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Piłsudskiego w Zambrowie. Poza tym radny Henryk Rykaczewski zgłosił problem z pojemnością kursujących autobusów komunikacji miejskiej, zwłaszcza przed godziną 8:00, oraz niedostosowanie godzin jazdy do zakończenia zajęć w szkołach. Radna Laszuk natomiast zapytała o możliwość organizacji imprez masowych na stadionie miejskim, gdzie mieszkańcy mogliby wygodnie usiąść. Zgłosiła także obiekcje mieszkańców dot. wraku pojazdu na parkingu przy ul. Białostockiej, który blokuje miejsce postojowe.

 

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszych obrad Rady Miasta Zambrów:

Reklama

Radni miejscy obradowali dziś po raz jedenasty w bieżącej kadencji [retransmisja] komentarze opinie

 • gość 2019-09-25 10:15:00

  Jako mieszkaniec ZAMBROWA proszę zainteresować się uciążliwym przejściem po chodniku przy myjni Ul. Wyszyńskiego, zawsze zostałem opryskany bryzą chemiczną niesioną wiatrem nawet po drugiej stronie jezdni.

 • gość 2019-09-27 07:21:09

  A jaka ważna jest radna Walasek, ma czelność pouczać innych. Kobieto, kim jesteś, że tak pouczasz? Komu koniecznie chcesz się przypodobać???? Warto zyskać miano osoby zadufanej?

 • Gość - niezalogowany 2019-09-27 09:20:27

  Zabrać proszę mikrofon dla Pani Barabary. Tosz to jazgot, jęk, bicie piany i rozdzieranie szat.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-27 11:20:14

  Popieram przedmówcę. Niestety wiek i dewocja swoje robi.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-27 15:35:05

  Propozycje :
  1. Znaleźć sposób na młodych żeby nie uciekali z Zambrowa. Np. wydział zamiejscowy jakiegoś uniwersytetu lub wyższej szkoły bądź miejsca pracy co rozwinie skrzydła
  2. Dokończenie obwodnicy lub sposób na korki na skrzyżowaniu Alei z Obrońców , rano i jak po południu koszmar
  3. Pomyśleć o poprawie ruchu na Białostockiej przy wyjeździe z Wyszyńskiego - brak cierpliwości w przypadku wyjazdu

 • gość 2019-09-27 20:09:20

  Pani Barbary nie można nazwać dewotką, bo to co innego znaczy.

 • gość 2019-09-27 22:41:47

  Jak pacanie po Zambrowie nie umiesz jezdzic to uwagi swoje zglos do zarzadcow skrzyzowan :-)

 • Gość - niezalogowany 2019-09-27 23:54:28

  Tej radnej na literę B.... "Kury szczać prowadzić, a nie politykę robić". Może na koleżankach w swoimi wieku robi to wrażenie. Napewno to nie dla ludzi myślących.

 • gość 2019-09-28 08:47:20

  Mam dziecko w przedszkolu. Wychowawczyniami są dwie panie. Która dostanie pieniadze za wychowstwo? Obie pracują tak samo. Na miejscu pań z przedszkola Dzień Przedszkola w Centrum zamieniłbym na Dzień Podstawówki. Wstyd, zeby dawni nauczyciele żałowali paru złotych dla kogos, kto robi kawał dobrej roboty. Moze my rodzice bedziemy płacoc tej drugiej .

 • gość 2019-09-28 22:18:02

  Ha, ha, ha... obejrzałam sesje i widzę tam dwie gwiazdy: starszą i młodszą, i każda chce błyszczeć. Starsza mądrzejsza a młodsza głupio pouczała, jak działa przedszkole. Kobieto, jesteś jedną z radnych, więc zachowuj się normalnie, a nie pokazuj siebie jako głupio mądrej, najmądrzejszej i najważniejszej radnej..Szanuj innych i siebie!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Węgiel kamienny orzech

Parametry: -wartość opałowa ok 23-25MJ/kg -granulacja 40-70 mm - zawartość popiołu ok.10% Pakowany w worki 25 kg*40 sztuk na palecie bezzwrotnej...


Rozbiórki, wyburzenia wzamian

Rozbiórki, wyburzenia wzamian za materiał betonowy tel. 694 131 501


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Audi A4 B8

Audi a4 b8 2009r. 2.0 TDI 143km. Wiecej informacji telefonicznie.500.852.652.


Regał

Sprzedam regał składający się z pięciu segmentów w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu mebli - odbiór własny. Proszę o kontakt tylko..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry ekogroszku: - wartość opałowa 26 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% - zawartość siarki ok 0,5% - uziarnienie 5-25 mm Pakowane w worki 25kg*40..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Profesjonalna renowacja felg

Zajmuję się profesjonalną renowacją felg samochodowych i motocyklowych od ponad 10 lat. Kompleksowa usługa zawiera: *piaskowanie lub szkiełkowanie,..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


PRACA NA STAŁE

Zatrudnimy na stałe na stanowisku kasjerka/kelnerka w pizzerii Perfetto w Zambrowie. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 537 887 222..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Mieszkanie 55,60m2, 3-pokoje,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 55,60m2 położone na I piętrze w bloku przy Alei Wojska Polskiego w..


Zaginął pies . Okolica

Zaginął pies . Okolica cmentarza parafii Św. Józefa. Dzieci bardzo tęsknią . Proszę o informację.


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje osoby na stanowisko - pomocnik kucharza sushi. Oferujemy atrakcyjne zarobki, ciekawą pracę w młodym i..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Peugeot 208 1.4 HDI * Duża

Opis: Sprzedam Peugeot 208 1.4 HDI z 2015 roku. Auto zarejestrowane z aktualne OC i PT. Świeżo po wymianie oleju, filtrów oraz klocków hamulcowych...


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


SPRAWDŹ DATĘ BADANIA NA

Stacja Kontroli Opryskiwaczy Haprol, zaprasza na badanie kontrolne opryskiwacza polowego, przypominamy, że badania ważne są trzy lata. Badania..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


LAND STAL- AGREGATY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL JESTEŚMY JEDYNYM DYSTRYBUTOREM NA OKOLICĘ, LAND STAL OFERUJE: -AGREGATY UPRAWOWO..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Automatyka do Bram Automat do

Automatyka do bram jest swoistym sercem całego systemu (można ją porównać do procesora w komputerze). To właśnie ona steruje całą instalacją i..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Kanapa + 2 fotele

Sprzedam komfortową kanapę rozkładaną (z pojemnikiem na pościel) z dwoma wygodnymi fotelami w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. Mam parę pytań do Ciebie. (nie chodzi o pieniądze) Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Na kat.B, B+E

M. 39 l Szukam pracy jako kierowca


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"