:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Radni dziękują za zaangażowanie w tworzeniu budżetu

samorząd, Radni dziękują zaangażowanie tworzeniu budżetu - zdjęcie, fotografia

Modernizacja i remont parkingu przy ul. Ostrowskiej, wykonanie progu zwalniającego na jednej z ulic, utworzenie poradni diabetologicznej. Te i inne propozycje mieszkańców radni niezależni Barbara Laszuk i Ryszard Kaźmierczak przekazali burmistrzowi do rozpatrzenia przy tworzeniu budżetu Miasta Zambrów na 2017 rok.

Do 25 września za pośrednictwem Zambrowskiego Portalu Internetowego www.zambrow.org można było składać wnioski, pomysły, a także uwagi, które mogłyby przyczynić się do lepszego rozwoju Zambrowa. Z inicjatywą poznania potrzeb mieszkańców naszego miasta, w związku z trwającymi pracami nad przygotowaniem budżetu Miasta Zambrów na rok 2017, wyszli radni niezależni Barbara Laszuk i Ryszard Kaźmierczak.

Od 6 do 25 września do naszej redakcji wpłynęło kilka wniosków z pomysłami. Dotyczyły one m.in.: modernizacji i remontu parkingu przy ul. Ostrowskiej, wykonania progu zwalniającego z przejściem dla pieszych na ul. Armii Krajowej, a także zwiększenia w budżecie wydatków na ochronę środowiska. Ponadto mieszkańcy Zambrowa zgłosili swoje pomysły bezpośrednio do radnych. Jak udało nam się dowiedzieć, zambrowianie proponowali utworzenie budżetu obywatelskiego, poradni diabetologicznej, a także profilaktyki zdrowotnej, pozwalającej na udział mieszkańców w programach zdrowotnych np. badania w zakresie jaskry, raka szyjki macicy, czy też osteoporozy.

- „Składamy wyrazy uznania za Państwa aktywność i zaangażowanie w proces tworzenia budżetu na 2017 roku. Dziękujemy, że poświęcili Państwo swój prywatny czas, chcąc naprawić swoje otoczenie i podnieść komfort życia w naszym mieście. Rozumiemy, że oczekiwania mieszkańców są różne, dlatego postaramy się w dialogu z burmistrzem i radą, realizować w miarę możliwości Państwa wnioski. Mamy nadzieję, niezależnie od tego, w jakiej kolejności i w których latach będą realizowane zgłaszane propozycje, że mieszkańcy Zambrowa zechcą nadal uczestniczyć w wypracowaniu modelu budżetu, który z roku na rok będzie spełniał nasze oczekiwania dla wspólnego dobra. Wszystkim nam przecież bardzo zależy by nasze pomysły i spostrzeżenia podnosiły poziom życia w naszym mieście. Współpraca z Państwem w tym okresie była dla nas niezapomnianym doświadczeniem i wielką przyjemnością.” - dziękują radni Barbara Laszuk i Ryszard Kaźmierczak.

Radni wszystkie wnioski przekazali wczoraj, 28 września Burmistrzowi Miasta Zambrów, który po rozpatrzeniu pomysłów mieszkańców podejmie ostateczną decyzję o włączeniu ich do budżetu.

Polecamy:
:: Kolejny zambrowski przedsiębiorca przyjazny rodzinom 3+
:: XIX sesja Rady Miasta [retransmisja]
:: 25-lecie Gminy Zambrów [video]
:: XX Sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja]
:: Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma nowego prezesa
:: Zachęcamy do współpracy przy tworzeniu budżetu miasta
:: Przyznano Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego
:: Radni niezależni zachęcają do współpracy przy tworzeniu budżetu miasta
:: XV Sesja Rady Powiatu [retransmisja]
:: XIX sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja]
:: „Szliśmy w dobrym kierunku” - związkowcy przeciwni konsolidacji podlaskich PKS-ów [video]
:: Więcej pieniędzy na rozwój sportu
:: XIX sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja]

Radni dziękują za zaangażowanie w tworzeniu budżetu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się