:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

PSL traci klub poselski? Odszedł Mieczysław Baszko

partie polityczne, traci poselski Odszedł Mieczysław Baszko - zdjęcie, fotografia

Podlaski poseł PSL Mieczysław Baszko przeszedł do Porozumienia. Poinformował o tym oficjalnie w sobotę w Białymstoku, na wspólnej konferencji prasowej z liderem tego ugrupowania - wicepremierem Jarosławem Gowinem. Czy to oznacza utratę przez Polskie Stronnictwo Ludowe klubu parlamentarnego?

O tym transferze mówiło się od kilku dni. W sobotę, 20 stycznia informację potwierdzili na konferencji prasowej prezes Porozumienia Jarosław Gowin, sekretarz generalny partii, szef podlaskich struktur ugrupowania Stanisław Derehajło i były marszałek województwa podlaskiego, obecnie poseł na Sejm Mieczysław Baszko.

- „Informuję, że dzisiaj (przyp.red. 20.01.2018) złożyłem deklarację o przystąpieniu do partii Porozumienie Jarosława Gowina i od dzisiaj jestem tej partii członkiem.” – tylko tyle powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Mieczysław Baszko.

Satysfakcji z decyzji jednego z najbardziej rozpoznawalnych podlaskich polityków nie ukrywał wicepremier Jarosław Gowin.

- „Przystąpienie posła Baszki do Porozumienia jest kolejnym krokiem do wzmacniania Zjednoczonej Prawicy, nie tylko na Podlasiu, ale również w innych regionach.” - mówił wicepremier Jarosław Gowin.

Mieczysław Baszko w ramach rady programowej Porozumienia ma odpowiadać za wypracowanie programu dla Polski Wschodniej, za współpracę transgraniczną oraz rozwój regionalny.

– „W tych dziedzinach jest wybitnym ekspertem jako były marszałek województwa, a także osoba bardzo zaangażowana w dialog polsko-białoruski.” - podkreślał prezes Porozumienia.

Jarosław Gowin zaprzeczył, jakoby przejście Mieczysława Baszki miało związek z objęciem przez niego ważnej funkcji w którymś z ministerstw.

- „Jego akces do obozu Zjednoczonej Prawicy jest wyrazem przekonania, że właśnie ten obóz najlepiej służy interesom Polski.” - mówił Jarosław Gowin.

Prezes Porozumienia na pytanie o to, czy poseł Baszko będzie stratował w wyborach samorządowych powiedział, że wszystkie decyzje dotyczące wyborów będą podejmowane podczas regionalnej rady programowych partii.

Odejście Mieczysława Baszki z klubu poselskiego PSL sprawia, że partia ta będzie miała 14 posłów, a to za mało, by stworzyć odrębny klub poselski. W takiej sytuacji PSL może tworzyć w Sejmie tylko koło poselskie. Dziś jednak na ratunek PSL-owi przyszedł Michał Kamiński z koła Unii Europejskich Demokratów, który dołączył do ludowców. Jak poinformował poseł, w Sejmie powstanie klub parlamentarny Unii Europejskich Demokratów i PSL. Szefem nowego klubu ma zostać Władysław Kosiniak-Kamysz. Wiceprzewodniczącym miałby być Jacek Protasiewicz, obecny przewodniczący Unii Europejskich Demokratów.

Mieczysław Baszko był jedynym posłem ludowców z województwa podlaskiego. W wyborach jesienią 2015 roku głosowało na niego ok. 7 tys. wyborców. W konsekwencji ustąpił z urzędu marszałka województwa. W 2016 roku nie został ponownie wybrany na prezesa podlaskiego PSL, przegrywając ze Stefanem Krajewskim.

Polecamy:
:: Spotkali się członkowie i przyjaciele PSL [foto+video]
:: Parlamentarzyści PO z wizytą w Zambrowie [foto+retransmisja]
:: Krzysztof Jurgiel nadal szefem podlaskich struktur PiS
:: Stefan Krajewski nowym prezesem PSL w regionie
:: Poseł Kołakowski nowym członkiem Rady Służby Publicznej
:: Poseł PO gościł w powiecie zambrowskim [foto]
:: Anna Maria Anders wygrywa wybory uzupełniające
:: Spotkanie z kandydatem na senatora Szczepanem Barszczewskim [foto+video]

PSL traci klub poselski? Odszedł Mieczysław Baszko komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org