:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C rozproszone chmury

Przyznano dotacje na inwestycje ogrodów działkowych

inwestycje, Przyznano dotacje inwestycje ogrodów działkowych - zdjęcie, fotografia

Samorząd Miasta Zambrów przyznał dotacje celowe dla siedmiu ogrodów działkowych, na realizacje inwestycji polegających na urządzeniu i renowacji terenów przestrzeni publicznej. W sumie z miejskiej kasy na ten cel przeznaczono 146 tys. zł.

Do 4 maja 2018 roku stowarzyszenia ogrodowe prowadzące ROD na terenie Zambrowa mogły ubiegać się o przyznanie dotacji na realizacje inwestycji polegających na urządzeniu i renowacji terenów przestrzeni publicznej. Podmioty te mogły liczyć na dofinansowanie do 75% kosztów kwalifikowanych zaplanowanych przez siebie zadań (w kwocie nieprzekraczającej 25 tys. zł brutto na jedno zadanie).

Wiemy już, że na liście rankingowej projektów, którym przyznano dofinansowanie w ramach środków przewidzianych w budżecie Miasta Zambrów, znalazło się siedem ogrodów działkowych. Kwoty, o które aplikowały podmioty, były zróżnicowane. Najniższa kwota dofinansowania wynosi 16 000 zł, a najwyższa - 25 000 zł. Łącznie samorząd wydatkuje na ten cel 146 000 zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wymianę ogrodzeń, budowę altan, modernizację sieci energetycznej, czy utwardzenie alejek. Dzięki otrzymanym dotacjom na niektórych ogrodach działkowych pojawi się także monitoring.


Poniżej lista projektów, którym przyznano dofinansowanie:

  • Rodzinny Ogród Działkowy „STOKROTKA” - częściowa wymiana ogrodzenia zewnętrznego – 20 000 zł
  • Rodzinny Ogród Działkowy im. „Obrońców Zambrowa” - budowa altany działkowej tzw. Biuro Zarządu ROD – 20 000 zł
  • Rodzinny Ogród Działkowy „Zatorze” - budowa altany działkowej tzw. biuro zarządu oraz instalacja monitoringu na terenie całego ogrodu – 20 000 zł
  • Rodzinny Ogród Działkowy „Pod Długoborzem” - utwardzenie głównej alejki wjazdowej – 25 000 zł
  • Rodzinny Ogród Działkowy im. Tadeusza Kościuszki - modernizacja sieci energetycznej ogrodu z wykonaniem nowych przyłączy do działek – 20 000 zł
  • Rodzinny Ogród Działkowy „Jutrzenka” - instalacja monitoringu oraz wykonanie placu zabaw – 25 000 zł
  • Rodzinny Ogród Działkowy „Niezapominajka” - okamerowanie ogrodu – 16 000 zł

Warto dodać, że Miasto ogłosiło już drugi nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów inwestycji na zadania tworzące warunki rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych położonych na terenie Zambrowa. Stowarzyszenia ogrodowe prowadzące ROD czas na zgłaszanie się mają do 13 czerwca.


Przyznano dotacje na inwestycje ogrodów działkowych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się