:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Przymrozki jeszcze nas nie opuszczą

meteo, Przymrozki jeszcze opuszczą - zdjęcie, fotografia

Niestety, czarny scenariusz się sprawdził i minionej nocy temperatura znów spadła przy gruncie poniżej zera. To jednak nie koniec zimowych temperatur. Na dzisiejszą noc meteorolodzy zapowiadają kolejne przymrozki. Z pewnością nie jest to dobra wiadomość dla rolników i ogrodników.

Kwiecień serwuje nam kapryśną pogodę. Ostatnie dwie noce przebiegły pod znakiem przymrozków, a według synoptyków najbliższa także może przynieść temperatury poniżej zera.

Wg prognozy opublikowanej przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku, w nocy z 20 na 21 kwietnia na terenie całego województwa podlaskiego czekają przymrozki. Przewidywana temperatura to -5 stopni, a przy gruncie nawet -7. To nie jest pogoda, jakiej każdy z nas oczekiwałby w drugiej połowie kwietnia.

Dla rolników i plantatorów ostatnie dni i noce są więc bardzo nerwowe. Najbardziej strat w uprawach polowych obawiają się plantatorzy buraków cukrowych. W trudnej sytuacji są także sadownicy i ogrodnicy, którym kwietniowe przymrozki wyrządziły wiele szkód. Związek Sadowników RP wystosował już nawet list do ministra Jurgiela z prośbą o nadzwyczajną pomoc.

Polecamy:
:: Zima wraca do Zambrowa? Przed nami kolejne przymrozki
:: Przed nami ciepły, wiosenny weekend
:: Pierwszy dzień wiosny. Żegnamy zimę! [foto]
:: Przedwiośnie w Zambrowie i okolicy [video]
:: Był śnieg. Będzie mróz...
:: Nawrót zimy. Bardzo trudne warunki na drogach i chodnikach
:: Uwaga na marznące opady
:: Nadal będzie zimno!

Przymrozki jeszcze nas nie opuszczą komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org