:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C bezchmurnie

Przepis na udany związek

społeczeństwo, Przepis udany związek - zdjęcie, fotografia

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, włączając się w ogólnopolski projekt cyklu Debat Walentynkowych, zorganizowało debatę poświęconą czystości przedmałżeńskiej. Czy czystość jest nam dzisiaj potrzebna? Jakie skutki niesie współżycie przed ślubem? W jaki sposób dbać o czystość przedmałżeńską? Na te oraz szereg innych pytań odpowiadali zaproszeni goście: ks. Marek Adamczyk, ks. Mirosław Brzeziński, Sylwester Laskowski oraz Bogna Białecka.

Kilkadziesiąt osób, m. in. uczniowie gimnazjum, szkół średnich, studenci oraz nauczyciele, w dniu wczorajszym (11 lutego) wzięli udział w debacie walentynkowej pn. „Pokaż Kotku co masz w środku”. Debata odbyła się w Centrum Kultury w Zambrowie. Organizatorem imprezy było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, przy współpracy z oddziałami KSM z zambrowskich parafii.

Debata rozpoczęła się od projekcji filmu z sondą uliczną przeprowadzoną na ulicach Ostrołęki. Młodzi ludzie wyrażali swoje opinie na temat postrzegania miłości w dzisiejszym świecie. Z sondy wynika, że wiele osób nie ma nic przeciwko związkom partnerskim oraz współżyciu płciowemu przed zawarciem związku małżeńskiego.

Tuż po projekcji filmu zaproszeni prelegenci: socjolog ks. Marek Adamczyk, teolog ks. Mirosław Brzeziński, gitarzysta i kompozytor Sylwester Laskowski oraz psycholog Bogna Białecka odpowiadali na szereg pytań związanych z miłością, m.in.: „czy seks jest trendy”, „czy seks przed ślubem niszczy wszystko” oraz „jaki jest przepis na szczęśliwe małżeństwo”.

- „Seks jest trendy, ponieważ seks i seksualność jest jednym z wymiarów ludzkiej rzeczywistości człowieka i zawsze był, jest i będzie. Natomiast to co chyba przynależy każdemu człowiekowi, który mówi, że seks jest trendy, to ogarnięcie go tak, aby nie czynił krzywdy ani człowiekowi, który realizuje swoją seksualność, ani drugiej osobie, do której ta seksualność jest kierowana.” - mówił ks. Mirosław Brzeziński.

Z kolei Sylwester Laskowski podkreślił, że czekanie ze współżyciem przed ślubem uczy przede wszystkim panowania nad sobą, swoimi emocjami, buduje poczucie głębokiego zaufania między przyszłymi małżonkami.

W ostatniej części spotkania zaproszeni goście odpowiadali na pytania zadawane przez młodzież. Uczestnicy pytali m. in. „co robić, gdy żona lub mąż zdradzi”, „dlaczego małżeństwa tak łatwo rezygnują z walki”, „dlaczego Kościół jest przeciwny związkom partnerskim” oraz „dlaczego lawinowo wzrasta liczba rozwodów”. Prelegenci na wszystkie pytania starali się odpowiadać wyczerpująco, podając liczne przykłady z życia.

- „Uważam, że młode osoby słuchające wypowiedzi prelegentów mogą w ten sposób ustrzec się przed błędami popełnianymi bardzo często przed małżeństwem.” - powiedział nam tuż po debacie Daniel Prokop, jeden z uczestników spotkania.

- „Debata była bardzo potrzebna, ponieważ poruszone były ważne sprawy, które są pomijane w dzisiejszych trudnych czasach.” - uważa Adriana Chodkiewicz.

Wczorajszą debatę śpiewem i grą na fortepianie uświetniła uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku Emilia Rakowska.

Polecamy:
:: Debata Walentynkowa w Zambrowie
:: „Prawdziwy” Święty Mikołaj w Trójcy Przenajświętszej
:: KSM znowu w akcji
:: Remonty w parafii Ducha Świętego
:: Zakończono zdobienie kościoła sw. Józefa malowidłami na suficie
:: III edycja konkursu liturgicznej służby ołtarza rozstrzygnięta


Przepis na udany związek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się