:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Przekaż 1% podatku na rzecz 4-letniego Marcinka

społeczeństwo, Przekaż podatku rzecz letniego Marcinka - zdjęcie, fotografia

4-letni Marcin Jałbrzykowski to kolejna osoba, na której leczenie warto przekazywać 1% podatku za miniony rok.

Trwa kampania podatkowa za 2016 r. Każdy może zdecydować, na rzecz jakiej organizacji pożytku publicznego chce przekazać w zeznaniu PIT 1% swojego podatku. W ramach cyklu artykułów „Przekaż 1% podatku” prezentujemy osoby i instytucje z Zambrowa i okolic, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku.

Tym razem zachęcamy do pomocy pochodzącego z miejscowości Krusze Łubnice 4-letniemu Marcinowi Jałbrzykowskiemu. Gdy chłopiec miał niecałe 16 miesięcy rodzice dowiedzieli się, że ma nowotwór złośliwy - 12-centymetrowy guz śródpiersia tylnego, serca i opłucnej. Od kwietnia 2014 roku Marcin był leczony w szpitalu dziecięcym w Białymstoku. Po 6 miesiącach lekarze ze względu na brak reakcji na podawaną chemię zdecydowali o przeniesieniu chłopca do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam przeszedł operację, w wyniku której udało się wyciąć 98% guza. Teraz 4-letniego mieszkańca naszego powiatu czeka długie i wyczerpujące leczenie, gdyż guz, który dziecko miał w sobie, przez swoją wielkość uciskał narządy wewnętrzne, co wiąże się z dodatkowym leczeniem u konkretnych specjalistów (kardiologa, gastrologa, laryngologa). Ponadto dziecko jest pod opieką porani logopedycznej, bowiem pod wpływem silnej choroby refluksowej miał niedosłuch uszu, co przyczyniło się do jego słabej wymowy.

- „Bardzo prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie. Przekazując 1% podatku lub wpłacając darowiznę możecie nas wspomóc w tej trudnej i nierównej walce o życie naszego ukochanego synka. Każda pomoc jest bardzo ważna i jest darem serca.” - apelują rodzice Marcinka.

Marcin jest podopiecznym Fundacji „Nasze Dzieci”. Chcąc przekazać 1% swojego podatku na rzecz 4-letniego chłopca, wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2016 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego, wpisać KRS 0000249753, z dopiskiem cel szczegółowy: Marcin Jałbrzykowski. Nic więcej robić nie trzeba. Urząd skarbowy przekaże w naszym imieniu niezbędne środki na konto wskazanej przez nas organizacji.

Osoby, które chciałyby wspomóc rodziców Marcina dodatkową dobrowolną wpłatą, mogą dokonać darowizny przelewając pieniądze na konto Fundacji:

FUNDACJA „Nasze Dzieci”
NR KRS 0000249753
nr konta: 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630
z dopiskiem: Darowizna dla Marcina Jałbrzykowskiego


Przy okazji rodzice 4-letniego Marcinka Jałbrzykowskiego dziękują wszystkim darczyńcom za 1% podatku przekazanego w czasie kampanii za 2015 rok. Wówczas na leczenie związane z przebytą chorobą nowotworową, dzięki hojności podatników, Marcinek otrzymał kwotę 3544,10 zł.

Jeżeli jesteś z Zambrowa lub powiatu zambrowskiego i w rodzinie masz chorą osobę, która jest podopieczną fundacji mającej status organizacji pożytku publicznego i można na rehabilitację tej osoby przekazywać 1% podatku w ramach kampanii PIT, zgłoś się do redakcji Portalu Zambrow.org (osobiście, telefonicznie lub wysyłając e-mail). Nie odmówimy żadnej osobie potrzebującej ani organizacji.

W kolejnych artykułach z cyklu „Przekaż 1% podatku” będziemy prezentować stowarzyszenia i prywatne osoby potrzebujące pomocy z Zambrowa i powiatu zambrowskiego, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku. Warto poznać potrzeby lokalne i wesprzeć tych, którzy żyją blisko nas.

Polecamy:
:: 19-letnia Monika czeka na 1% twojego podatku
:: Przekaż 1% podatku na rzecz Mariusza Brutkowskiego
:: Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia „Naprzeciw”
:: 4-letnia Nela czeka na pomoc. Przekaż jej 1% swojego podatku
:: Przekaż 1% na leczenie i rehabilitację ciężko chorych bliźniąt z Zambrowa
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 10-letniej Ani
:: Przekaż Sylwii 1% podatku
:: Ty też możesz pomóc Kubusiowi!
:: Przekaż 1% podatku dla OSP w Starym Laskowcu
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 4-letniej Eryki
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 3-letniego Davida
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 27-letniego Łukasza

Przekaż 1% podatku na rzecz 4-letniego Marcinka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się