:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Przekaż 1% podatku na rzecz 9-letniego Nicolasa

społeczeństwo, Przekaż podatku rzecz letniego Nicolasa - zdjęcie, fotografia

9-letni Nicolas to kolejna osoba, na której leczenie warto przekazywać 1% podatku za miniony rok.

Trwa kampania podatkowa za 2016 r. Każdy może zdecydować, na rzecz jakiej organizacji pożytku publicznego chce przekazać w zeznaniu PIT 1% swojego podatku. W ramach cyklu artykułów „Przekaż 1% podatku” prezentujemy osoby i instytucje z Zambrowa i okolic, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku.

Tym razem zachęcamy do wsparcia 9-letniego Nicolasa. Jest on uczniem II klasy Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. W wieku 3,5 roku została rozpoznana u niego choroba genetyczna mięśni - miopatia wrodzona. Należy ona do niepostępujących miopatii, dziedziczonych w sposób autosomalny recesywny. Opisano cztery jednorodne typy tej miopatii. Pierwszy obejmujący osłabienie osiowe, skoliozy, niedomogi oddechowe i wiotkość stawów dalszych. Drugi charakteryzujący się porażeniem mięśni gałki ocznej, osłabieniem mięśni twarzy i kończyn, a pozostałe z późnym początkiem manifestacji objawów, do których zaliczamy powolnie postępującą sztywność stawów, z towarzyszącym osłabieniem i zanikami mięśni. Często też pojawiają się kardiomiopatie i inne problemy kardiologiczne, a także istnieje ryzyko pojawienia się hipertermii złośliwej.

Przez chorobę Nicolas przez cały czas jest słabszy fizycznie. Miał problem z wejściem i schodzeniem ze schodów bez pomocy osób trzecich, jak również z zachowaniem równowagi. Bał się najmniejszych zadań wyczynowych. Były również sytuacje, kiedy nie chciał wychodzić na podwórko, ponieważ nie mógł dorównać innym dzieciom np. w zabawie w chowanego, czy bieganiu. Nicolas bardzo chciałby nauczyć się samodzielnie jeździć rowerem, biegać i grać w piłkę nożną (jest wiernym kibicem Roberta Lewandowskiego). Niestety, ma słabe mięśnie nóg. Pasjonuje się historią Polski, w szczególności okresem II wojny światowej. Doskonale czyta, a co za tym idzie uzyskuje bardzo dobre oceny z dyktand i prac samodzielnych. Lubi wszelkie ciekawostki i nowości. Z uwagi na fakt, że jest słabszy fizycznie, lubi bawić sie klockami oraz grać w gry planszowe. Gdy był młodszy bardzo często zapadał na infekcje górnych dróg oddechowych, zapalenia płuc oraz oskrzeli z zaburzeniami oddychania, które kończyły się pobytem w szpitalu. Nicolas jest bardzo żywym dzieckiem. Jest lubiany w klasie. Niestety samemu jest mu ciężko nosić nawet własny tornister. Koledzy z klasy bardzo mu w tym pomagają. Chciałby dorównać kolegom na zajęciach wychowania fizycznego, lecz niestety jest to niemożliwe. Aby zachować jak najdłużej sprawność fizyczną, musi być jak najczęściej rehabilitowany ruchowo.

Nicolas jest podopiecznym Stowarzyszenia „Szansa” w Zambrowie. Chcąc przekazać 1% swojego podatku na rzecz 9-letniego chłopca, wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2016 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego, wpisać KRS 0000042927, z dopiskiem cel szczegółowy: dla Nicolasa. Nic więcej robić nie trzeba. Urząd skarbowy przekaże w naszym imieniu niezbędne środki na konto wskazanej przez nas organizacji.

Osoby, które chciałyby wspomóc rodziców Nicolasa dodatkową dobrowolną wpłatą, mogą dokonać darowizny przelewając pieniądze na konto stowarzyszenia:

Stowarzyszenie „Szansa” w Zambrowie
NR KRS 0000042927
nr konta: 75 1020 1332 0000 1002 0028 1212
z dopiskiem: dla Nicolasa
Jeżeli jesteś z Zambrowa lub powiatu zambrowskiego i w rodzinie masz chorą osobę, która jest podopieczną fundacji mającej status organizacji pożytku publicznego i można na rehabilitację tej osoby przekazywać 1% podatku w ramach kampanii PIT, zgłoś się do redakcji Portalu Zambrow.org (osobiście, telefonicznie lub wysyłając e-mail). Nie odmówimy żadnej osobie potrzebującej ani organizacji.

W kolejnych artykułach z cyklu „Przekaż 1% podatku” będziemy prezentować stowarzyszenia i prywatne osoby potrzebujące pomocy z Zambrowa i powiatu zambrowskiego, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku. Warto poznać potrzeby lokalne i wesprzeć tych, którzy żyją blisko nas.

Polecamy:
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 4-letniego Marcinka
:: 19-letnia Monika czeka na 1% twojego podatku
:: Przekaż 1% podatku na rzecz Mariusza Brutkowskiego
:: 4-letnia Nela czeka na pomoc. Przekaż jej 1% swojego podatku
:: Przekaż 1% na leczenie i rehabilitację ciężko chorych bliźniąt z Zambrowa
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 10-letniej Ani
:: Przekaż Sylwii 1% podatku
:: Ty też możesz pomóc Kubusiowi!
:: Przekaż 1% podatku dla OSP w Starym Laskowcu
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 4-letniej Eryki
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 3-letniego Davida
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 27-letniego Łukasza


Przekaż 1% podatku na rzecz 9-letniego Nicolasa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się