:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Przejścia dla pieszych - coraz bardziej niebezpieczne

Statystyki są alarmujące, ponieważ z roku na rok rośnie liczba wypadków z udziałem pieszych. Tylko w roku 2017 zginęło na jezdni aż 873 osoby. Jak sytuacja wygląda w Zambrowie? czy jako mieszkańcy możemy czuć się bezpiecznie?

Myślę że trzeba się poważnie nad tym zastanowić. Pomimo że nasze miasto dość prężnie się rozwija, i na to naprawdę nie możemy narzekać, pozostaje kwestia bezpieczeństwa – ostatnio na łamach Portalu byliśmy informowani o wypadku jaki miał miejsce nieopodal Ronda Zesłańców Sybiru na ulicy Białostockiej. Czy takie sytuacje na naszych drogach nie skłaniają nas do refleksji, jakie wnioski należy z tego wyciągnąć?

 

Uważam że zwiększenie ilości sygnalizacji świetlnych, było by dość dobrym pomysłem jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa w miejscach wzmożonego ruchu. Chodzi tu o główne ulice naszego miasta. Dotyczy to wspomnianej ulicy Białostockiej – moim zdaniem takim niebezpiecznym miejscem jest skrzyżowanie z ulicą. Prymasa Stefana Wyszyńskiego (obok Lidla), ale także skrzyżowania ulicy Mazowieckiej z Magazynową, nieopodal Galerii Bem. Zapewne czytelnicy mieli by również swoje propozycje, które można by było dopisać do tej listy.

Sygnalizacja świetlna jest potrzebna na niektórych ulicach naszego miasta, to fakt i warto było by gdyby odpowiedzialni za te ulice podjęli konkretne kroki zmierzające do jej budowy we wspomnianych miejscach. Niemniej jednak sama sygnalizacja jest tylko połową sukcesu w utrzymaniu bezpieczeństwa w na naszych ulicach.

 

Jeśli chodzi o przejścia dla pieszych bez sygnalizacji. Z moich obserwacji zambrowskiej rzeczywistości wynika że zdarzają się kierowcy bardzo kulturalni, niemniej są to niestety dość rzadkie wyjątki. Większość z nich nie respektuje podstawowej zasady pierwszeństwa pieszych, co jest rażącym brakiem ponieważ wówczas nie trudno o tragedię. Z drugiej strony czasami trudno jest mieć pretensje jedynie do samych kierowców, i słusznie, ponieważ i piesi nie stosują się do podstawowych reguł.

To przede wszystkim od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo, zarówno nas pieszych jak i kierowców, dlatego nie róbmy sobie na złość i przestrzegajmy zasad ruchu drogowego dla wspólnego dobra, aby nawet w miejscach pozbawionych sygnalizacji, można było czuć się bezpiecznie. 

Przejścia dla pieszych - coraz bardziej niebezpieczne komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org