:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  4°C lekkie zachmurzenie

Przedszkolaki integrują się w „Czwórce”

Jak pomóc przedszkolakom do oswojenia się z nowym otoczeniem? Nad tym pracują panie ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie, które rozpoczęły realizację autorskiego programu adaptacyjnego pt.: „Przedszkolak w szkole”.

 

Aneta Komiażyk i Anna Jasińska, wychowawczynie świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie, wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczęły realizację autorskiego programu adaptacyjnego pt.: „Przedszkolak w szkole”.

 

Celem tej inicjatywy jest zapoznanie przedszkolaków z nowym środowiskiem i ich motywacja do integracji ze szkołą. W programie dużą rolę odgrywa również nauka zasad współpracy z uczniami „Czwórki”. Poprzez wspólne zabawy integracyjne, czytanie bajek oraz prace plastyczne przedszkolaki wraz z dziećmi szkolnymi mają możliwość wzajemnego poznania się oraz wspólnej pracy.

 

Pierwsze zajęcia odbyły się 27 września z grupą 5-latków, które przybyły pod pieką Anny Dobaj. Następne spotkanie miało miejsce z grupą 6-latków Joanny Kalinowskiej w środę, 3 października.

 

- „Tematem przewodnim był znany dla większości dzieci wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Wychowankowie świetlicy przygotowali dla przedszkolaków krótkie przedstawienie, następnie był czas na zagadki, zabawy integracyjne oraz plastyczne.” - relacjonują Aneta Komiażyk i Anna Jasińska, wychowawczynie świetlicy szkolnej w SP4. – „To był bardzo miło spędzony wspólnie czas i już nie możemy doczekać się następnego razu.” – dodają.

 

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej i udostępnionej nam przez Anetę Komiażyk i Annę Jasińską.


Przedszkolaki integrują się w „Czwórce” komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-10 21:14:51

    super pomysł!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się