:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C lekkie zachmurzenie

Przed nami silne mrozy!

meteo, Przed silne mrozy! - zdjęcie, fotografia

Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi mrozami, które mogą potrwać do niedzieli.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku wydał ostrzeżenie o 1. stopniu zagrożenia silnymi mrozami, które mogą utrzymywać się do niedzieli, 8 stycznia do godz. 12.00 na terenie całego województwa podlaskiego.

- „Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -20°C do -17°C. Temperatura maksymalna w dzień od -14°C do -10°C. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h.” - informuje Tomasz Siemieniuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

Meteorolodzy ostrzegają przed dużym ryzykiem wychłodzenia organizmów, odmrożeniami, zamarznięciami, a także przed możliwym zamarzaniem instalacji i urządzeń hydrotechnicznych.

Nie bądźmy obojętni!

Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju następuje gwałtowne ochłodzenie i temperatury na zewnątrz spadają blisko zera lub poniżej, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Polecamy:
:: Synoptycy ostrzegają: jeszcze będzie wiało!
:: Uwaga ślisko!
:: Zima w Zambrowie. Uwaga! Ślisko na drogach [foto]
:: Uwaga! Będzie ślisko!
:: Nadal będzie padać
:: Przed nami najpiękniejszy deszcz „spadających gwiazd” od lat
:: Kolejna nawałnica nad powiatem zambrowskim

Przed nami silne mrozy! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org