:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C pochmurno z przejaśnieniami

Promowali usługi rynku pracy

wiadomości lokalne, Promowali usługi rynku pracy - zdjęcie, fotografia

W miniony piątek (24. września) w sali bankietowej Zambrowskiego Parku Przemysłowego odbyła się konferencja Powiatowego i Wojewódzkiego Urzędów Pracy pn. "Promocja usług rynku pracy".

Spotkanie skierowane było głównie do przedsiębiorców, dyrektorów i właścicieli firm i instytucji z terenu powiatu zambrowskiego. Ponadto w konferencji udział wzięły władze samorządowe powiatu, miasta i gminy oraz dyrektorzy urzędów pracy z całego woj. podlaskiego.

W trakcie kilkugodzinnego spotkania przedstawione zostały informacje dotyczące sytuacji na rynku pracy w powiecie zambrowskim. Przedsiębiorcy mieli okazję zapoznać się z usługami i instrumentami rynku pracy skierowanymi do pracodawców, m.in.: pośrednictwo pracy, pośrednictwo zawodowe, formy zatrudnienia poprzez staż, prace interwencyjne, czy roboty publiczne.

Sporo czasu poświęcono na omówienie projektu "Koniec bezczynności" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, którego celem jest zwiększanie szans na zatrudnienie wśród osób bezrobotnych zarejestrowanych w zambrowskim "pośredniaku".

Uczestnicy spotkania otrzymali także porady dotyczące kredytów gotówkowych dla firm z terenu naszego powiatu, z Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Mówiono także o możliwościach podnoszenia kwalifikacji kadry pracowniczej poprzez realizację projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Teren powiatu zambrowskiego zamieszkuje 44 342 osoby z czego osób bezrobotnych na koniec lipca 2010 roku było 2 219, co daje stopę bezrobocia na poziomie 12,1%. Jest to o 0,7 punktu procentowego więcej od średniej krajowej. Na terenie powiatu w 2009 roku zarejestrowanych było 3325 firm z czego 2142 na terenie miasta, 625 na terenie Gminy Zambrów, 94 - Gmina Kołaki Kościelne, 293 - Gmina rutki oraz 271 - Gmina Szumowo.

Piątkowa konferencja współfinansowana była ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku.

Polecamy:
:: PUP: Oferty pracy w Zambrowie z 20. września 2010 r.
:: Dyrektor PUP: pomimo kryzysu – to był dobry rok


Promowali usługi rynku pracy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się