:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  1°C całkowite zachmurzenie

Promowali czytelnictwo wśród najmłodszych w Szumowie

książki publikacje, Promowali czytelnictwo wśród najmłodszych Szumowie - zdjęcie, fotografia
  • Promowali czytelnictwo wśród najmłodszych w Szumowie
    Promowali czytelnictwo...
  • Promowali czytelnictwo wśród najmłodszych w Szumowie
    Promowali czytelnictwo...
  • Promowali czytelnictwo wśród najmłodszych w Szumowie
    Promowali czytelnictwo...

Maj to miesiąc książki i bibliotek, dlatego Biblioteka Gminna w Szumowie zaprosiła przedszkolaki na przedstawienie promujące czytelnictwo. Spektakl Teatru MASKA z Krakowa "Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach" to piękna baśń o poszukiwaniu skarbu, jakim jest książka.

Wyobraźnia kreuje magiczny świat. Ale jak należy ją trenować? Oczywiście trzeba czytać dużo książek. Co się jednak stanie, gdy na całym świecie zostanie tylko jedna książka? Czy wyobraźnia przetrwa? O tym przekonać mogły się przedszkolaki, które 16 maja przybyły do Biblioteki Gminnej w Szumowie na spektakl Teatru MASKA z Krakowa pt. „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach”.

Bohaterką przedstawienia była Zosia, której dziadek codziennie czyta ciekawe książki, dzięki czemu dziewczynka ma ogromną wyobraźnię. Pewnego wieczoru po lekturze, Zosia przeniosła się we śnie do ponurej krainy, w której dawno temu zaginęły wszystkie książki poza jedną, którą dziewczynka miała przy sobie. Mieszkańcy krainy zapomnieli, czym są książki, nie potrafili czytać, przez co mieli bardzo ubogą wyobraźnię. Okazało się, że złodziejem książek był z pozoru niewinny Tygrys – analfabeta. Dzieci wraz z Zosią musiały wytłumaczyć Tygryskowi, co to znaczy czytać i posiadać wyobraźnię. Zosia wymyśliła zabawę w książkowe zgadywanki, w którą dzieci bardzo chętnie się włączyły. Tygrysek, aby zdobyć ostatnią książkę, którą miała dziewczynka, porwał ją razem z książką i uwięził. Na szczęście pluszowy miś Zosi - Kryspin - dowiedział się, gdzie dziewczynka była ukryta i podstępem, przy dużej pomocy dzieci, uwolnił ją. Tygrys bardzo się wstydził swojego zachowania, jednak Zosia podpowiedziała mu, w jaki sposób może naprawić szkodę. Namówiła go, aby założył ogromną bibliotekę, z której każdy będzie mógł korzystać. Zosia powróciła z krainy snu i razem z dziećmi opowiedziała dziadkowi o niezwykłej przygodzie.

Żywiołowa reakcja przedszkolaków i gromkie brawa były dowodem na to, że spektakl promujący czytelnictwo bardzo podobał się małym widzom z gminy Szumowo. Dzieci bardzo spontanicznie reagowały w trakcie przedstawienia, zadawały pytania i odważnie odpowiadały aktorom.

- „Spektakl podkreślał potrzebę nauki czytania oraz szereg możliwości wynikających z obcowania z literaturą. Uczestnicy dowiedzieli się, że książki nie tylko dostarczają potrzebnych informacji, ale zapewniają rozrywkę, przenoszą w odległy magiczny świat. To dzięki książkom możemy przeżyć wiele niezwykłych przygód. To czytelnictwo wpływa na rozwój wyobraźni dziecka.” - mówi kierownik Biblioteki Gminnej w Szumowie Joanna Milewska.

Przedszkolakom bajka bardzo się podobała, więc zaproponowały następne spotkanie z teatrem w bibliotece. Dzieci stwierdziły, że chętnie wezmą udział w kolejnych tego typu inicjatywach.

Polecamy:
:: Pierwszy Zambrowski Piknik Muzyczny za nami [foto]
:: Młodzi artyści z Białegostoku na zambrowskiej scenie [foto]
:: Wiwat maj! Trzeci maj! [foto]
:: Maluchem przez Australię. Spotkanie z Marcinem Obałkiem [foto]
:: O „Czwórce z podwórka” w MBP [foto]
:: Uczniowie „Trójki” spotkali się z autorem „Zwierzątkowego abecadła” [foto]
:: „Saksofonowe impresje” - rozdajemy wejściówki
:: Wspominali stary Zambrów w „Labiryncie” [foto]


Promowali czytelnictwo wśród najmłodszych w Szumowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org