:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Prezes szpitala podpisał umowy

inwestycje, Prezes szpitala podpisał umowy - zdjęcie, fotografia

Prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie podpisał umowy dotyczące rozszerzenia realizowanego przez szpital projektu "Budowa bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii" oraz dofinansowania na zakup nowych urządzeń do szpitala.

Przypominamy, że Zarząd Województwa pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego zaakceptował 29 lipca rozszerzenie projektu „Budowa bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii”, rozpoczętego przez szpital powiatowy w Zambrowie. Rozszerzenie to obejmuje remont i wyposażenie oddziału chirurgii.

Dzięki tej decyzji podniesiony został poziom dofinansowania do 85% całkowitych kosztów inwestycji, które teraz wyniosą około 14,7 mln zł. Dofinansowanie pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu państwa, wzrośnie z 8,7 mln zł do 12,5 mln zł. Jest to maksymalne dofinansowanie, jakie można było uzyskać.

W miniony wtorek, 21 października Prezes Powiatowego Szpitala Bogusław Dębski w Zambrowie podpisał umowę dotyczącą dofinansowania na rozszerzenie projektu „Budowa bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii” o remont oddziału chirurgii.

- „Bardzo się cieszę z tej sytuacji, ponieważ będzie oddział chirurgii. Dokupione zostaną pewne urządzenia, które z braku środków wtedy przy składaniu wniosków nie można było ująć. Nowe wskaźniki, które zostały poprawione na podstawie tego nowego wniosku nie wymagają od nas dodatkowego wkładu własnego. Pomoc uzyskana jest z Budżetu Państwa, jak i ze środków unijnych.” – powiedział nam Bogusław Dębski, Prezes Powiatowego Szpitala w Zambrowie.

Bogusław Dębski podpisał również umowę w sprawie dofinansowania na zakup potrzebnych urządzeń, tj.: mobilny laser wielodiodowy, aparat i urządzenie do ćwiczeń stawu nadgarstkowego, a także urządzenie do rehabilitacji stawu skokowego. Całkowity koszt tych urządzeń wyniesie 67,5 tys. zł, z czego 38,5 tys. zł pokrywa dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że oficjalne rozpoczęcie robót budowlanych, związanych z rozbudową i modernizacją placówki Szpitala Powiatowego w Zambrowie, odbyło się 28 lipca. Aktualnie na placu budowy prowadzone są roboty nad budową kolejnych kondygnacji. Jak informuje nas Prezes Szpitala Powiatowego, wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Warto dodać, że dzięki tej inwestycji mieszkańcy Zambrowa i okolic będą mieli lepszy dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Zambrowski szpital zyska nowy, wyposażony w trzy sale blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach projektu zakupiony zostanie także specjalistyczny sprzęt medyczny: aparat RTG z ramieniem C i artroskop. Ponadto w budynku znajdzie się nowa Izba Przyjęć, pomieszczenia pomocnicze, pomieszczenia dla lekarzy, świetlica oraz sala szkoleniowa.

Polecamy:
:: Co się dzieje na placu rozbudowy szpitala? [foto]
:: Prace przy rozbudowie szpitala idą pełną parą [foto]
:: Więcej pieniędzy na rozbudowę zambrowskiego szpitala
:: Pierwsze łopaty wbite. Rozbudowa szpitala rozpoczęta [foto]
:: Niebawem ruszy budowa bloku operacyjnego
:: Szpital w Zambrowie zyska nowy blok operacyjny [foto]
:: Szpital otrzyma pieniądze na budowę bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii
:: Zambrowski szpital otrzyma wsparcie?
:: Niesprawiedliwy podział środków z RPO? Zambrowski szpital znów nic nie dostanie...

:: Poradnia Rehabilitacji i Fizjoterapii podnosi standardy
:: Sprzęt od WOŚP trafił do zambrowskiego szpitala [foto]
:: Nowe laboratorium w zambrowskim szpitalu [foto]
:: Nowe laboratorium niedługo w Zambrowie
:: Skutecznie zbadają wydolność serca
:: Nowy inkubator w zambrowskim szpitalu
:: Kontrowersje wokół nowej koncepcji rozbudowy szpitala
:: Do zambrowskiego szpitala trafił nowoczesny laparoskop
:: Kolejny nowoczesny sprzęt trafił do zambrowskiego szpitala
:: Pracownia tomografii komputerowej w Zambrowie ma kontrakt z NFZ
:: Wirus świńskiej grypy (A/H1N1) w Zambrowie
:: Zambrowski szpital zakupił nowoczesną karetkę
:: W zambrowskim szpitalu otwarto pracownię tomografii komputerowej
:: Montują tomograf
:: Zambrowski szpital niebawem wzbogaci się o tomograf komputerowy
:: Do lekarza z nr PESEL
:: Tomograf komputerowy gotowy na pierwsze badanie

Prezes szpitala podpisał umowy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się