:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C lekkie zachmurzenie

Prewencyjne działania w szkołach na terenie zambrowskiej gminy [foto]

Policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie oraz samorząd Gminy Zambrów rozpoczęli cykl wspólnych działań prewencyjnych w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny". Spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną z gminy Zambrów ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach działań „Kreci mnie bezpieczeństwo – przez cały rok szkolny” i akcji „Bezpieczna Gmina Zambrów” zorganizowane zostały w minioną środę, 6 grudnia w szkołach podstawowych w Osowcu i Starym Skarżynie. W inauguracji cyklu spotkań uczestniczyli przedstawiciele zambrowskiej policji oraz samorządu Gminy Zambrów.

Podczas akcji dzielnicowy wyjaśnił słuchaczom, na czym polega i jak działa aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” zachęcając do korzystania z niej i zgłaszania naruszeń prawa. Prowadzący omówili także zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, jak należy zachować się idąc drogą oraz podczas przechodzenia przez jezdnię, gdy nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych.

Korzystając z „Magicznej tuby” mundurowi wyjaśnili słuchaczom, jak ważne jest używanie odblasków, aby mogli „świecić przykładem”. Przypomniano również o zasadach bezpiecznych zabaw w domu, na dworze oraz w szkole. Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos zwrócił natomiast uwagę na bezpieczeństwo oraz porządek podczas korzystania z placów zabaw, zwłaszcza tych na terenie gminy, które są ogólnodostępne dla mieszkańców.

- „Dzieci z uwagą słuchały rad prelegentów i brały aktywny udział w dyskusji wykazując się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa oraz znajomością numerów alarmowych.” - relacjonuje oficer prasowy KPP w Zambrowie mł.asp. Agnieszka Predko.

Na koniec spotkania wszystkim uczestnikom przekazane zostały elementy odblaskowe - przewieszki, opaski i smycze.

Polecamy:
:: Uwaga ślisko! Odnotowano już pierwsze kolizje
:: Odpowie za kradzież w kościele
:: Zatrzymani za posiadanie narkotyków
:: „NIE BYLI OBOJĘTNI” i pomogli mężczyźnie
:: Utrudnienia na „ósemce” po zderzeniu dwóch pojazdów
:: Dachowanie na Białostockiej
:: Czołowe zderzenie w centrum miasta [foto + video]
:: Zderzenie dwóch tirów na krajowej „ósemce”. Ruch wahadłowy [foto]
:: Policjanci z kamerami na mundurach. Podlascy policjanci na pierwszy strzał
:: „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…” [foto]
:: Dziennikarska prowokacja bez kary?
:: Wandale uszkodzili auta na AWP [foto]

Prewencyjne działania w szkołach na terenie zambrowskiej gminy [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org