:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C bezchmurnie

Premier Morawiecki spotkał się z rolnikami [foto+video]

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z rolnikami i producentami mleka w jednym z gospodarstw rolnych w powiecie wysokomazowieckim. Prezes Rady Ministrów podkreślał, jak ważny dla Polski jest przemysł rolniczy oraz produkcja rolno-spożywcza.

Spotkanie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego odbyło się dzisiaj, 12 stycznia w gospodarstwie rolnym państwa Emilii i Grzegorza Kuleszów we wsi Rębiszewo Studzianki (powiat wysokomazowiecki), sąsiadującej z powiatem zambrowskim. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel, Wiceminister Rolnictwa Jacek Bogucki, posłowie na Sejm RP z terenu województwa podlaskiego, lokalni samorządowcy, a także rolnicy z powiatu wysokomazowieckiego oraz powiatu zambrowskiego.

Na początku wizyty premier Morawiecki obejrzał nowoczesne gospodarstwo rolne państwa Kuleszów, którzy prowadzą hodowlę krów. Następnie Prezes Rady Ministrów skierował kilka słów do zgromadzonych rolników, w których podkreślał jak ważną rolę dla naszego kraju pełni przemysł rolniczy oraz produkcja rolno-spożywacza.

- „Rolnicy, tak się często mówi, to sól ziemi. To jest oczywiście prawda, ale ja bym chciał tą sól, osłodzić wyższymi zyskami, lepszymi marżami, żebyście jak najlepiej mogli sprzedawać swoje produkty po całym świecie. Polska staje się taką potęgą produkcji rolno-spożywczej. Niektórzy mówią wysokie technologie, elektronika - to wszystko jest bardzo ważne, ale przemysł rolny i produkcja rolno-spożywcza jest dla mnie również absolutnie kluczowa i ona może być również bardzo dochodowa. (…) Jesteśmy dzisiaj na czwartym miejscu w Europie w produkcji mleka. W niektórych produktach jesteśmy już na podium, ale życzę państwu, żeby tak jak Kamil Stoch postawił wysoko poprzeczkę, tak żebyśmy i my też wskoczyli na podium w mleku i innych produktach. Wierzę, że to jest absolutnie możliwe.” - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Przyjazd Prezesa Rady Ministrów do powiatu wysokomazowieckiego miał również na celu wizytę w Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekovita” w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie zapoznał się z funkcjonowaniem zakładu zajmującego się produkcją mleka.Polecamy:
:: Kolejna pomoc dla rolników prowadzących hodowle trzody chlewnej
:: Poniosłeś straty spowodowane klęskami żywiołowymi? Złóż wniosek o pomoc
:: Przekaż gospodarstwo innemu rolnikowi i weź pieniądze z PROW
:: Składki KRUS w IV kwartale 2017 r.
:: Kukurydziana niedziela w Szepietowie
:: KRUS: Nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń
:: Ostatni dzień na złożenie wniosku o zwrot akcyzy za olej napędowy
:: KOWR – co wniesie nowo powstała instytucja rolnicza?
:: „Żniwa mogą być bezpieczne” - weź udział w konkursie
:: Duże straty w rolnictwie spowodowane przymrozkami, ale nie w powiecie zambrowskim

Premier Morawiecki spotkał się z rolnikami [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się