:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Pracownia tomografii komputerowej w Zambrowie ma kontrakt z NFZ

społeczeństwo, Pracownia tomografii komputerowej Zambrowie kontrakt - zdjęcie, fotografia

Pracownia tomografii komputerowej rozpoczyna przyjmowanie pacjentów na badania. Podpisany z NFZ kontrakt pozwoli na przeprowadzenie ponad 1000 badań w 2013 roku.

Od jutra (1 lutego) pracownia tomografii komputerowej w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie rozpocznie przyjmowanie pacjentów w ramach podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia kontraktu.

Kontrakt opiewa na kwotę ponad 388 tys. zł i pozwoli na wykonanie w ciągu miesiąca nawet 100 badań. Jak szacuje prezes szpitala Bogusław Dębski, pracownia dziennie będzie mogła wykonać do 10 badań.

Pracownia otwarta będzie w każdy Poniedziałek od godz. 14.00 do 18.00, środę, od 9.00 do 13.00 i czwartek od godz. 9.00 do 13.00.

Chcąc przystąpić do badania należy posiadać skierowanie na badanie od lekarza specjalisty, dotychczasową dokumentację medyczną, a także badania laboratoryjne (w przypadku prowadzenia badania z użyciem kontrastu).

Podczas rejestracji każdy pacjent skierowany na badanie będzie mógł uzyskać informacje w jaki sposób powinien przygotować się do badania i jak będzie ono przebiegało. W niektórych przepadkach należy np. wypić odpowiednią ilość wody. Każdy pacjent skierowany na badania zobowiązany będzie do podpisania oświadczenia, na zgodę do przystąpienia do zabiegu medycznego.

Poradnia tomograficzna w Zambrowie oferuje także badania płatne. Koszt jednego badania waha się od 200 do 400 zł. Wszystko uzależnione jest od ilości użytych w trakcie badania „faz”, a także konieczności zastosowania kontrastu.

Zakup tomografu do szpitala sfinansowany został ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach wygranego przez Szpital konkursu na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych. Kwota dofinansowania wynosi 1 mln 450 tys. zł. Do zakupu 400 tys. zł dołożył samorząd powiatu zambrowskiego. Ponadto Szpital z własnego budżetu na ten cel dołożył około 100 tys. zł.

Warto dodać, że to nie jedyne inwestycje w sprzęt jakie w ostatnich miesiącach miały miejsce w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie. Pod koniec 2012 r. Szpital zakupił nowy aparat USG za kwotę około 300 tys. zł. Ponad połowę kosztów (154 tys. zł) pokryło Ministerstwo Zdrowia, a resztę - gmina wiejska Zambrów. Szpital pozyskał ponadto używaną karetkę.

Przypomnijmy, że w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie od końca grudnia 2012 roku funkcjonują dwie nowe poradnie alergologiczne: dla dzieci i dla dorosłych. W poradniach przyjmują lekarze specjaliści z Białegostoku. Poradnie wyposażone zostały w niezbędny sprzęt do prowadzenia badań, m.in. do pomiaru zdolności oddechowych płuc. Urządzenia kosztowały ponad 20 tys. zł. Zakupiono także testy do diagnozowania uczuleń (ich wartość to 5 tys. zł).

Polecamy:
:: Wirus świńskiej grypy (A/H1N1) w Zambrowie
:: Zambrowski szpital zakupił nowoczesną karetkę
:: W zambrowskim szpitalu otwarto pracownię tomografii komputerowej
:: Montują tomograf
:: Zambrowski szpital niebawem wzbogaci się o tomograf komputerowy
:: Do lekarza z nr PESEL
:: Tomograf komputerowy gotowy na pierwsze badanie

Pracownia tomografii komputerowej w Zambrowie ma kontrakt z NFZ komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się