:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C bezchmurnie

Pracownia Orange w Pęchratce Polskiej otwarta

edukacja, Pracownia Orange Pęchratce Polskiej otwarta - zdjęcie, fotografia

Determinacja i aktywność mieszkańców gminy Szumowo w internetowym głosowaniu pozwoliły spełnić marzenia. Świetlica wiejska w Pęchratce Polskiej została doposażona w nowy sprzęt komputerowy, meble i inne pomoce dydaktyczne w ramach 3. edycji programu Pracownie Orange.

20 stycznia w świetlicy wiejskiej w Pęchratce Polskiej odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Orange. To miejsce spotkań, rozwoju pasji, kursów, warsztatów, tradycji lokalnych, która ma być otwarta dla wszystkich mieszkańców Pęchratki Polskiej i okolicznych miejscowości.

W uroczystości, w której wzięło udział ok. 100 osób, głos zabrali goście oraz lider grupy inicjatywnej. Następnie wspólnie zaśpiewano piosenkę, której słowa zostały ułożone specjalnie na tę okoliczność. Przecięcie wstęgi, poświęcenie nowej pracowni, tort i szampan okolicznościowy, wspólne zdjęcia, słodki poczęstunek, korzystanie ze świetlicy multimedialnej, gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów - to kolejne wydarzenia towarzyszące otwarciu Pracowni Orange w Pęchratce Polskiej.

- „Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za zaangażowanie, wsparcie i współpracę.” - brzmiał napis na ostatnim slajdzie prezentacji multimedialnej dokumentującej historię powstania pracowni.

Program „Pracownie Orange” stawia sobie za cel aktywizację mieszkańców małych miejscowości do podejmowania inicjatyw służących społeczności lokalnej, promocję wiedzy za pomocą nowoczesnych technologii, ugruntowywanie lokalnych więzi społecznościowych, wzmocnienie informacyjnej, kulturalnej i społecznej roli Internetu na wsiach i w małych miastach. Ponadto autorzy programy zakładają umożliwienie grupom społecznym zagrożonym cyfrowym wykluczeniem spełnienia ich potrzeb i aspiracji poprzez rozpowszechnianie nowoczesnych narzędzi zdobywania wiedzy i informacji oraz stworzenie otwartego i dostępnego do wszystkich zainteresowanych miejsca szkoleń, pokazów, wykładów, spotkań integracyjnych, jak również w inny sposób służących rozpowszechnianiu wiedzy i kultury.

Pracowania Orange w Pęchratce Polskiej wyposażona jest w 3 komputery stacjonarne, telewizor, konsolę Play Station oraz komplet nowych mebli. Lokalna społeczność zadbała też o remont pomieszczenia, w którym znajduje się pracownia.

W województwie podlaskim podobne pracownie powstały także w Wysokiem Mazowieckiem i w miejscowości Maćkowa Ruda. W sumie w całej Polsce takie przedsięwzięcia zrealizowano w tym roku w 26 miejscowościach.

Polecamy:
:: Nowe place zabaw w gminie Szumowo [foto]
:: W Łętownicy powstanie Podwórko Talentów NIVEA
:: Lasek w Szumowie zrewitalizowany

:: Babciu, Dziadku to dla Ciebie... [foto]
:: Zabawa choinkowa z „Ostoją” [foto+video]
:: Operetka „Paryski Romans” na Dzień Babci i Dziadka [foto]
:: Promocja kolejnej książki Anety Zamojskiej w Zambrowie [foto]
:: Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek rozstrzygnięty [foto]
:: Te filmy cieszyły się w zambrowskim kinie największą popularnością w 2017 roku
:: „Ciebie mi trzeba”

Pracownia Orange w Pęchratce Polskiej otwarta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org