:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C rozproszone chmury

Prace Cecylii Sołyjan na wystawie Galerii Sztuki „Labirynt” [foto]

Olejne pejzaże, kwiaty, tajemnicze, klimatyczne miejsca można podziwiać na wystawie malarstwa Cecylii Sołyjan w zambrowskiej Galerii Sztuki „Labirynt”.

Wernisaż wystawy malarstwa Cecylii Sołyjan odbył się wczoraj, 18 maja w zambrowskiej Galerii Sztuki „Labirynt”.

- „To są obrazy olejne. Powstały w tych miejscach, w których byłam. Część z nich pochodzi z południa Europy, niektóre motywy są z Białegostoku, jest skansen w Jurowcach, skansen w Ciechanowcu.” – powiedziała nam o wystawie autorka prac Cecylia Sołyjan.

Jak twierdzi artystka, pejzaż jest dla niej inspiracją, a jej obrazy nie są odtworzeniem rzeczywistości, a próbą stworzenia złudzenia w oparciu o postrzegany świat, złudzenia zrodzonego pociągnięciami farby na płótnie. Najtrudniejszy w tym wszystkim jest wybór z całego pejzażu jakiegoś jednego fragmentu i przeniesienie go na płótno, bo nie zawsze to pokrywa się z tym, co sobie wyobrażamy.

- „W malarstwie staram się stworzyć klimat, oddać nastrój, uchwycić tę szczególną chwilę, która mnie zainteresuje - moment drgania powietrza, blask światła. (…) Szukam koloru, kompozycji, układów form stworzonych działaniem światła.” - mówi artystka.

Prace Cecylii Sołyjan można oglądać do 15 czerwca w Galerii Sztuki „Labirynt” przy ul. Wyszyńskiego 2a w Zambrowie. Zapraszamy!

Miejsce zdarzenia mapa Zambrów


Prace Cecylii Sołyjan na wystawie Galerii Sztuki „Labirynt” [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się