:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Pożyczka a małe dochody - czy jest to możliwe?

artykuł sponsorowany, Pożyczka małe dochody możliwe - zdjęcie, fotografia

Nagłe wydatki mogą się pojawić zawsze. Nawet jeśli panujesz nad swoją sytuacją finansową, nie przewidzisz takich sytuacji, jak zepsuta pralka, czy konieczność naprawienia samochodu. Wtedy właśnie konieczne może okazać się zaciągnięcie pożyczki. Niestety, banki często mają spore wymagania. Co wtedy zrobić?

Sprostać oczekiwaniom banku

Przede wszystkim procedury bankowe trwają. W wielu przypadkach oznacza to opóźnienie momentu uzyskania pieniędzy. Nie jest to regułą, jednak trzeba liczyć się z tym, że sprawa może się nieco wydłużyć w czasie, a nie zawsze można sobie na to pozwolić.


Nie to staje się jednak największym problemem w przypadku pożyczek udzielanych przez banki. Dużo poważniejszą przeszkodą dla wielu pożyczkobiorców jest wymóg posiadania odpowiedniej wysokości stałych dochodów. Co prawda nie jest to jedyny czynnik wpływający na zdolność kredytową (znaczenie ma także np. historia spłacania wcześniejszych zobowiązań), jednak potrafi być sporym problemem dla osób utrzymujących się z prac dorywczych, czy pracujących na podstawie mniejszych umów o dzieło.


Niestety, ale zmieniające się przepisy, które teoretycznie mają ułatwić pracownikom życie - czasami utrudniają je pracodawcy. Dzięki temu, że od każdej umowy-zlecenie odprowadza się od niedawna obowiązkowe składki ZUS i wzrasta płaca minimalna oraz płaca godzinowa, pracodawcy niechętnie zatrudniają ludzi długoterminowo, często wolą przyjąć kilku podwykonawców za małe pieniądze niż jednego człowieka na stałe. W związku z tym wcale nie jest łatwo spełnić wymagania banku.


Czy można ominąć ten problem?

Jeżeli niskie dochody sprawiają, że trudno uzyskać pożyczkę w banku, można sprawdzić oferty innych firm zajmujących się finansami, które często są bardziej wyrozumiałe dla swoich klientów niż banki. Przykładem może być Zaplo, spółka oferująca pożyczki przez Internet.


Po pierwsze, mają zwykle niższe wymagania przy ocenie zdolności do spłaty, co sprawia, że łatwiej uzyskać pożyczkę krótkoterminową pomimo niskich zarobków. Jednocześnie zmniejszają liczbę formalności związanych chociażby z koniecznością przedstawiania licznych dokumentów, oczekiwaniem na decyzję itp. Co za tym idzie, szybciej uzyskuje się dostęp do pieniędzy. Pożyczka przez Internet na konto jest po prostu w tej sytuacji wygodniejsza.


Internetowe firmy pożyczkowe mają jeszcze jedną zaletę. W przypadku banków, poszukiwanie takiego, który mimo wszystko zgodzi się na udzielenie pożyczki, może wymagać odwiedzenia szeregu różnych placówek. Jeśli chodzi o firmy wyspecjalizowane w szybkich pożyczkach, dużo łatwiej znaleźć taką, która zaakceptuje nasz wniosek o pożyczenie pieniędzy.

Pożyczka a małe dochody - czy jest to możliwe? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org