:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C pochmurno z przejaśnieniami

Poznawali wielokulturowość regionu Podlasia

Pielgrzymka do Zabłudowa i Michałowa zorganizowana przez kapelana prawosławnego księdza Sławomira Tomaszuka była sposobnością na poznanie przez funkcjonariuszy i pracowników z Czerwonego Boru wielokulturowego oblicza Podlasia.

Grupa funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, w towarzystwie więziennego kapelana księdza Sławomira Tomaszuka, zwiedzała miejsca kultu prawosławnego położone na malowniczym Podlasiu.

 

W pierwszej kolejności pielgrzymi udali się do cerkwi pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Zabłudowie. Należy ona do dekanatu Białystok diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Kościoła Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew została wybudowana w latach 1847–1855. Posiada elementy architektury ruskiej. Wewnątrz znajduje się ikonostas wykonany w 1979. Świątynię tę wpisano do rejestru zabytków 9 stycznia 1985 roku.

 

- „W cerkwi funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze wzięli udział w nabożeństwie w intencji bezpiecznego pełnienia służby przez funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej.” - informuje kpt. Dorota Kodzik.

 

Kolejnym miejscem odwiedzonym przez pielgrzymów była Cerkiew św. Mikołaja w Michałowie. Tu podejmował gości proboszcz ksiądz mitrat Jan Jaroszuk, który jest także dziekanem okręgu gródeckiego diecezji białostocko–gdańskiej. Przybliżył on historię cerkwi i odpowiedział na wiele pytań związanych z prawosławiem.

 


Zakład Karny w Czerwonym Borze jest zakładem karnym typu zamkniętego i przeznaczony jest dla tymczasowo aresztowanych, skazanych dorosłych odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy w zakładzie typu zamkniętego, półotwartego i otwartego oraz skazanych młodocianych zakwalifikowanych do odbywania kary w zakładzie karnym typu półotwartego. Pojemność jednostki wynosi obecnie 959 miejsc.


Poznawali wielokulturowość regionu Podlasia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org