:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Pożar stodoły w Krajewie-Ćwikłach [foto]

straż, Pożar stodoły Krajewie Ćwikłach [foto] - zdjęcie, fotografia

28 strażaków z 8 zastępów jednostek straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru stodoły w miejscowości Krajewo-Ćwikły. Paliło się około 40 bel słomy składowanej na poddaszu budynku.

5 stycznia około godziny 11.20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie odebrał telefon o pożarze budynków gospodarczych w miejscowości Krajewo-Ćwikły. Na miejsce pożaru zostało zadysponowanych 8 zastępów, w tym 4 z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Zambrowie oraz 4 z ochotniczych straży pożarnych. W sumie na miejscu pojawiło się 28 strażaków.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się około 40 bel słomy składowanej na sklepieniu murowanej stodoły krytej eternitem. Pożarem objęty był też dach budynku. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych jednocześnie prowadząc ewakuację zwierząt, które znajdowały się bezpośrednio pod ogniskiem pożaru. Cielęta ewakuowano do zagrody. Z pomocą mieszkańców miejscowości wyprowadzono również sprzęt rolniczy, który stał w palącej się stodole.

- „Po częściowym ugaszeniu przystąpiono do wywożenia słomy na pobliskie pole i jej dogaszania. Akcję gaśniczą utrudniały warunki pogodowe. Silny mróz uniemożliwiał pobranie wody z pobliskiego hydrantu, w związku z czym do działań zadysponowano cysternę, która dowoziła wodę z miejscowości Tabędz.” - relacjonuje dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Zambrowie kpt. Łukasz Chankowski.

Straty oszacowano na ok. 50 tys. zł. Strażacy uratowali natomiast mienie warte ok. 200 tys. zł.

Dziś, na polecenie Wójta Gminy Zambrów Jarosława Kosa, strażacy z OSP KSRG Stary Laskowiec udali się do gospodarza i zabezpieczyli płody rolne i budynek za pomocą plandek.

Polecamy:
:: Pożar domu w Kołakach Kościelnych [video]
:: Jednostki OSP z powiatu zambrowskiego walczą w konkursie „Strażacy na medal”
:: Niewielkie skutki wichury w powiecie zambrowskim
:: Sezon grzewczy w pełni. Wraz z nim wzrosło zagrożenie zaczadzeniem i pożarami
:: Strażacy walczyli z żywiołem w Paproci Dużej [foto]
:: Videorelacja z VIII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych
:: VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze za nami! [foto]
:: Gminne zawody w sportach pożarniczych w Szumowie [foto]
:: Zawody sportowo-pożarnicze OSP. Laskowiec znów świętuje!
:: Pożar przydomowego garażu [foto]
:: Pracowity weekend strażaków w powiecie zambrowskim
:: Wojewoda z wizytą u strażaków [foto]

Pożar stodoły w Krajewie-Ćwikłach [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się