:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  25°C bezchmurnie

Powstanie ścieżka od Księżego Lasku wzdłuż Jabłonki? Otwarto koperty w przetargu

inwestycje, Powstanie ścieżka Księżego Lasku wzdłuż Jabłonki Otwarto koperty przetargu - zdjęcie, fotografia

Dwie firmy stanęły do przetargu na budowę drogi łączącej ulicę Ostrowską z ulicą Willową wzdłuż rzeki Jabłonki wraz z ciągiem pieszo-rowerowym od ul. Wodnej do ul. Ostrowskiej i przejściem pod mostem na Jabłonce wraz z remontem i przebudową parkingu przy ul. Ostrowskiej. Najtańsza oferta jest o 670 tys. zł wyższa niż zaplanował na ten cel samorząd Miasta.

W minionym tygodniu otwarto koperty w przetargu na budowę drogi łączącej ulicę Ostrowską z ulicą Willową wzdłuż rzeki Jabłonki wraz z ciągiem pieszo-rowerowym od ul. Wodnej do ul. Ostrowskiej i przyjściem pod mostem na Jabłonce wraz z remontem i przebudową parkingu przy ul. Ostrowskiej. Zgłosiły się dwie firmy. Obie oferty przewyższają zaplanowany przez Miasto kosztorys, który opiewa na kwotę 1 mln 500 tys. zł.

Tańszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „PLUMBERS” z Zambrowa, które zaoferowało cenę 2 mln 170 tys. 300 zł. Druga oferta, firmy UAB „SIAULIU PLENTAS” z Białegostoku jest o 5 tys. 045 zł droższa.

Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty. Zgodnie z informacjami zawartymi w ogłoszeniu Urzędu Miasta, o wyborze wykonawcy w 60% decydować będzie kryterium ceny, a w 40% długość okresu gwarancyjnego.

Warto dodać, że o planach, aby w Zambrowie powstała ścieżka rekreacyjna przeznaczona dla osób np. uprawiających nordic walking, rowerzystów i miłośników pieszych wycieczek, burmistrz mówił już od kilku lat. Wcześniej nie udawało się jednak wykonać tej inwestycji, bowiem jej realizacja uzależniona była od uzgodnień Urzędu Miasta z właścicielami gruntów leżących bezpośrednio przy rzece. Tu pojawiały się problemy. Już 4 lata temu właściciele gruntów nie wyrazili zgody na użyczenie gruntów i sprawa budowy nowej ścieżki została wówczas z tego powodu wstrzymana. Na szczęście te problemy udało się w końcu przezwyciężyć.

Inwestycja, o której mowa, została podzielona na trzy etapy. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy każdego z nich.

ETAP I – budowa drogi od ul. Willowej do ul. Ostrowskiej
W pierwszym etapie robót zaplanowano budowę drogi wzdłuż rzeki Jabłonki, od ul. Ostrowskiej do ul. Willowej w Zambrowie wraz z budową nawierzchni drogi o szerokości 6 m i 5 m z betonu asfaltowego. Jezdnię mają ograniczać betonowe krawężniki. Przewidziano też budowę ciągu pieszo–rowerowego o szerokości 2,5 m z betonu asfaltowego, a także budowę sieci kanalizacji deszczowej. Zaprojektowano również linię oświetleniową wzdłuż całej planowanej do realizacji ulicy. Lampy mają zostać umieszczone na nowo projektowanych słupach. Zasilanie będzie odbywało się poprzez podziemny kabel zasilający podłączony do sieci w ul. Ostrowskiej i Willowej.

Projektowana droga zlokalizowana jest na terenach zielonych oraz na istniejącym parkingu przy ul. Ostrowskiej. Teren zajęty pod pas drogi stanowi działka rzeki Jabłonki, działki miejskie oraz części działek prywatnych.

ETAP II – utwardzenie terenu od kładki do mostu na ul. Ostrowskiej wraz z przejściem pod tym mostem
W tym etapie inwestycji zaplanowano utwardzenie terenu na skarpach rzeki Jabłonka. Początek przewidziano na początku kładki nad rzeką w Księżym Lasku przy ul. Wodnej. Teren, który ma zostać utwardzony, przebiegać będzie po istniejących ciągach, których nawierzchnia zostanie zmieniona z kostki betonowej na beton asfaltowy. Koniec utwardzonego terenu przewidziano na ul. Ostrowskiej.

Ten etap zakłada też wykonanie przejścia pod mostem na ul. Ostrowskiej. Chodzi o utwardzenie terenu o funkcji ciągu pieszo–rowerowego od projektowanego utwardzenia terenu przy ulicy Wodnej do projektowanej drogi wzdłuż rzeki Jabłonki. Dla bezpieczeństwa od strony rzeki mają być zamontowane poręcze ochronne.

ETAP III – remont parkingu przy ul. Ostrowskiej
Ostatnim etapem miejskiej inwestycji ma być remont parkingu znajdującego się przy ul. Ostrowskiej (po prawej stronie tej ulicy wyjeżdżając ze świateł z pl. Sikorskiego w kierunku Warszawy). Obecny stan znajdującej się tam nawierzchni z kostek granitowych nie jest najlepszy – występują liczne nierówności i ubytki.

W ramach prac przewidziano zmianę układu komunikacyjnego na terenie parkingu oraz wydzielenie stanowisk postojowych, w tym trzech dla osób niepełnosprawnych, o nawierzchni z bezfazowej kostki betonowej o grubości 8 cm koloru szarego (linie stanowisk maja być koloru czerwonego). Ma tam też powstać chodnik o nawierzchni z kostki betonowej koloru grafitowego. Projekt obejmuje też w swym zakresie wykonanie przebudowy oświetlenia, polegającej na montażu trzech słupów oświetleniowych z sześcioma lampami LED.

Zakończenie wszystkich robót budowlanych planowane jest na połowę listopada 2018 r.

Polecamy:
:: Magazynowa rozkopana w dwóch miejscach [foto]
:: Ruszyła przebudowa mostu na ul. Kościuszki. Będzie „wahadło” [foto]
:: Miejska biblioteka zmieni się nie do poznania
:: Jest umowa w sprawie lądowiska dla szpitala
:: Budowa przedszkola i stołówki w Szumowie zbliża się ku końcowi. Wkrótce ruszy też przebudowa budynku „Piątki” [foto]
:: Dodatkowe pieniądze na „zielone” inwestycje
:: Będą nowe stanowiska dla autobusów [foto]
:: Zły stan dróg w powiecie zambrowskim [foto+video]
:: Mieszkańcy Zbrzeźnicy zapoznali się z projektem przebudowy DK63 [foto]
:: Nieoczekiwany problem przy inwestycji za „podkową” [foto]


Powstanie ścieżka od Księżego Lasku wzdłuż Jabłonki? Otwarto koperty w przetargu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org