:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -6°C pochmurno z przejaśnieniami

Powiatowy Dzień Samorządowca [foto]

Samorządowcy spotkali się dzisiaj w ZS1, aby świętować Dzień Samorządowca. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z historią, strukturą oraz zadaniami samorządu

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, który przypada na 27 maja, samorząd Powiatu Zambrowskiego zorganizował dzisiaj spotkanie w Zespole Szkół Nr 1 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie. Głównym celem tego wydarzenia było przybliżenie historii, struktury oraz zadań samorządu.

Na spotkaniu pojawili się Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Sławomir Baran, Członek Zarządu Powiatu Zambrowskiego Kazimierz Dmochowski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych Wiesław Kaźmierczak, przedstawiciele służb mundurowych, jednostek organizacyjnych powiatu zambrowskiego, kierownicy i naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Zambrowie przedstawiciele inspekcji, instytucji oraz społeczność trzech zambrowskich szkół średnich.

Na początku młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 przedstawiła historię powiatu zambrowskiego oraz jego najcenniejsze zabytki i miejsca. W następnej części spotkania głos zabrał Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, który omówił zgromadzonym gościom współczesną historię samorządu Powiatu Zambrowskiego. Głos zabrał również Członek Zarządu Powiatu Zambrowskiego oraz wieloletni Wójt Gminy Zambrów Kazimierz Dmochowski, który na bazie swojego bogatego doświadczenia wspominał pierwszą po 1989 roku reformę samorządową.  Zwieńczeniem uroczystości był występ młodzieży ZS1 pod opieką s. Laury. Zebrani goście mogli wysłuchać kilku patriotycznych utworów.

Spotkanie wpisało się w powiatowy cykl patriotyczny „Ku Niepodległej”, który organizowany jest w tym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Powiatowy Dzień Samorządowca [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org