:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Zambrowie [foto+video]

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej obchodzili Dzień Strażaka. Były odznaczenia, awanse oraz podziękowania za trud pracy włożony w ratowanie ludzkiego życia i mienia. Wszystko w obecności Wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego i Komendanta Głównego PSP nadbryg. Leszka Suskiego.

Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Zambrowie odbyły się wczoraj, 6 maja na placu Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

W uroczystości poza strażakami pracującymi w Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie udział wzięli m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Poseł na Sejm RP Lech Antoni Kołakowski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Leszek Suski, Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Pietraszko, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, Radny Sejmiku Województwa i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP Marek Komorowski, Komendant PSP w Zambrowie st. bryg. Sławomir Skrzypkowski, ks. dziekan Jerzy Samsel, ks. kan. Marian Olszewski, ks. proboszcz Jarosław Olszewski, przedstawiciele władz samorządowych, powiatu, miasta Zambrów i gmin, służb mundurowych oraz zaproszeni goście.

- „Strażacka powinność, to doskonalenie siebie, by lepiej służyć innym. Zawód strażaka od pokoleń cieszy się szacunkiem, sentymentem do munduru, a przede wszystkim wdzięcznością osób, do których zdążyliśmy z pomocą. Jest to święto nas wszystkich – funkcjonariuszy i pracowników Państwowej Straży Pożarnej, członków ochotniczych straży pożarnych, seniorów służby pożarniczej oraz sympatyków ochrony przeciwpożarowej. Straże pożarne, realizując piękne przesłanie Bogu na chwałę, ludziom na pożytek, na co dzień dają przykład i świadectwo pięknego poświęcenia oraz wspaniałej służby dla ojczyzny.” - mówił na początku uroczystości Komendant KP PSP w Zambrowie st. bryg Sławomir Skrzypkowski.

Głos zabrał także Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, który podkreślał rolę strażaków i ich misję w ratowaniu ludzkiego życia i mienia.

- „Wy niesiecie pomoc i ratunek w różnych opresjach. Najczęściej jesteście pierwsi przy wypadkach komunikacyjnych, drogowych, lotniczych, kolejowych. Wasze zasługi są wielkie i społeczeństwo to docenia. Gratuluję tego i z tego, jako nadzorujący obecnie Państwową Straż Pożarną, cieszę się i jestem dumny.” - mówił wiceminister Jarosław Zieliński.

Najbardziej podniosłym momentem uroczystości było nadanie odznaczeń i awansów. Otrzymały je następujące osoby:

Złoty Medal za zasługi dla Pożarnictwa:
:: mł. Bryg. Adam Wysmułek
:: st. ogn. Barbara Krajewska

Srebrny Medal za zasługi dla Pożarnictwa:
:: Mieczysław Kaczyński
:: Krzysztof Sobuta
:: Piotr Rogowski
:: Grzegorz Ilczuk
:: Paweł Leśniewski

Brązowy Medal za zasługi dla Pożarnictwa:
:: Jan Zakrzewski
:: Jarosław Kos

Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył medalem brązowym za długoletnią służbę:
:: asp. sztab. Rafała Grodzkiego
:: asp. Adama Żelaźnickiego
:: ogn. Agnieszkę Mioduszewską

Złota Odznaka Zasłużona dla Ochrony Przeciwpożarowej:
:: st. bryg. Mirosław Jasionowski

Srebrna Odznaka Zasłużona dla Ochrony Przeciwpożarowej:
:: Stanisław Rykaczewski

Brązowa Odznaka Zasłużona dla Ochrony Przeciwpożarowej:
:: ogn. Paweł Leśniewski

Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych:
:: dh Waldemar Jankowski

Srebrna Odznaka Honorowa Podlaski Krzyż Floriański:
:: Zenona Zalewska
:: dh Józef Dąbrowski
:: dh Robert Rosiak
:: Edward Lipiński

Brązowa Odznaka Honorowa Podlaski Krzyż Floriański:
:: st. bryg. Sławomir Skrzypkowski
:: insp. w stanie spoczynku Andrzej Popko
:: Dariusz Godlewski
:: dh Bogdan Pac
:: dh Stefan Krajewski

Awanse:
:: stopień starszego kapitana przyznano kapitanowi Pawłowi Jasińskiemu
:: stopień aspiranta sztabowego przyznano starszemu aspirantowi Jerzemu Szczechurze i starszemu aspirantowi Tadeuszowi Wądołowskiemu
:: stopień ogniomistrza przyznano młodszemu ogniomistrzowi Radosławowi Chmielewskiemu, młodszemu ogniomistrzowi Danielowi Domalewskiemu i młodszemu ogniomistrzowi Grzegorzowi Ilczukowi
:: stopień młodszego ogniomistrza przyznano starszemu sekcyjnemu Markowi Brzósce
:: stopień starszego sekcyjnego przyznano sekcyjnemu Adrianowi Dębkowi i sekcyjnemu Tomaszowi Kolińskiemu
:: stopień starszego strażaka Krzysztofowi Baczewskiemu

Nagroda pieniężna Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z okazji Dnia Strażaka za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych
:: asp. Dariusz Hańczuk

W dniu 4 maja podczas centralnych Obchodów Dnia Strażaka na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie asp. Paweł Nowacki otrzymał awans na pierwszy stopień oficerski, tj. stopień młodszego kapitana. W uznaniu wysiłku włożonego w zdobywanie wiedzy i dotychczasową służbę strażacy i pracownicy KP PSP w Zambrowie ufundowali mu pamiątkowy topór.

W trakcie uroczystości głos zabrali jeszcze zaproszeni goście. Podczas przemówień dziękowali i składali życzenia strażakom z okazji ich święta oraz wręczali upominki. Dzisiejsze uroczystości uświetnił występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zambrowie.Polecamy:
:: Dzień Otwarty w OSP Rutki [foto+video]
:: Pożar sześciu pojazdów na DK8 [foto]
:: Spłonęła obora w Krajewie-Budziłach [foto+video]
:: Pożar szkoły i lasu oraz wypadek w Starym Skarżynie [foto+video]
:: Pożar stodoły w Żabikowie Rządowym [foto+video]
:: Siewnik zmiażdżył stopę kobiecie [foto+video]
:: Pożar magazynu w Rutkach [foto+video]
:: Pożar na Łomżyńskiej. Są utrudnienia w ruchu [foto]
:: Pożar stodoły w Krajewie-Ćwikłach [foto]

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Zambrowie [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się