:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C całkowite zachmurzenie

Potrącenie starszej kobiety w Rutkach. Policja apeluje o ostrożność

policja, Potrącenie starszej kobiety Rutkach Policja apeluje ostrożność - zdjęcie, fotografia

Kierowca samochodu ciężarowego potracił przechodzącą przez jezdnię 89-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia poszkodowana trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę, szczególnie w aktualnie panujących trudnych warunkach na drogach.

Wczoraj około godziny 6:10 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie został poinformowany o potrąceniu pieszego na terenie miejscowości Rutki-Kossaki. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci.

Tam wstępnie ustalono, że 50-letni mieszkaniec gminy Rutki, kierujący samochodem ciężarowym, jadąc drogą relacji Łomża-Mężenin nie ustąpił pierwszeństwa osobie pieszej, która przechodziła przez jezdnię w miejscu dozwolonym. W wyniku zdarzenia piesza została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Funkcjonariusze apelują o używanie przez dzieci i dorosłych elementów odblaskowych, które poprawiają ich bezpieczeństwo, a nawet mogą uratować życie. Okres jesienno–zimowy, z uwagi na pogorszenie warunków pogodowych i szybko zapadający zmrok, zwiększa zagrożenie na drogach. To właśnie piesi stanowią w tym czasie grupę szczególnego ryzyka. Nieostrożne wejście na jezdnię, często wprost pod nadjeżdżający pojazd, przechodzenie w miejscu niedozwolonym, wejście na jezdnię przy czerwonym świetle, chodzenie nieprawidłową stroną drogi, czy w końcu niedostateczna widoczność pieszego na drodze to główne przyczyny wypadków z tej grupy zdarzeń.

Polecamy:
:: Nietrzeźwy kierowca na DK8
:: Volkswagen wylądował w rowie. „Ósemka” zablokowana [foto]
:: Święta w powiecie zambrowskim
:: Wypadek na krajowej „ósemce” [foto]
:: TIR zablokował obwodnicę Zambrowa [foto]
:: Bezpieczna „ósemka”?
:: Kierowca z 2 promilami oraz 120 km/h w terenie zabudowanym
:: Nietrzeźwy chciał ukraść paliwo na skradzionych „blachach”

Potrącenie starszej kobiety w Rutkach. Policja apeluje o ostrożność komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się