:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C pochmurno z przejaśnieniami

Poprawki w Czerwoniaku zaliczone na 100%!

edukacja, Poprawki Czerwoniaku zaliczone 100%! - zdjęcie, fotografia

21 sierpnia maturzyści, którym nie udało się zaliczyć egzaminu maturalnego na minimum 30% z jednego z przedmiotów obowiązkowych przystąpili do sesji poprawkowej. Wczoraj poznali swoje wyniki.

 

Wczoraj, 11 września uczniowie szkół z całej Polski otrzymali pełne wyniki z poprawkowego egzaminu maturalnego udostępnione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. W Zambrowie sierpniowe poprawki pisało 48 absolwentów zambrowskich szkół, które udostępniły nam dane. Egzamin dojrzałości w tych placówkach zaliczyło łącznie 24 uczniów, a najwięcej w Zespole Szkół nr 1 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie, gdzie w liceum uzyskano 100% zdawalność.

 

W tym roku w województwie podlaskim maturę poprawkową pisało 1 472 absolwentów. Były to osoby, które w maju i/lub w czerwcu 2018 roku przystąpiły do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej, i nie zdały egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej. Tegoroczni absolwenci województwa podlaskiego – 1 024 osoby stanowili 70% wszystkich zdających egzamin w sesji poprawkowej. Podlaskie licea cieszą się 91% zdawalnością, natomiast szkoły o profilu technicznym – 77% zdawalnością. Jak podaje dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Jolanta Gołaszewska, co roku najwięcej trudności maturzystom przysparza matematyka, która i w tym razem wypadła najgorzej. Tuż po niej najsłabsze wyniki były z języka niemieckiego, angielskiego, polskiego, a także rosyjskiego.

 

W powiecie zambrowskim w tym roku do matury przystąpiło ogółem 275 absolwentów. W tym 193 uczniów liceum i 82 technikum. Matura poprawkowa w powiecie zambrowskim najlepiej wypadła w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 1 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie. Tam do egzaminu poprawkowego przystąpiło 4 uczniów i wszyscy przekroczyli próg trzydziestoprocentowy. Przedmiotem, z jakiego ponownie zdawali egzamin dojrzałości, była matematyka.

 

Natomiast w Technikum Nr 1 w ZS1 zdawalność wyniosła ponad 50%. Do matury poprawkowej przystąpiło 13 uczniów, z czego 7 zaliczyło maturę.

 

W sierpniu w Zespole Szkół Ogólnokształcących maturę poprawiało 10 tegorocznych absolwentów oraz jedna osoba z lat ubiegłych. Świadectwo dojrzałości otrzyma 6 z nich, w tym jedna osoba zaliczyła język polski, a pozostałe pięć osób zdało matematykę.

 

Do matur poprawkowych przystąpili też uczniowie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie. W III LO maturę poprawkową pisało 13 absolwentów, także z lat ubiegłych, z czego 6 z nich zaliczyło egzamin. Z kolei w Technikum Nr 2 w ZSA maturę zdała jedna osoba z siedmiu.

 

476 spośród ponad 860 osobom w naszym województwie udało się poprawić maturę. Podsumowując tegoroczne egzaminy - 87% tegorocznych maturzystów z województwa podlaskiego otrzymało świadectwo dojrzałości.


Poprawki w Czerwoniaku zaliczone na 100%! komentarze opinie

  • gość 2018-09-13 11:51:15

    Wygląda na to, że w "czerwoniaku" problem z matematyką mają autorzy informacji do powyższego artykułu. W Technikum Nr 1 ZS1 na 13 zdających zdało 7 co stanowi 53,85%, a więc jak to się ma do 100%?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-13 13:58:58

    Siwa smiech na sali :D

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org