:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C rozproszone chmury

POLOmarket chce „Zdążyć z pomocą” dla dzieci z domów dziecka

wiadomości z kraju, POLOmarket „Zdążyć pomocą” dzieci domów dziecka - zdjęcie, fotografia
  • Fot. Dominika Urzędowska POLOmarket
    Fot. Dominika Urzędows...
  • Fot. Dominika Urzędowska POLOmarket
    Fot. Dominika Urzędows...

Sieć POLOmarket od lat stara się pomagać potrzebującym, zwłaszcza dzieciom. Pod opieką POLO znajduje się 10 domów dziecka i ośrodków pomocy dzieciom, którym regularnie, przez cały rok, przesyła paczki z zabawkami, odzieżą, książkami, pomocami naukowymi, a także żywnością i słodyczami. Pod koniec grudnia każda z tych placówek otrzymała paczkę świąteczną z prezentami, ozdobami świątecznymi i łakociami.

Firma często spełnia także specjalne prośby - w grudniu wysłała wózki oraz inne artykułu niezbędne małym dzieciom do domu samotnej matki oraz pomogła księdzu z pobliskiej parafii
w świątecznej akcji; regularnie współpracuje z Towarzystwem Pomocy Św. Alberta oraz Misją Charytatywno- Opiekuńczą Betezda, pomaga także w kwestach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i w zbiórkach żywności. Co roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia POLO organizuje kwesty, z których środki zostają przeznaczone na najpotrzebniejsze zakupy w domach dziecka.

Przez cały listopad i grudzień 2007 r. we wszystkich sklepach sieci POLOmarket, w tym w Zambrowie, zbierano pieniądze na ogólnopolską akcję charytatywną „Świąteczni Twórcy Kolorów”. W ten sposób udało się zebrać prawie 62 000 zł! Pieniądze te zostaną podzielone pomiędzy sześć placówek opiekuńczych. Jedną z nich będzie Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z Zambrowa.

23 lutego w Sali Muzeum Etnograficznego w Warszawie przedstawiciele sześciu placówek otrzymają symboliczne czeki z rąk Pani Beata Tyszkiewicz, która jest honorowym patronem akcji.

Zbiórce funduszy w sklepach towarzyszył konkurs plastyczny „Zimowy Świat Kolorów”. Słynęło na niego prawie 400 prac, w większości pasteli i akwareli, ale także obrazy malowane na szkle czy też wyszywane. Okazało się, że w oczach młodych plastyków zima mieni się wieloma kolorami i niewiele ma wspólnego z jednostajną bielą. Na początku stycznia jury w składzie: Beata Tyszkiewicz, Stanisław Kowalski – Prezes Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Urszula Bogobowicz – Viceprezes Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Dominika Urzędowska –Specjalista do Spraw Komunikacji Zewnętrznej POLOmarket oraz Maria Małecka Rzodkiewicz – Manager w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” wybrało siedemnaście prac, które można zobaczyć na stronie www.bremo.pl, gdzie trwa licytacja rysunków. Dochód z niej zostanie przekazany placówkom objętym akcją. Twórcy najpiękniejszych wyobrażeń „Zimowego Świata Kolorów” podczas warszawskiej gali otrzymają nagrody ufundowane przez Pepsi oraz POLOmarket.

POLOmarket chce „Zdążyć z pomocą” dla dzieci z domów dziecka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org