:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Policja: Święta minęły ... prawie spokojnie

„Prawie” - w tym przypadku odnosi się do wyjątków, którymi byli jak zwykle nietrzeźwi. Pierwszego dnia świąt nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek, na skutek czego dwoje dzieci, które podróżowały razem z nim odniosło obrażenia twarzy i głowy. Było też kilka interwencji domowych.

Nietrzeźwy mężczyzna spowodował wypadek
Generalnie okres świąteczny i związany z nim czas podróży w Zambrowie i całym powiecie minął spokojnie. Policja nie odnotowała zbyt wielu kolizji. Był natomiast jeden wypadek, do którego doszło w Niedzielę Wielkanocną, 23 marca około godziny 1500. Spowodował go 29-letni Jacek S., który kierując samochodem osobowym Ford Escort z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

- W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznało dwoje dzieci podróżujących tym samochodem – powiedział nam oficer prasowy Komendy Powiatowe Policji w Zambrowie Grzegorz Ziętarski. 7-letni Hubert ma ranę tłuczona twarzo-czaszki, a 11-letnia Iza odniosła obrażenia nosa i ma złamane dwa zęby. Do wypadku doszło w okolicach miejscowości Konopki Jałbrzyków Stok. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że kierujący w wydychanym powietrzu miał 1,4 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci postanowili, aby sprawcy wypadku pobrać krew do badań. Kierowca, który spowodował wypadek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Najprawdopodobniej zostaną postawione mu zarzuty za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości.

Akcja „Trzeźwy poranek”
W dniu dzisiejszym, wtorek 25 marca, policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego KPP w godzinach od 600 do 800 prowadzili akcję „Trzeźwy Poranek”. W jej ramach przebadano 130 kierowców pod względem obecności w ich oddechu alkoholu. Wśród wszystkich badanych zambrowska policja zatrzymała jednego nietrzeźwego. 22-letni Paweł D., mieszkaniec Szumowa, w wydychanym powietrzu miał 0,62 promila alkoholu i w tym stanie kierował VW Golfem.

Święta spokojne, gdyby nie awantury domowe!
Podsumowując okres świąt, st. asp. Grzegorz Ziętarski powiedział, że czas ten minął spokojnie. Poza jedynym opisanym wypadkiem, na szczęście obyło się bez innych. Mimo wzmożonego ruch w związku z podróżami rodzinnymi na święta, kierowcy jeździli ostrożenie i do innych zdarzeń na szczęście nie doszło. Ponadto w Lany Poniedziałek, policji nie zgłoszono żadnych incydentów dotyczących niekulturalnego polewania wodą.

Jedyną uciążliwością, jak podkreślił Ziętarski, były jednak interwencje domowe. Wszystkie związane były z awanturami wywołanymi przez osoby pod wpływem alkoholu.

Policja: Święta minęły ... prawie spokojnie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org