:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Policja apeluje - nie bądźmy obojętni!

policja, Policja apeluje bądźmy obojętni! - zdjęcie, fotografia

Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu, dlatego zambrowscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu - reagujmy, wezwijmy pomoc i nie dajmy zamarznąć!

Okres jesienno-zimowy, zwłaszcza gdy temperatury spadają poniżej zera to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo i nadużywających alkoholu. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu.

Policjanci w tym czasie odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. Kontrolują między innymi pustostany, klatki schodowe i piwnice. Składają również wizyty u osób w podeszłym wieku. Namawiają do korzystania z noclegowni oraz informują o innych formach pomocy, jakie oferują instytucje pomocowe.

Funkcjonariusze z KPP w Zambrowie apelują o czujność i wrażliwość w stosunku do osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu i potrzebujących pomocy o to, by nie pozostawać obojętnym wobec osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej, które często zdane są tylko na siebie. Gdy widzimy człowieka, któremu grozi zamarznięcie, niebezpieczeństwo - reagujmy. Wystarczy telefon pod numer alarmowy 112 lub policyjny 997.

Polecamy:
:: Dwa zdarzenia drogowe na DK63 [foto]
:: Nieprzytomny kierowca zakleszczony w „osobówce”
:: Prewencyjne działania w szkołach na terenie zambrowskiej gminy [foto]
:: Uwaga ślisko! Odnotowano już pierwsze kolizje
:: Odpowie za kradzież w kościele
:: Zatrzymani za posiadanie narkotyków
:: „NIE BYLI OBOJĘTNI” i pomogli mężczyźnie
:: Utrudnienia na „ósemce” po zderzeniu dwóch pojazdów
:: Dachowanie na Białostockiej
:: Czołowe zderzenie w centrum miasta [foto + video]
:: Zderzenie dwóch tirów na krajowej „ósemce”. Ruch wahadłowy [foto]

Policja apeluje - nie bądźmy obojętni! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org