:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  6°C umiarkowane opady deszczu

Pogrzeb żołnierza AK. Miał 96 lat [foto+video]

W wieku dziewięćdziesięciu sześciu lat zmarł por. Stefan Kulesza - żołnierz Armii Krajowej. Dzisiaj w Kołakach Kościelnych, jego rodzinnych stronach, najbliżsi i mieszkańcy pożegnali żołnierza AK.

 

7 października 2018 roku odszedł na „wieczną wartę” kolejny już z bohaterów Armii Krajowej – por. Stefan Kulesza. Dziś rodzina, najbliżsi i okoliczni mieszkańcy pożegnali go na cmentarzu w Kołakach Kościelnych, dziękując za służbę oraz za to, że był strażnikiem pamięci.

 

Wcześniej, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołakach Kościelnych, obyła się msza święta pogrzebowa, odprawiona przez ks. Piotra Ćwikłę.

 

- „Odchodzi wielki człowiek, odchodzi żołnierz, odchodzi wielki patriota. (…) Nasz brat Stefan wiele przeszedł w swoim życiu, począwszy od wojny, poprzez kolejne rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości, aż po ostatnie msze święte w Czarnowie Undach oraz we Wróblach, kiedy to ze łzami w oczach wraz ze swoimi kolegami kombatantami oddawali cześć i chwałę kolegom bohaterom w obronie wolnej ojczyzny.” - mówił podczas homilii wikariusz parafii w Kołakach Kościelnych ks. Piotr Ćwikła. - „Śp. Stefan, żołnierz Armii Krajowej, chce nam zostawić swój testament. Testament tych wszystkich, którzy polegli w obronie wolnej Polski, abyśmy tę Polskę szanowali, a przede wszystkim kochali. Abyśmy też jednocześnie modlili się za tych wszystkich, którzy zapłacili za wolną ojczyznę najwyższy wymiar, oddali swoje życie.” - dodał.

 

Pana Stefana będziemy wspominać jako niezwykłego człowieka, który o swej ukochanej Ojczyźnie zawsze mówił ze łzą w oku, który swą postawą uczył nas, że nie ma wartości ważniejszej i cenniejszej niż Rzeczpospolita Polska. Pan Stefan często bywał na różnych uroczystościach patriotycznych. Mimo sędziwego wieku, póki mógł zawsze nam towarzyszył, bo kontakt z najmłodszym pokoleniem Polaków traktował jako służbę Ojczyźnie.

 

Niestety, z roku na rok żołnierzy AK jest coraz mniej.

 

Z pewnością w sercach wielu osób por. Stefan Kulesza na zawsze pozostanie wspaniałym człowiekiem, wielkim patriotą i Żołnierzem Niezłomnym. Spoczywaj w pokoju! Cześć i Chwała Twojej Pamięci!

Pogrzeb żołnierza AK. Miał 96 lat [foto+video] komentarze opinie

 • WP - niezalogowany 2018-10-10 11:17:33

  A warta honorowa gdzie? Ktoś dał ciała mocno.

 • GośćSzymczuk - niezalogowany 2018-10-10 18:17:19

  Jestem w szoku .Bo dziadek mojego męża umarł 19 lat temu .Należał do wojska AK .siedzial sporo lat w więzieniu .Dostał dożywocie za to ,że walczył o wolnosc Pokaki.Po amnestii dostał 8 lat .Opowiadał jak mu.gwozdzie wbijali w palce aby nie p prawdę zeznawal.Ale miał honor i tego nie r robił .Przez to zajścia stracil wszystko .Wychodząc z więzienia musiał odbudować wszystko żeby przeżyć.Ale nikt mu nie oddawał hołdow jak wyżej w wymieniono .Pseudinim dziadka to ,,Łatka"

 • gość 2018-10-10 21:45:20

  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM. WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE. Szkoda że kampania wyborcza w tle.

 • gość 2018-10-11 07:46:07

  Co masz na myśli pisząc kampania wyborcza w tle???

Dodajesz jako: Zaloguj się