:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Podsumowujemy najważniejsze inwestycje miejskie w 2016 roku

W co samorząd miasta zainwestował w minionym roku? Przedstawiamy najważniejsze inwestycje zrealizowane przez władze Miasta Zambrów.

Rok 2016 za nami, przyszedł zatem czas na podsumowanie wykonanych inwestycji. Mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać z wielu nowych możliwości i udogodnień. Dzięki podjętym pracom, zmienia się wizerunek naszego miasta, rozszerza się oferta sportowa, podnosi jakość życia i komfort mieszkańców.

W minionym roku Miasto przeprowadziło kilka inwestycji drogowych. Najważniejszą, rozpoczętą we wrześniu, była przebudowa ul. Żytniej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Żytnia, Bema i Podedwornego. W ramach robót wykonano nową kanalizację deszczową, nową podbudowę oraz nową nawierzchnię jezdni. Ponadto zamontowano nowe oświetlenie uliczne. Niestety, nie wszystko z zaplanowanych prac udało się wykonać. Po obu stronach remontowanych odcinków ul. Żytniej na dokończenie czekają jeszcze zjazdy na posesje oraz część chodników. Samorząd planuje zrealizować te prace odrębną umową dopiero wiosną tego roku. Przebudowa ul. Żytniej wraz z budową ronda kosztowała 2 mln 444 tys. 896 zł, z czego połowę pokryło dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2014-2019”.

Kolejną inwestycją z zakresu infrastruktury drogowej, wartą 905 tys. zł, była rozbudowa sieci dróg wraz z oświetleniem ulicznym i kanalizacją deszczową na osiedlu domów jednorodzinnych położonych pomiędzy ulicami Obrońców Zambrowa, Wądołkowską i Księdza Krajewskiego. W minionym roku Miasto przeprowadziło tam pierwszy etap inwestycji, polegający na budowie głównych ciągów. Wzdłuż części wykonanych dróg powstały dodatkowo chodniki z kolorowej kostki betonowej i zjazdy do posesji, a także energooszczędne oświetlenie uliczne z oprawami LED. Warto dodać, że samorząd w planach ma dalszą rozbudowę drogową tego osiedla.

Nieco mniejszą inwestycją drogową była budowa ulicy Nadrzecznej. W ramach prac wykonana została kanalizacja deszczowa. Następnie utwardzono teren pod drogę i chodnik, a na końcu - wykonano nawierzchnie z kostki polbrukowej. Ponadto wzdłuż nowej drogi poprowadzono oświetlenie uliczne. Wszystko to kosztowało 355 tys. zł.

W 2016 roku samorząd przeprowadził także dwie inwestycje związane z tworzeniem w naszym mieście nowych miejsc parkingowych. Prace prowadzone były przy budynku na pl. Sikorskiego 2 oraz obok siedziby biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy alei Wojska Polskiego 27. W przypadku tej pierwszej inwestycji chodzi o obszar znajdujący się pomiędzy ulicami Białostocka i Podedwornego. Miasto wybudowało tam 14 nowych miejsc parkingowych. Zadanie objęło również zagospodarowanie terenu oraz wydzielenie niewielkiego placu zabaw w centrum podwórka. Koszt tych prac wyniósł 82 tys. zł. Z kolei druga wykonana inwestycja polegała na utwardzeniu terenu przy budynku AWP 27 kostką oraz wyznaczeniu tam ośmiu miejsc parkingowych. Przy okazji wykonany został tam też nowy chodnik z betonowych płyt, które swoją kolorystyką i ułożeniem przypominają szachownicę. Te prace pochłonęły około 90 tys. zł.

Mieszkańcy Zambrowa doczekali się ponadto kolejnego wyremontowanego chodnika. Mowa o wykonanych robotach przy bloku 71. Pułku Piechoty 2. Wcześniej był on w fatalnym stanie. Prace pochłonęły 44 tys. zł.

Miasto chce także przyciągnąć do Zambrowa kolejnych inwestorów. W tym celu w minionym roku powiększone zostały tereny inwestycyjne. Nowe uzbrojone grunty o powierzchni około 6,5 ha położone są w rejonie dawnej targowicy miejskiej przy ul. Targowej. Po wykarczowaniu zarośli, splantowaniu terenu, wykonaniu infrastruktury technicznej, w tym budowie ponad 350-metrowej drogi i chodników, nowe tereny inwestycyjne od lipca są gotowe na przyjęcie inwestorów. Możliwe to było dzięki uzyskaniu przez Urząd Miasta dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020. Koszty tej inwestycji wyniósł w sumie 1 mln 822 tys. złotych, z czego aż 1 mln 624 tys. pochodzi z unijnego dofinansowania. Działki zostaną wystawione na sprzedaż i już niedługo powinny pojawić się tam nowe przedsiębiorstwa dające mieszkańcom stałe miejsca pracy.

Jak co roku samorząd zadbał także o poprawę estetyki miasta. Taką inwestycją była realizacja drugiego etapu budowy nowego parku miejskiego pomiędzy ulicą Cmentarną, terenem kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej i rzeką Jabłonką. Prace polegały na wykonaniu trawników i nasadzeniu zieleni. W nowym parku w sumie pojawiło się ponad 13 tysięcy roślin. Dodatkowo urządzony został znajdujący się tam teren nowego placu zabaw. Wszystkie te prace kosztowały 700 tys. zł.

Kosztowny był ponadto IV etap rozbudowy stadionu miejskiego. W ramach tej inwestycji wybudowany został nowy budynek szatniowy o powierzchni użytkowej ponad 450 m2, budynek kasy biletowej oraz ogrodzenie. Ponadto powstały miejsca postojowe dla samochodów i autokarów, a teren przy nowym budynku został zagospodarowany. Koszt budowy wyniósł 2 mln 542 tys. zł.

Będąc przy inwestycjach z zakresu infrastruktury sportowej nie sposób pominąć wykonanych prac związanych z budową obiektów lekkoatletycznych na terenie trzech zambrowskich szkół podstawowych. W ramach inwestycji przy każdej podstawówce powstała 4-torowa bieżnia prosta o długości 80 metrów (SP4 i SP5) i 120 metrów (SP3), skocznia do skoku w dal wraz z rozbiegiem oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Przy „Trójce” wykonano dodatkowo skocznię do skoku wzwyż. Ponadto placówki zostały wyposażone w sprzęt lekkoatletyczny. Całość zadania zamknęła się w kwocie 926 tys. 734 zł.

Z drobniejszych inwestycji w 2016 roku można wymienić urządzenie dwóch placów zabaw. Pierwszy znajduje się pomiędzy blokami Konopnicka 3 i Podedwornego 10, a drugi - pomiędzy nowym blokiem komunalnym a budynkiem komórek lokatorskich przy ul. Ogrodowej. Na obu zamontowano nowe huśtawki, karuzele, bujaki na sprężynach oraz drabinki. Wykonano również ławki oraz kosze na śmieci. Ponadto oba place zabaw zostały ogrodzone. Oba zadania pochłonęły w sumie 146 tys. zł.

Samorząd Miasta przygotowuje się ponadto do realizacji kolejnych inwestycji. W tym celu w minionym roku wykonano kilka dokumentacji projektowych: na budowę drogi od ul. Ostrowskiej do alei Wojska Polskiego (300 tys. zł), na rozbudowę pływalni miejskiej (350 tys. zł), na przebudowę ul. 71. Pułku Piechoty (48 tys. zł), na wykonanie drogi wzdłuż rzeki Jabłonki (33 tys. zł) oraz na wykonanie ścieżki rowerowej pod mostem przy ul. Ostrowskiej (14 tys. zł).

Polecamy – inwestycje miejskie w 2016 roku:
:: Żytnia odebrana, ale nie do końca przebudowana [foto]
:: Remont Żytniej z poślizgiem [foto]
:: Trwa przebudowa ulicy Żytniej [foto]
:: Coraz więcej miejsc parkingowych [foto]
:: Kolejne miejsca parkingowe powstają w Zambrowie [foto]
:: Zmniejszają się utrudnienia na „Działkach”
:: Będą nowe miejsca parkingowe i plac zabaw [foto]
:: UWAGA: utrudnienia w ruchu! Rozpoczął się remont Żytniej [foto]
:: Zakończyli rozbudowę dróg osiedla przy ul. Ks. Krajewskiego [foto]
:: Półmetek prac na osiedlu przy ul. Ks. Krajewskiego [foto]
:: Nowy plac zabaw na osiedlu Północ [foto]
:: Dwie duże inwestycje miejskie zakończone [foto]
:: Trwa rozbudowa dróg osiedla przy ul. Ks. Krajewskiego [foto]
:: Otwarto nowy plac zabaw [foto]
:: Budowa obiektów lekkoatletycznych zakończona [foto]
:: Końcówka prac przy budowie zaplecza klubowego Olimpii Zambrów [foto]
:: Rozpoczęła się budowa uliczek na osiedlu przy ul. Ks. Krajewskiego [foto]
:: Kładą asfalt na nowej ulicy Produkcyjnej [foto]
:: Budowa ulicy Nadrzecznej zakończona? [foto]
:: Przybywa zieleni w nowym parku [foto+video]
:: Budowa ulicy Nadrzecznej zgodnie z harmonogramem [foto]
:: Zaglądamy na koronę Stadionu Miejskiego [foto]
:: Rozpoczęli uzbrajanie kolejnych terenów inwestycyjnych [foto]
:: Zagospodarowują teren nowego parku [foto]
:: Budują orliki lekkoatletyczne [foto]
:: Mieszkańcy ul. Nadrzecznej doczekają się drogi [foto]
:: Montaż zabawek zakończył zagospodarowanie terenu na „koszarach” [foto]

Podsumowujemy najważniejsze inwestycje miejskie w 2016 roku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org