:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Podsumowano akcję „Zambrów na rowery”

rekreacja wypoczynek, Podsumowano akcję „Zambrów rowery” - zdjęcie, fotografia

Kilkanaście osób zaangażowanych w organizację rajdów Zambrów na rowery spotkało się wczoraj z burmistrzem w czasie konferencji podsumowującej dotychczasowe wyprawy.

W czwartek popołudniu w sali konferencyjnej Urzędu Miasta zorganizowano kameralną uroczystość poświęconą podsumowaniu dotychczasowych akcji „Zambrów na rowery”.

Burmistrz Kazimierz Dąbrowski podziękował kilkunastu osobom najbardziej zaangażowanym w organizowanie i propagowanie cyklicznej akcji rowerowej. Rajdy odbywały się w każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października. W sumie w tym roku odbyło się 6 tego typu akcji, a jesienią w roku ubiegłym – dwie. W tym roku cykliści byli w miejscowości Tybory Kamianka, w Szumowie, Srebrnej i trzy razy Czerwonym Borze. W ubiegłym roku dwukrotnie celem wyprawy była polana modrzewiowa w Czerwonym Borze.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Za każdym razem we wspólnych wyprawach rowerowych udział brało od 120 do 240 osób.

Podczas wczorajszego spotkania w Urzędzie Miasta był czas na podsumowania, wspomnienia oraz omówienie niedociągnięć. Rowerzyści orzekli, że akcję z całą pewnością należy kontynuować w kolejnych latach. Mają być jednak pewne zmiany. Po pierwsze, uwzględniając uwagi zgłaszane przez mieszkańców, akcja organizowana będzie najprawdopodobniej nie w soboty, a niedziele. Po drugie rozważano jak można uatrakcyjnić wyjazdy, aby przyciągnąć większą ilość uczestników. Padały różne propozycje, m.in. organizowania występów artystycznych, spotkań z ciekawymi ludźmi, czy stoiska z serwisem rowerów.

Po wczorajszym spotkaniu burmistrz będzie rozważał, czy nie organizować dodatkowego rajdu dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Rajd taki mógłby się odbywać na terenach zielonych od zalewu do Księżego Lasku i mógłby być połączony z piknikiem rodzinnym. Poza tym padły propozycje organizowania dwóch wypraw w miesiącu. Jedna miałaby mieć tradycyjną długość, tj. około 15-20 km w jedną stronę, druga – organizowana w inny weekend – przeznaczona byłaby dla osób zaawansowanych i mogłaby mieć długość od 60 do 90 km.

W czasie spotkania burmistrz wrócił do tematu budowy ścieżki rowerowej z Zambrowa do Czerwonego po byłym torowisku. Pomysł ten rozpatrywany był już kilka lat temu. Wówczas jednak nic z tego nie wyszło, bo miasta nie było stać odkupić gruntów od gminy wiejskiej. Obecnie władze Zambrowa rozważają możliwość zrealizowania takiej inwestycji, jeżeli tylko gmina wiejska Zambrów zgodziłaby się udostępnić miastu w dzierżawę teren po byłym torowisku.

Polecamy:
:: Obowiązkowe dla dzieci do 15 roku życia! Zalecane dla wszystkich
:: Sobotnia akcja Zambrów na rowery zakończyła tegoroczny sezon rowerowy (foto)
:: Udany rajd rowerowy do Czerwonego Boru (foto + video)
:: Rowerzyści na "inspekcji" na placu budowy Zakładu Unieszkodliwiania odpadów w Czerwonym Borze (foto + video)
:: Mieszkańcy Zambrowa coraz częściej na rowerach
:: Wrócili z rajdu rowerowego Zambrów – Wilno (foto)
:: Wyruszyli rowerami z Zambrowa do Wilna
:: Wyprawa rowerowa do Srebrnej (foto+video)
:: Udana wyprawa rowerowa do Szumowa (foto+video)
:: Zawody kolarskie Legia MTB Maraton w Szumowie
:: Cykl „Zambrów na rowery 2011” - zainaugurowany
:: „Zambrów na rowery” dopiero w maju
:: Udana akcja Zambrów na rowery (fotoreportaż)
:: Trasa 8: Zambrów - Śledzie - Tabędz
:: Trasa 7: Zambrów – Osowiec Twierdza
:: Trasa 6: Zambrów - Ostrożne (25 km)
:: Trasa 5: Zambrów - Tybory Kamianka (33 km)
:: Trasa 4: Zambrów - Jabłonka Kościelna (34 km)
:: Trasa 3: Zambrów - Srebrny Borek (32 km)
:: Trasa 2: Zambrów- Czartosy
:: Trasa 1: Zambrów- Wądołki


Podsumowano akcję „Zambrów na rowery” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org