:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Podróże marzeń: Australia. Spotkanie z Dominiką Werpachowską [foto]

wernisaże spotkania, Podróże marzeń Australia Spotkanie Dominiką Werpachowską [foto] - zdjęcie, fotografia

Jak żyją Australijczycy? Co robią w wolnym czasie? Co można zobaczyć w krainie kangurów? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było usłyszeć podczas dzisiejszego spotkania z młodą zambrowską podróżniczką - Dominiką Werpachowską.

Dominika Werpachowska w Australii spędziła 14 miesięcy studiując, pracując, a przede wszystkim podróżując i zwiedzając odległe i egzotyczne zakątki ziemi. Swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami podzieliła się dzisiaj z mieszkańcami Zambrowa podczas slajdowiska w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie.

- „Australia zawsze była moim marzeniem. Lubię wyzwania, lubię egzotyczne miejsca, które nie są typowe i które mogę odkrywać sama. Lubię stawiać sobie wyzwania. Studiowałam filologię angielską i chciałam pojechać do jakiegoś kraju, gdzie mogłabym ćwiczyć język angielski i mieć z nim styczność na co dzień.” – powiedziała nam Dominika Werpachowska, bohaterka dzisiejszego spotkania.

Uczestnicy slajdowiska mogli usłyszeć ciekawe historie na temat codziennego życia w Australii, jak pracują i odpoczywają mieszkający tam ludzie, co robią w wolnym czasie i dlaczego można tam kupić japonki w automatach, a papierosy nie są eksponowane na sklepowych półkach, tylko chowane w szafkach i bardzo drogie. Opowiedziała też o pięknych i przerażających zwierzętach, które można spotkać w środowisku naturalnym, bogatej roślinności, wspaniałych plażach i wielokulturowości tego odległego kontynentu.

- „Australia jest bardzo różnorodna, wielokulturowa. Są tam narodowości z całego świata, procent rodowitych Australijczyków jest naprawdę niewielki, rodziny są tam zazwyczaj mieszane. Do Australii ludzie przyjeżdżają z całego świata i się dostosowują, szanują wspólną przestrzeń, trzymają porządek. Tam nie ma kradzieży, nie ma wandalizmów. Każdy czuje się bezpiecznie.” – opowiadała pani Dominika.

Opowieści podróżniczki ilustrowane były wyświetlanymi zdjęciami, na których można było podziwiać m.in. piękne widoki oraz egzotyczną florę i faunę.

Jak zdradziła nam Dominika Werpachowska, następnym miejscem wyjazdu będzie Sardynia. Mamy nadzieję, że podróżniczka znów zaprosi nas na wspólną wirtualną wyprawę.

Polecamy:
:: Wernisaż malarstwa Wandy Kruszewskiej [foto]
:: Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem [foto]
:: „Baje, bajki, bajeczki...” w CK [foto]
:: Maleńczuk zagrał dla zambrowskiej publiczności [foto]
:: Robótki pod biblioteką istnieją już od trzech lat! [foto]
:: Autorzy najpiękniejszych pisanek nagrodzeni [foto]
:: Grupy teatralne zaprezentowały swój dorobek artystyczny [foto]
:: Koncert muzyki kameralnej w PSM [foto]
:: Gminne obchody Dnia Kobiet w Szumowie [foto]
:: „Muzyka przy kawie” nadal cieszy się dużym zainteresowaniem [foto]
:: Zespół Feel wystąpił w Zambrowie [foto+video]
:: Traktorem dookoła świata [foto]


Podróże marzeń: Australia. Spotkanie z Dominiką Werpachowską [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się