:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C lekkie zachmurzenie

Podpisano pierwsze umowy na bony edukacyjne [foto]

216 formularzy od 185 osób z powiatu zambrowskiego wpłynęło do projektu "Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki".

W ramach projektu „Kompleksowego systemu rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki przyznawane są bony edukacyjne na szkolenia i kursy z informatyki, języków obcych oraz studiów podyplomowych. Program ten cieszy się dużym zainteresowaniem w powiecie zambrowskim. Do 7 grudnia wpłynęło 216 formularzy zgłoszeniowych od 185 osób. Niektórzy kandydaci składali po 3-4 zgłoszenia. Najstarsza uczestniczka ma 67 lat. Jak udało nam się dowiedzieć, największym zainteresowaniem cieszą się studia podyplomowe oraz kursy językowe. Warto dodać, że w naszym powiecie większość uczestników na razie stanowią kobiety - 66% wszystkich zgłoszonych osób.

Projekt „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki” skierowany jest do dorosłych mieszkańców naszego powiatu. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 9 tysięcy złotych na osobę, przy czym każdy uczestnik może skorzystać z projektów kilka razy, aż do wyczerpania puli pieniężnej przeznaczonej na jednego uczestnika (maksymalnie 24 tys. zł). W powiecie zambrowskim biuro projektu znajduje się w Bursie Szkolnej nr 1 w Zambrowie przy ul. Obwodowej 2, pok. 212 i 213 (III piętro).

Podpisanie pierwszych umów z uczestnikami tego programu miało miejsce w miniony piątek, 8 grudnia w Bursie Szkolnej Nr 1 w Zambrowie. Z ramienia Powiatu Zambrowskiego podpisali je Starosta Robert Maciej Rosiak, Wicestarosta Stanisław Rykaczewski oraz powiatowy koordynator Urszula Romanek.

Z projektu „Kompleksowego systemu rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, dla mieszkańców subregionu łomżyńskiego przypadło 45,5 mln zł. Jego beneficjentami są Miasto Łomża (lider) oraz powiaty: bielski, hajnowski, kolneński, łomżyński, siemiatycki, wysokomazowiecki, zambrowski, a także Łomżyńska Rada FSNT NOT.

Polecamy:
:: Burmistrz podsumował tegoroczny budżet i przedstawił plany na kolejne lata [retransmisja]
:: Konferencja prasowa Starostwa Powiatowego [retransmisja]
:: Miasto wzbogaci się o nowe tereny inwestycyjne? Działkowcy protestują!
:: Nie wzrośnie cena dostawy wody i odprowadzenia ścieków [retransmisja]
:: Od stycznia wzrośnie cena za dostawę wody w gminie Szumowo [retransmisja]
:: Ulica „Szkolna” zamiast „Bolesława Podedwornego”
:: Miasto będzie ubiegało się o środki z rządowego programu „Maluch+” 2018
:: Powiatowe obchody Święta Niepodległości [foto]
:: Gmina Zambrów dąży do budowy własnego przedszkola [retransmisja]
:: Nie będzie pieniędzy ze współpracy transgranicznej?
:: Nazwa ul. Podedworengo zostanie zmieniona? Zaproponuj nową!
:: Gmina Szumowo wesprze działalność PSP w Zambrowie [foto]
:: Najbogatsi i najbiedniejsi. Znamy dochody gmin i powiatów
:: Kolejne wnioski do budżetu Powiatu Zambrowskiego
:: Wnioski do budżetu Powiatu Zambrowskiego

Podpisano pierwsze umowy na bony edukacyjne [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org