:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

Pociągi pojadą przez Czerwony Bór

inwestycje, Pociągi pojadą przez Czerwony - zdjęcie, fotografia

Sprawne podróże między Warszawą a Białymstokiem, podczas modernizacji trasy Rail Baltica, mają zapewnić linie objazdowe. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę wartą 208 mln zł brutto na ich remont. To trasy między Ostrołęką a Łapami i między Siedlcami, Czeremchą a Białymstokiem. Dzięki działaniom na wymienionych liniach pociągi nie będą miały ograniczenia prędkości – będą jeździły nawet 120 km/h, a nie jak dotychczas 40 km/h.

PKP PLK podpisała 27 stycznia z wykonawcą – Track Tec umowę na remont linii objazdowych nr 31: Czeremcha – Siedlce, 32: Czeremcha – Białystok i 36: Ostrołęka – Łapy. Część tej ostatniej przebiega przez gminę Zambrów, a dokładnie Czerwony Bór. Łącznie prace obejmą 235 km trasy. Po ich zakończeniu odciążona będzie linia nr 6 Warszawa – Białystok, na której kolejarze planują dalszą modernizację na odcinkach Sadowne – Czyżew i Czyżew – Białystok.

Zadania, jakie zostaną wykonane, to m.in. wymiana ok. 95 km torów, ponad 150 tys. podkładów oraz kilkanaście rozjazdów, a także przebudowa ponad 40 przejazdów kolejowo – drogowych. W trosce o zwiększenie bezpieczeństwa kierowców na ok. 30 skrzyżowaniach toru i drogi zainstalowane zostaną nowe urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej.

Remont przejdzie również 12 mostów i wiaduktów oraz 10 przepustów. Zlikwidowane będą ograniczenia prędkości. Pociągi pasażerskie przyśpieszą nawet trzykrotnie, z 40 km/h do 120 km/h.

Umowa związana z poprawą stanu linii kolejowych nr 31, 32 i 36 opiewa na 208 mln zł brutto. Na realizację prac przewidziano 10 miesięcy, co znaczy, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Z kolei w ramach robót na linii Rail Baltica kolej zmodernizuje 106 km szlaku. Remont odcinka Sadowne – Czyżew zakończy się w 2019, a z Czyżewa do Białegostoku w 2021 r. Jak informuje rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, pociągi na tej trasie pojadą z prędkością 160 km/h, więc podróż z Warszawy do Białegostoku będzie trwała krócej niż dwie godziny.Polecamy:
:: Znamy plan przetargów w Mieście Zambrów na 2017 rok
:: Najważniejsze inwestycje w powiecie zambrowskim w 2016 roku
:: Podsumowujemy najważniejsze inwestycje miejskie w 2016 roku
:: Nad zalewem będzie plaża. I zakaz kąpieli
:: Fragment S8 Wiśniewo – Mężenin otwarty [foto+video]
:: Żytnia odebrana, ale nie do końca przebudowana [foto]
:: Remont Żytniej z poślizgiem [foto]
:: Oficjalne otwarcie największej tegorocznej inwestycji powiatowej
:: Gmina Zambrów i Miasto Zambrów z dofinansowaniami na budowę dróg

Pociągi pojadą przez Czerwony Bór komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org