:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C całkowite zachmurzenie

Pociągi na linii 36 dopiero od połowy 2018 roku? Co z przejazdem w Czerwonym Borze? [foto + video]

inwestycje, Pociągi linii dopiero połowy przejazdem Czerwonym Borze [foto video] - zdjęcie, fotografia

Ruch kolejowy na linię Ostrołęka - Łapy miał wrócić 10 grudnia, po ponad siedemnastoletniej przerwie. Termin ten nie został jednak dotrzymany, a zakończenie prac przewidywane jest dopiero na połowę przyszłego roku.

Linia kolejowa nr 36 Ostrołęka – Łapy to niezelektyfikowana jednotorowa linia kolejowa o całkowitej długości 87,347 km. Linia biegnie od Łap, przez Sokoły, Jamiołki, Kulesze Kościelne, Czarnowo-Undy, Czerwony Bór i Śniadowo, aż do Ostrołęki. Od ponad dziesięciu miesięcy PKP Polska Linia Kolejowa prowadzi remont tego szlaku. Wykonawcą robót jest firma Track Tec. Oprócz linii nr 36 remontowane są także linie objazdowe nr 31: Czeremcha – Siedlce oraz 32: Czeremcha – Białystok. Łącznie prace obejmują 235 km trasy. Po ich zakończeniu odciążona będzie linia nr 6 Warszawa – Białystok, na której kolejarze planują dalszą modernizację na odcinkach Sadowne – Czyżew i Czyżew – Białystok.

Głównym celem trwającej modernizacji tej linii jest dostosowanie jej do wyższych możliwości technicznych. W ramach wykonywanych prac znajduje się wymiana torów, montowanie nowych urządzeń sterowania ruchem oraz przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych. Przypomnijmy, że część prac prowadzonych było na terenie powiatu zambrowskiego, gdzie w większości roboty związane były z wymianą torów wraz z podbudową. W okolicach Kołak Kościelnych postawiona została sygnalizacja przejazdowa i mechanizm szlabanowy. W Czerwonym Borze natomiast postawiony został kontener techniczny, z aparaturą, która będzie odpowiadała za sterowanie ruchem. Przy przejeździe w Czerwonym Borze ustawiono również automaty przeznaczone do szlabanów, a także sygnalizację, która aktualnie jest jeszcze nieczynna. Warto podkreślić, że jedyna nowa stacja na remontowanej linii nr 36 powstaje w miejscowości Czarnowo Undy (gm. Kołaki Kościelne).

Wznowienie ruchu na linii kolejowej planowane było na 10 grudnia 2017 roku. Termin ten nie został jednak dotrzymany. Jak informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., prace na linii zostaną skończone w połowie przyszłego roku.

- „Wykonawca zgłosił, że prace na linii zostaną skończone w połowie przyszłego roku. Linia jest remontowana z przeznaczeniem dla pociągów towarowych, które będą wykorzystywały tę trasę jako objazd modernizowanej linii Rail Baltica Warszawa – Białystok. Pociągi na linii od Ostrołęki do Łap nie kursują. Utrzymany jest dojazd pociągów towarowych z Ostrołęki przez Śniadowo do Łomży.” - informuje Karol Jakubowski.

Co z bezpieczeństwem użytkowników drogi na przejeździe kolejowym w Czerwonym Borze?

2 listopada na przejeździe kolejowym w Czerwonym Borze doszło do tragicznego wypadku, w którym samochód osobowy zderzył się z drezyną. Śmierć na miejscu poniosły wtedy trzy osoby. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Czy coś się zmieniło na tym przejeździe?

Z naszych obserwacji wynika, że od tego tragicznego wypadku na miejscu zdarzenia nie zostały wprowadzone większe zmiany. Na jezdni jest linia przerywana przy krzyżu św. Andrzeja nakazująca ostrożność przy przejeździe, jednak nie zmuszająca do zatrzymania się. Na sygnalizacji świetlnej pojawiła się tabliczka informująca, że owa sygnalizacja jest nieczynna.

- „Przejazdy na linii kolejowej obecnie są w przebudowie. Zastosowane są procedury bezpieczeństwa. Ograniczenie prędkości kursujących pociągów, zwiększona uwaga maszynistów i sygnały dźwiękowe przed przejazdami powinny zapewnić bezpieczeństwo.” - mówi Karol Jakubowski. - „Przyczyny zdarzenia na przejeździe w miejscowości Wygoda są wyjaśniane przez komisję.” - dodaje.

Czy kierowcy dostosowują się do znaków, to widać na załączonym filmiku. Nasza kamera włączona była przez zaledwie 3 minuty. W większości przypadków kierowcy zwalniają przed przejazdem. Jednak, jak można zauważyć, najpewniej czują się kierowcy ciężarówek. Zobaczcie film – KONIECZNIE DO KOŃCA!Polecamy:
:: Jak wyglądało oznakowanie przejazdu kolejowego w momencie tragicznego wypadku?
:: Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Czerwonym Borze. Droga zablokowana [foto+aktualizacja]
:: Trwa modernizacja linii kolejowej 36 [foto]
:: PLK przygotowuje kolejowe trasy objazdowe. Także w powiecie zambrowskim [foto]
:: Pociągi pojadą przez Czerwony Bór

Pociągi na linii 36 dopiero od połowy 2018 roku? Co z przejazdem w Czerwonym Borze? [foto + video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się