:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C bezchmurnie

Pływalnię czeka duży remont. Obiekt może być nieczynny nawet 3 miesiące

rekreacja wypoczynek, Pływalnię czeka duży remont Obiekt może nieczynny nawet miesiące - zdjęcie, fotografia

Wymiana okładzin basenowych, modernizacja oświetlenia, wentylacji, przebudowa strefy saun oraz wymiana zjeżdżalni - to niektóre prace przewidziane do wykonania w ramach zaplanowanego w tym roku dużego i kosztownego remontu wewnątrz budynku zambrowskiej pływalni. W związku z tym w okresie letnim przewidziana jest dłuższa przerwa w pracy obiektu.

Budynek Pływalni Miejskiej „Delfin” w Zambrowie aktualnie przygotowywany jest do dużego remontu. W tym roku w obiekcie planuje się sporo prac m.in. z zakresu technologii basenowej, wentylacji, poprawiających parametry pracy w uzdatnianiu wody i powietrza, a także wymianę zużytych części instalacji. Głównie chodzi jednak o wymianę okładzin basenowych.

- „Basen rekreacyjny okładziny ma w stanie nadającym się wyłącznie do wymiany. Basen sportowy dobiega już tego okresu, ale ze względu na nasilające się problemy z nieszczelnościami musimy to robić razem.” - tłumaczy nam kierownik pływalni Jerzy Przychodzeń.

W ramach tegorocznego remontu przewidziano ponadto modernizację oświetlenia niecek basenowych oraz oświetlenia wewnątrz budynku – planuje się zastosowanie źródeł energooszczędnych. Chodzi głównie o lampy, które zużywają najwięcej energii elektrycznej, czyli oświetlenie hali basenowej. Przy okazji będzie też odnowiona oraz częściowo przebudowana i doposażona strefa saun. Wymieniona ma być także zużyta już zjeżdżalnia wodna.

- „Zjeżdżalnia jest już w znacznym stopniu nadszarpnięta czasem. Chcemy, żeby ta nowa zjeżdżalnia miała lepsze parametry, lepszą jakość, lepsze wyposażenie, oświetlenie wewnątrz, a przede wszystkim chcemy, żeby była ocieplona na zewnątrz.” - mówi Jerzy Przychodzeń.

Przewidziany w tym roku remont pływalni ma być prowadzony w okresie letnim. Kierownik obiektu szacuje, że prace mogą potrwać nawet 3 miesiące. W tym czasie obiekt będzie całkowicie zamknięty dla klientów.

- „Zakres prac jest szeroki i rozrzucony po całym budynku, dlatego będziemy musieli wyłączyć pływalnię na dłuższy okres. Po 15 latach przyszedł czas, że musimy zrobić trochę porządku.” - mówi kierownik obiektu. - „Będziemy się starali, żeby jak najszybciej ten remont przeprowadzić.” - dodaje.

Przetarg na prace remontowe w budynku Pływalni Miejskiej „Delfin” w Zambrowie może zostać ogłoszony jeszcze na przełomie marca i kwietnia. Ze wstępnych kalkulacji wynika, że prace mogą pochłonąć nawet 3 mln zł. Dokładna kwota będzie jednak znana dopiero po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego.

O pływalni
Na pływalni znajdują się dwie niecki basenowe. Basen sportowy ma 25 m długości, 12,5 m szerokości (6 torów) oraz od 1,3 m do 1,8 m głębokości. Basen rekreacyjny - od 60 do 90 cm głębokości, długość 12,5 m i szerokość 6 m.

Ponadto na Pływalni znajduje się kilka dodatkowych atrakcji: wanny do hydromasażu (6-o i 8-o osobowa), zjeżdżalnia (45 metrów długości) oraz sauna (sucha i parowa), bicze wodne i leżaki. Ponadto od ponad 3 lat w budynku Pływalni Miejskiej „Delfin” czynna jest dodatkowa atrakcja – tężnia solna. Funkcjonuje ona jako naturalne inhalatorium jodowe, miejsce relaksu, wypoczynku i wyciszenia, a także poprawienia stanu zdrowia.

W szatniach zamontowane są szafki na kluczyk, który każdy otrzymuje przy wejściu na pływalnię. Kluczyk jest przymocowany do taśmy zapinanej wokół ręki. W taśmie zamontowane są specjalne chipy elektroniczne, przy pomocy których klienci są rozliczani ze wszystkich usług. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu najnowszej generacji elektronicznego systemu obsługi klienta.

Z poziomu szatni na parterze można obserwować osoby pływające na dużym basenie, za pomocą zamontowanych pod wodą szyb. Obieg wody na pływalni jest zamknięty, tzn. że większość wody trafia do specjalnych filtrów (zamontowanych pod basenem) i w dalszym ciągu jest przepompowywana do basenu.

Przy samej Pływalni zbudowano dwa parkingi. Jeden wewnątrz ogrodzenia (około 25 miejsc dla samochodów osobowych), drugi na zewnątrz ogrodzenia. Do pływalni dojechać można od strony ul. Białostockiej, ulicami: J. Piłsudskiego i Sportową lub od strony hali sportowej Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie.

Polecamy:
:: Ponad 88 tys. wejść na basen i lodowisko w 2016 roku
:: Seanse w tężni solnej za złotówkę!
:: Już się nie poślizgasz ...
:: Ostatnie dni na łyżwy?
:: Jutro wstęp na lodowisko bezpłatny!
:: Jutro otwarcie lodowiska. Godziny pracy i cennik
:: Lodowisko w przyszłym tygodniu?

Pływalnię czeka duży remont. Obiekt może być nieczynny nawet 3 miesiące komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org