:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

PLK przygotowuje kolejowe trasy objazdowe. Także w powiecie zambrowskim [foto]

inwestycje, przygotowuje kolejowe trasy objazdowe Także powiecie zambrowskim [foto] - zdjęcie, fotografia

Trwają prace remontowe na linii kolejowej nr 36 Ostrołęka – Łapy, która częściowo przebiega przez teren powiatu zambrowskiego. Efektem ma być usprawnienie lokalnego transportu i zapewnienie objazdówek podczas remontów odcinka głównego Rail Baltica.

Od ponad miesiąca PKP PLK prowadzi remont szlaku kolejowego, noszącego numer 36. Jest on ważny z punktu widzenia planowanej modernizacji linii zwanej Rail Baltica na odcinku Czyżew - Białystok. Modernizacja jest na tyle kompleksowa, że dotychczas istniejące tory są rozbierane wraz z podbudową.

Linia 36 Ostrołęka – Łapy ma być dostosowana w trakcie remontu do wyższych możliwości technicznych. Następuje wymiana torów, montowanie nowych urządzeń sterowania ruchem oraz przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych. Część prac przebiega przez teren powiatu zambrowskiego. Obecnie trwa m.in. kopanie dołów pod światłowód pomiędzy stacją Śniadowo a Czerwony Bór oraz pomiędzy stacją Sokoły a Łapy. Wcześniej, w okolicach Kołak Kościelnych, postawiona została sygnalizacja przejazdowa i mechanizm szlabanowy. Jak ustaliliśmy, jedyną nową stacją na remontowanej linii nr 36 będzie Czarnowo Undy. Sokoły i Czerwony Bór mają być z kolei przystankami osobowymi z ładowniami.

Warto dodać, że ostatnie pociągi osobowe na linii Ostrołęka - Łapy odjechały 3 kwietnia 2000 roku. Wprawdzie linia przebiegała przez obszary słabo zurbanizowane, to pełniła istotną rolę transportową w regionie. Patrząc na współczesną mapę pasażerskich połączeń kolejowych, to właśnie dawne województwo łomżyńskie i ostrołęckie - obok Pomorza Środkowego - są najbardziej wykluczonymi komunikacyjne obszarami w Polsce.

Wykonawcą robót jest firma Track Tec. Oprócz linii nr 36 remontuje ona także linie objazdowe nr 31: Czeremcha – Siedlce oraz 32: Czeremcha – Białystok. Łącznie prace obejmą 235 km trasy. Po ich zakończeniu odciążona będzie linia nr 6 Warszawa – Białystok, na której kolejarze planują dalszą modernizację na odcinkach Sadowne – Czyżew i Czyżew – Białystok.

Umowa związana z poprawą stanu linii kolejowych nr 31, 32 i 36 opiewa na 208 mln zł brutto. Na realizację prac przewidziano 10 miesięcy, co znaczy, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Z kolei w ramach robót na linii Rail Baltica kolej zmodernizuje 106 km szlaku. Remont odcinka Sadowne – Czyżew zakończy się w 2019, a z Czyżewa do Białegostoku w 2021 r. Jak informuje rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, pociągi na tej trasie pojadą z prędkością 160 km/h, więc podróż z Warszawy do Białegostoku będzie trwała krócej niż dwie godziny.Polecamy:
:: Pociągi pojadą przez Czerwony Bór

:: Ambitne plany restrukturyzacji zambrowskiego szpitala
:: Remont ul. Magazynowej w Zambrowie. Nie ma chętnych na roboty
:: Remont ul. Magazynowej w Zambrowie. Nie ma chętnych na roboty
:: Nowe rondo i remont nawierzchni ulicy 71. Pułku Piechoty
:: Plany inwestycyjne ZSM na 2017 rok
:: Ponad 2 mln zł ZSM wydało na remonty w 2016 roku
:: Magazynowa dziurawa jak szwajcarski ser. Doczeka się w końcu remontu? [foto]

PLK przygotowuje kolejowe trasy objazdowe. Także w powiecie zambrowskim [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org