:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

PKS Nova pozbywa się dyrektorów oddziałów

wiadomości z regionu, pozbywa dyrektorów oddziałów - zdjęcie, fotografia

Spółka PKS Nova, powstała w wyniku inkorporacji podlaskich PKS-ów, działa od początku roku. Na jej czele stanął prezes Cezary Sieradzki, zaś do kierowania oddziałami zostali oddelegowani dyrektorzy. Jednym z nich - w Zambrowie był Waldemar Osuchowski, wcześniej prezes spółki PKS Zambrów. Właśnie został zwolniony wraz z pozostałymi dyrektorami oddziałów w Suwałkach, Łomży i Siemiatyczach.

Przypomnijmy, że 2 stycznia zaczęła funkcjonować Podlaska Komunikacja Samochodowa NOVA. Przedsiębiorstwo tworzą zakłady z Białegostoku, Suwałk, Siemiatycz, Zambrowa i Łomży. Na czele nowo powstałej spółki stanął Cezary Sieradzki, dotychczasowy prezes PKS Białystok. Prezesi pozostałych czterech spółek otrzymali natomiast stanowiska dyrektorów oddziałów. Jednak jak się okazuje, na dyrektorskich fotelach długo miejsca nie zagrzali.

- „Zarząd PKS Nova podjął decyzję dotyczącą likwidacji stanowisk Dyrektorów Oddziałów. Decyzja ta została podjęta ze względów organizacyjnych i ekonomicznych.” - poinformował Kierownik Biura Zarządu PKS Nova.

W związku z tym wszyscy dyrektorzy oddziałków PKS Nova, w tym były prezes spółki PKS Zambrów Waldemar Osuchowski, otrzymali wypowiedzenia umów o pracę. Żadnemu z nich nie zaproponowano innego stanowiska w spółce. Prezes Podlaskiej Komunikacji Samochodowej Nova S.A. Cezary Sieradzki mówi, że w nowej spółce nie będzie już dyrektorów regionalnych oddziałów. Jak tłumaczy, chodzi o restrukturyzację i ograniczenie kosztów działania spółki.

Przypomnijmy, że przeciwni łączeniu spółek PKS w podlaskiem byli między innymi pracownicy i związkowcy PKS Zambrów, którzy uważali, że ich kosztem władze wojewódzkie chcą ratować upadający PKS w Białymstoku i Łomży. W Zambrowie pod petycją do marszałka województwa przeciw konsolidacji zebrano kilka tysięcy podpisów. Ich protesty poparli m.in. Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, a także radni miejscy i powiatowi.

Od początku dużo mówiło się także o konieczności sprzedaży części majątków przejętych PKS-ów. Na ten moment nie posiadamy informacji dotyczących takich ruchów w Zambrowie. Wiemy jedynie o niedużych zmianach w taborze. W ostatnim czasie zambrowska placówka pozyskała jeden, w dodatku wysłużony autokar z Siemiatycz. Niebawem do Zambrowa ma trafić znacznie nowszy autobus z Suwałk. Prawdopodobnie będzie on jednak do dyspozycji zambrowskiej placówki tylko na okres nasilonego zapotrzebowania na wynajem pojazdów.

Przy okazji zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowanymi rozkładami jazdy autobusów zambrowskiej placówki, które są dostępne na naszym Portalu w zakładce „Komunikacja” (LINK).

Polecamy:
:: Spółki PKS istnieją już pod nowym szyldem
:: Strajku związanego z konsolidacją spółek PKS raczej nie będzie
:: Rada Miasta przeciwna łączeniu zambrowskiego PKS-u z innymi spółkami
:: Marszałek nie wycofa się z inkorporacji PKS-ów. Wicemarszałkowie z PO są przeciwni
:: Ponad 2 tys. podpisów przeciwko łączeniu zambrowskiego PKS-u z innymi spółkami [foto+video]
:: Temat inkorporacji podlaskich PKS-ów na obradach Sejmiku [video]
:: „Szliśmy w dobrym kierunku” - związkowcy przeciwni konsolidacji podlaskich PKS-ów [video]
:: Ruszyły procedury połączenia pięciu podlaskich spółek PKS
:: Marszałek połączy podlaskie PKS-y. Główna siedziba będzie w Białymstoku
:: PKS-y łączcie się ...
:: Zmiany w rozkładach jazdy. Sprawdź, jak w święta pojadą autobusy
:: Kolejny niskopodłogowiec w zambrowskim PKS-ie [foto]
:: Nowy autobus komunikacji miejskiej w Zambrowie
:: Samorząd Województwa Podlaskiego przejął zambrowski PKS
:: Samorząd województwa przejmie zambrowski PKS
:: Czy samorząd Województwa Podlaskiego przejmie zambrowski PKS?


PKS Nova pozbywa się dyrektorów oddziałów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org