:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 14°C
powietrze B. dobre
interwencje, Pieski bezdomnych zwierząt - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 18/06/2019 13:07

Radysy to jedno z największych w Polsce schronisk dla zwierząt. W internecie oraz wśród miłośników zwierząt cieszy się złą opinią. Korzysta z niego wiele gmin, w tym większość z powiatu zambrowskiego.

 

Jest takie schronisko dla bezdomnych psów i kotów w Radysach, które zyskało wśród miłośników zwierząt opinię zwierzęcego obozu koncentracyjnego. W Polsce ok. 100 gmin podpisało z nim umowy – być może zachęciła je atrakcyjna cena.

 

Schronisko w Radysach to w zasadzie trzy firmy działające razem, prowadzone przez rodzinę państwa Dworakowskich. Tak jak nie lubią ich miłośnicy zwierząt, tak bardzo cenią ich urzędnicy gminni. Dlatego w Radysach przebywa bardzo dużo psów – obecnie ok. 3,5 tys. Umieszczenie ich tam jest dla gmin tanie, dlatego tak wiele z nich decyduje się zawrzeć kontrakt właśnie z tym schroniskiem.

 

Od kilku lat wolontariusze i aktywiści działający na rzecz opieki nad bezdomnymi zwierzętami apelują o kontrole, a najbardziej o zamknięcie tej placówki. Przeprowadzane dotychczas kontrole wykazywały nieprawidłowości. W 2013 roku, w trakcie nagrywania reportażu stacji TVN24, syn właściciela schroniska zaatakował operatora i nie chciał wpuścić na teren placówki przedstawicieli Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, mimo że taki obowiązek na nim ciążył. 

 

Niedawno natomiast Wójt Gminy Jasieniec zdecydowała, że nie przedłuży umowy ze schroniskiem, bo kontrola wykazała, że są w nim nieprawidłowości: psy przebywają w boksach w niedozwolonej liczbie i - mimo umowy zawartej z gminą - są niewykastrowane i niewysterylizowane. Gmina od lat płaciła osiem tysięcy złotych miesięcznie za utrzymanie zwierząt. Nowa wójt powiedziała jednak „dość” i postanowiła poszukać alternatywy dla tego schroniska. W związku z tym właściciel wydał 37 psów, które jak się okazało nie posiadały dokumentacji medycznej. Na miejsce przyjechała policja oraz przedstawiciele Animal Rescue Polska, którzy pomagali w odbieraniu psów.

 

Ponad 170 tys zł na odławianie zwierząt z terenu powiatu zambrowskiego w 2018 roku

Ze schroniska w Radysach korzystają m.in. gminy z terenu powiatu zambrowskiego. Gmina Rutki w 2018 roku zapłaciła temu schronisku 1600 zł za każdego odłowionego czworonoga. Biorąc pod uwagę fakt, że w minionym roku wyłapano na jej terenie 19 zwierząt, Gmina wydała na ten cel w sumie 30 tys. 400 zł. W Gminie Zambrów natomiast w minionym roku odłowiono 32 zwierzęta, co uszczupliło budżet gminy o kwotę 42 tys. 200 zł. Samorząd ten do 3 maja br. miał podpisaną umowę ze schroniskiem Baros w miejscowości Suchedniów, natomiast później podpisał umowę z Radysami. Obu placówkom gmina płaciła 1200 zł za jednego dorosłego czworonoga. Najmniej, bo 4200 zł, w 2018 roku na ten sam cel wydała Gmina Kołaki Kościelne. Samorząd ten przekazał w minionym roku schronisku w Radysach tylko 3 psy. Za każdego, zgodnie z umową, musiał zapłacić 1400 zł. Od lat ze schroniska w Radysach korzysta również Miasto Zambrów. Tylko w ubiegłym roku samorząd naszego miasta odłowił i przekazał temu schronisku 58 zwierząt. Za każdego z miejskiej kasy trzeba było zapłacić 1150 tys. zł, co w samym 2018 roku daje w sumie kwotę 66 tys. 700 zł.

 

Wyjątkiem, jeżeli chodzi o przekazywanie bezdomnych zwierząt, jest Gmina Szumowo. Samorząd ten od tego roku ma bowiem podpisaną umowę ze schroniskiem w Ostrowi Mazowieckiej, które zaoferowało niższą cenę niż schronisko w Radysach. W ubiegłym roku gmina ta odłowiła 21 psów i za każdego musiała zapłacić 1500 zł, co daje łączną kwotę 31 tys. 500 zł. Teraz kwota za jednego dorosłego zwierzaka jest niższa i wynosi 1290 zł.

 

W 2016 roku ówczesna radna Rady Miasta Zambrów Edyta Marchelska-Groszfeld zwracała uwagę na złe warunki panujące w tym schronisku. Prosiła wówczas burmistrza o udostępnienie protokołu kontroli przeprowadzonej w schronisku dla zwierząt w Radysach.

 

- „Jako Radna Rady Miasta Zambrów zwracałam uwagę władzom miasta na problem schroniska zwierząt, do których odsyłane są psy odławiane z naszego terenu. Proponowałam zerwanie współpracy. Z ostatnich wiadomości o schronisku wynika, że warunki tam panujące mogą budzić duże obawy. Miasto wydaje duże kwoty na odsyłanie zwierząt do schroniska zakładając, iż będą objęte odpowiednią opieką. Czy jednak tak się działo? Czy zwierzęta były i są odpowiednio traktowane? Kiedyś wystąpiłam z zapytaniem o wyniki kontroli w Radysach. Dostałam dokument, z którego wynikało, że tam jest wszystko ok.” - powiedziała nam była radna Rady Miasta Zambrów i obecna radna Rady Powiatu Zambrowskiego Edyta Marchelska-Groszfeld.

 

Była radna Rady Miasta Zambrów przekazała nam protokół spisany 6 lipca 2015 roku, dotyczący kontroli przeprowadzonej w schronisku w Radysach przez jednego z urzędników miejskich. Czytamy w nim, że „w trakcie oględzin stwierdzono, że zwierzęta posiadają dobre warunki przetrzymywania”. Jego pełną treść publikujemy pod artykułem.

 

Tymczasem w Internecie miłośnicy zwierząt organizują przeróżne akcje, mające na celu pomoc zwierzętom przetrzymywanym w schronisku w Radysach. Niedawno na stronie secure.avaaz.org zainicjowana została petycja obywatelska skierowana do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

- „Petycja dotyczy tragedii psów głodzonych, wychudzonych, bez opieki weterynaryjnej w schronisku Dworakowskich w Radysach. Nie ma leków, zwierzęta dostają bardzo rzadko jeść, szczenięta trzyma się po 50 sztuk w jednej klatce i zarażają się parwowirozą i odchodzą ubroczone we krwi. Nie ma szczepień, odrobaczenia, weterynarza. Nie są wpuszczane żadne służby ani policyjne, ani weterynaryjne. Właściciele wyciągają do nich ręce i wyzywają. Zwierzęta odchodzą z chorób, z braku szczepień, z głodu, z zamarznięcia. Powolna śmierć, w koszmarnych cierpieniach, brak dokumentacji zgonów, faktur to codzienność schroniska, które zyskało "sławę" obozu koncentracyjnego dla psów. (...) Gminy podpisują umowy z Radysami, ponieważ jak to mówią w oczy wójtowie: "chcą mało pieniędzy". A za te "mało pieniędzy" psy potem nie mają jedzenia, wody, leczenia i ocieplonych bud, ani schronienia przed upałem.” - czytamy w treści internetowej petycji, pod którą podpisało się już prawie 26 tys. osób.

 

Większość z nas zapewnia, że lubi zwierzęta, kochamy te, które mamy w domu, nie zgadzamy się na dręczenie zwierząt i chcemy, żeby żyły w godnych warunkach. Są gminy w Polsce, które o to dbają i budują własne nowoczesne schroniska dla zwierząt. Czy sytuacja w naszych gminach się zmieni? Czy zawsze najważniejsze muszą być pieniądze?

 

Reklama

Pieski los bezdomnych zwierząt komentarze opinie

 • gość 2019-06-18 15:52:18

  A to takiego gościa jak Michał Skarżyński umieścić na parę godzin w takim schronisku i zobaczy czy to są warunki godne kwoty którą płacimy. Nic mnie tak nie wnerwia jak dupowłązy, cała Polska skarży się na to schronisko a tu same laurki wystawia nasz urzędas - co na tym zyskał pan z wydz. gosp. kom. chyba tylko pogardę bo nic więcej nie sugeruję. Że też to nie żal tych zwierzaków, lepiej by je uspać to by skończył się ich pieski los. Życzę tym wszystkim oprawcom takiego samego losu jaki spotkał te zwierzęta.

 • gość 2019-06-18 16:11:41

  żeby losem ludzi się tak martwili...

 • Koko - niezalogowany 2019-06-18 22:02:45

  Przeciez burmistrz Zambrowa obiecal zbudowac schronisko i gdzie ono...
  Gmina taka bogata ze woli placic dla mordowni aby problem zniknal.
  A problem jest duzy..
  Pelne osiedla smietniki kotow co jakis czas ktos porzuca psa..Ale bogate miasto to zaplaci za pozbycie sie ..

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 11:30:15

  Losem ludzi się zajmuje wiele instytucji a los zwierzaków zależy od tych właśnie ludzi

 • Monika - niezalogowany 2019-06-19 12:53:00

  Panie burmistrzu miasta Zambrów, proszę przestać się kompromitować i współpracować z przestępcami! Cała Polska wie co to Radysy o co czeka zwierzęta, które tam trafiają! Czy to takie trudne znaleźć osobę, która pomoże znaleźć schronisko, w którym bezdomne zwierzęta z Zambrowa miałyby godne warunki? Czy to naprawdę takie trudne zerwać umowę z mordownią i poprawić jakość życia zwierząt? Uważam, że burmistrz powinien znacznie pogłębić swoją wiedzę na temat schronisk w Polsce i nauczyć się na pamięć ustawę o ochronie zwierząt, bo oddając zwierzęta do Radys zgadza się na ich cierpienie i śmierć... Nie trzeba podpisywać umowy z najlepszym schroniskiem, wystarczyło by po prostu dobre, gdzie psy i koty miałyby opiekę weterynaryjną (której w Radysach brak), schronienie przed zimnem i upałem (tego też brak!), jedzenie i świeżą wodę (o tym w Radysach też zapomnieli). Burmistrz powiedział, że budowa schroniska jest nieopłacalna... zabraknie miejsca jak zacznę wymieniać nieopłacalne inwestycje Pana burmistrza w naszym mieście... Jestem pewna, że Zambrów nie zbiednieje jak zainwestuje trochę więcej pieniędzy i nawiąże współpracę z placówką, która naprawdę będzie dbać o bezdomne zwierzęta. Temat tyle razy poruszany, że powinno być Panu wstyd za te wszystkie lata omijania tematu i udawania, że takiego problemu nie ma.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 14:44:51

  Burmistrz ma to w tyłku i miał bo to mu nie da poparcia, lepiej chodniki budować zeby jak
  Na wsi- ludzie widzieli

 • gość 2019-06-19 14:57:40

  dlaczego nasi bracia mniejsi mają cierpieć przez chciwość i głupotę?????? naprawdę chodzi tylko o kasę???? jak nie umiecie nią zarządzać to może czas zająć się czymś innym!!! czymś gdzie nie trzeba używać mózgu!!!! porażka!!!! czas się dobrać temu obozowi psiej zagłady do tyłka a nie jeszcze im przyklaskiwać!!!! ludzie litości!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 17:34:25

  Chory człowiek,stary,biedny mało jest dzisiaj wart a o dopiero zwierzę. To już mniej niż nic. To co nie przynosi zysku nie jest dzisiaj niestety wiele warte. Taka smutna prawda.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 20:14:49

  To, że ludzi i zwierzęta ma się za nic to nie znaczy, że musimy się na to godzić. Każde życie jest warte dokładnie tyle samo. Życie małych dzieci, dorosłych, starych ludzi i każdego najmniejszego nawet stworzenia. Walczmy o życie, o godne życie!
  #stopRADYSOM

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 21:31:08

  Wstyd aby takie miasto nie miało schroniska #sprawadlauwagi

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 21:38:00

  #STOPRADYSOM

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 21:55:49

  Dobrze że pani Edyta się zajęła losem tych biednych zwierząt. Dziękuję i oby nie musiały trafiać do Radys.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 21:57:13

  #STOPradysom!

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 21:57:52

  #STOPradysom!

 • gość 2019-06-19 23:31:27

  Chyba to nie tylko problem Miasta Zambrów? Ale Burmistrz powinien najaktywniej podejść do rozwiązania tego problemu. Dość bierności włodarzy zambrowskich i chowania tyłków za biurkami!!! Do roboty Panowie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-20 12:34:20

  W zambrowie powinno być schronisko dla zwierząt !!!! Dbamy o wszystko o dzieci rozwijają się płace zabaw parki dla starszych osób zalew oczywiście super a nasz Zambrow zupełnie zapomniał o zwierzętach Pan Burmistrz powinien o tym pomyśleć!!!! Czy coś robimy dla zwierząt? A przecież pies to przyjaciel człowieka!!!! Zwierzęta sobie same nie poradzą powinnismy im pomoc mamy pare miejsc miasta które nie są zagospodarowane. Może powinnismy jako cały Zambrow zebrać podpisy i zacząć pomagać zwierzętom!!!! I coś dla nich zrobić

 • Gość - niezalogowany 2019-06-20 14:48:47

  #STOPradysom!

 • Mateusz - niezalogowany 2019-06-20 15:01:36

  #STOPradysom

 • gość 2019-06-20 21:08:27

  Zbiórkę czas zacząć !!!

 • gość 2019-06-25 11:36:07

  To pismo jest żenujące ... Nie wierzę w ani jedno słowo z kontroli tam zapisane. Dla przyzwoitości nie powinniście takich rzeczy zamieszczać - prosimy o aktualne protokoły z kontroli, mamy już połowę 2019 roku!

 • Gość - niezalogowany 2019-06-30 06:28:52

  Panie Burmistrzu, jak nie stać miasta na schronisko, to czy nie może zerwać Pan umowy z Radysami. Przecież to koszmar dla tych zwierząt a tymczasem w Ostrowii jest inne schronisko, tańsze a warunki nieporównywalne. Opamiętania się Pan.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


WĘGIEL, BRYKIET, PELLET

SKŁAD OPAŁU W WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, * PELLET DRZEWNY EN PLUS A1 CERTYFIKOWANY * PELLET PREMIUM CERTYFIKOWANY *..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Przyjmę kierowcę c+e

Zatrudnię kierowcę z kategorią C+E, jazda z naczepą firanką po Polsce. telefon: 666 328 277


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"