:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 8°C
powietrze B. dobre

Pierwsze wrażenia po sprawdzianie szóstoklasisty. Testy i omówienie!

edukacja, Pierwsze wrażenia sprawdzianie szóstoklasisty Testy omówienie! - zdjęcie, fotografia
  • Uczniowie SP5 na kilka chwil przed sprawdzianem 2010
  • Uczniowie SP5 na kilka chwil przed sprawdzianem 2010
  • Uczniowie SP5 na kilka chwil przed sprawdzianem 2010
  • Uczniowie SP5 na kilka chwil przed sprawdzianem 2010
  • Uczniowie SP5 na kilka chwil przed sprawdzianem 2010
  • Uczniowie SP5 na kilka chwil przed sprawdzianem 2010
Portal zambrow.org 08/04/2010 00:00

Równo o „dziesiątej” zakończył się dziś sprawdzian kompetencyjny szóstoklasistów. Przed wejściem na sale egzaminacyjne panowała nerwowa atmosfera. Chwilę po sprawdzianie zapytaliśmy uczniów zambrowskich szkół podstawowych o pierwsze wrażenia.

Dzisiejszy sprawdzian szóstoklasistów był pierwszym w ich życiu ważnym egzaminem. Nic więc dziwnego, że większość uczniów przed wejściem na sale egzaminacyjne była zdenerwowana.
- „To ważny egzamin. Chciałabym wypaść jak najlepiej, bo jest to podsumowanie mojej nauki w szkole podstawowej” – powiedziała nam 13-letnia Ola na pół godziny przed egzaminem.

W Zambrowie byli jednak i tacy, którzy do egzaminu podchodzili raczej „swobodnie”, mówiąc nam przed wejściem, że - „Przecież i tak wynik tego egzaminu na nic nie ma wpływu (..) najważniejsze abym tu dziś był, bo inaczej będę musiał powtarzać szóstą klasę”. - Takie zdanie usłyszeliśmy od jednego z uczniów, który pół godziny przed sprawdzianem nie wyglądał na przejętego. Na szczęście tego typu uczniowie należeli do mniejszości.

We wszystkich szkołach podstawowych w Zambrowie, tak jak i w całym kraju sprawdzian rozpoczął się punktualnie o godz. 9.00. W całym kraju zdawało go dzisiaj w sumie 388 tys. 13-latków, czyli o 24 tys. mniej niż przed rokiem. W Zambrowie do testu przystąpiło niespełna 300 szóstoklasistów. Na napisanie standardowego arkusza mieli równo godzinę. Dla uczniów z dysleksją czas trwania sprawdzianu wynosił 90 minut.

- „Tegoroczny sprawdzian nie był trudny. Mogę powiedzieć, że nawet łatwy! Najtrudniejsze zadanie wg mnie dotyczyło obliczenia ceny roweru na podstawie rat. Najłatwiejsze zadania związane były z tekstem, który dotyczył sportu.” – powiedział nam Jakub Danowski, uczeń SP5.

- „Ogólnie sprawdzian był łatwy, nawet łatwiejszy od próbnego. Moim zdaniem najtrudniejsze zadanie dotyczyło obliczenia ile zawodnicy muszą przejechać by dotrzeć do mety. Łatwa była część z języka polskiego. Należało opisać sukces sportowy jakiejś osoby.” – powiedziała nam Julia Buczyńska.

Pierwsza część sprawdzianu składała się z pytań wyboru. Pięć pierwszych zadań sprawdzało zrozumienie przez uczniów tekstu „Wspomnień Kazimierza Górskiego” – zmarłego cztery lata temu piłkarza, trenera reprezentacji Polski, pod którego skrzydłami nasza reprezentacja odnosiła największe sukcesy. Szóstoklasista na podstawie wspomnień musiał wskazać jakich czasów dotyczyły wspomnienia (chodziło o początek kariery jako zawodnik) i zaznaczyć, czym wyróżniał się Kazimierz Górski spośród zawodników swojej drużyny (dobra budowa ciała).

Na zadania testowe nr 6 i 7 należało odpowiedzieć na podstawie kolejnego tekstu, w którym wyjaśniono uczniom określenie i genezę „biegu maratońskiego”. Uczniowie musieli zaznaczyć jak interpretują zwrot „według legendy” w odniesieniu do biegu i śmierci posłańca (chodziło o to, że informacja ta może być zmyślona).

W zadaniu 8. uczniowie musieli przeliczyć km na metry (2,195 km = 2195 m), w kolejnym obliczyć ilu zawodników wzięło udział w biegu wiedząc, że zawodnicy startowali co 2 minuty, pierwszy zawodnik wystartował o 9.05, a ostatni 9.37. (odpowiedź 17).

Zadania od 10 do 13 oparte były o wiersz „Łyżwiarka” Tadeusza Kubiaka. Uczniowie musieli zaznaczyć na co przede wszystkim zwraca uwagę poeta opisujący łyżwiarkę, czy wiedzieć w jakim celu autor używał porównań.

Były też pytania dotyczące trójkątów (równoramiennym był trójkąt z literką B). Zadanie nr 15 dotyczyło obliczenia pola prostokątnego boiska o wymiarach 45x90m (odp. A 4050 m2). W kolejnym zadaniu poproszono uczniów o odczytanie z rysunku jaką część stanowi (w ułamku – odp. C – 1/3) zamalowany fragment remontowanego boiska.

Zadania od 18 do 20 oparte były o tabelę z terminami ferii zimowych. Należało prawidłowo odczytać z niej dane i np. zaznaczyć w ilu województwach uczniowie mieli ferie w ostatnim tygodniu stycznia.

Wśród zadań otwartych m.in. należało obliczyć maksymalną długość nart skoczka wiedząc, że długość tą oblicza się mnożąc wysokość skoczka przez 1,46. Skoczek miał 1,5 m wzrostu. (odp. 1,46 x 1,5 = 2m 19 cm). Było też pytanie o długość wyścigu, który w planie w skali 1:50000 miał długość 16,4 cm. W przypadku zadań otwartych należało zapisać wszystkie obliczenia i wpisać odpowiedź.

W załączeniu do tego artykułu dołączymy w formie pliku PDF do pobrania tegoroczny arkusz testu.

Polecamy:
:: 2009: Pierwsze wrażenia po sprawdzianie szóstoklasisty
:: 2008: "Jasne jak słońce" - szóstoklasiści po sprawdzianie
:: 2007: Szóstoklasiści – pierwsze wrażenia po sprawdzianie!
:: 2006: Pszczoły i miody - sprawdzian szóstoklasistów
:: 2005: Sprawdziany w szkołach podstawowych
:: 2004: Szóstoklasiści pisali sprawdzian
:: 2003: Szóstoklasiści pisali sprawdzian

:: Niemal pół tysiąca osób w Zambrowie przystąpi w tym roku do matury
:: Co będą zdawać maturzyści w Zambrowie?

Reklama

Pierwsze wrażenia po sprawdzianie szóstoklasisty. Testy i omówienie! komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


NOWOCZESNE Bramy Przesuwne

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE PLASTIKÓW https://www.facebook.com/autospabaczewski/ https://autospa-baczewski.pl/ Tel. 531-057-551


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Sprzedam działki budowlane w

1000 M2 - prostokąt, wydane warunki zabudowy dla budowy domu jednorodzinnego z garażem. Woda jest, skrzynka z prądem jest w trakcie doprowadzania,..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Projektant łazienek i wnętrz -

W związku z dynamicznym rozwojem Chemix Sp. z o.o. oddział Zambrów poszukujemy pracownika na stanowisko: Projektant łazienek i wnętrz - doradca..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"