:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 8°C
powietrze B. dobre

Pierwsze wrażenia po sprawdzianie szóstoklasisty. Testy i omówienie!

edukacja, Pierwsze wrażenia sprawdzianie szóstoklasisty Testy omówienie! - zdjęcie, fotografia
  • Uczniowie SP5 na kilka chwil przed sprawdzianem 2010
  • Uczniowie SP5 na kilka chwil przed sprawdzianem 2010
  • Uczniowie SP5 na kilka chwil przed sprawdzianem 2010
  • Uczniowie SP5 na kilka chwil przed sprawdzianem 2010
  • Uczniowie SP5 na kilka chwil przed sprawdzianem 2010
  • Uczniowie SP5 na kilka chwil przed sprawdzianem 2010
Portal zambrow.org 08/04/2010 00:00

Równo o „dziesiątej” zakończył się dziś sprawdzian kompetencyjny szóstoklasistów. Przed wejściem na sale egzaminacyjne panowała nerwowa atmosfera. Chwilę po sprawdzianie zapytaliśmy uczniów zambrowskich szkół podstawowych o pierwsze wrażenia.

Dzisiejszy sprawdzian szóstoklasistów był pierwszym w ich życiu ważnym egzaminem. Nic więc dziwnego, że większość uczniów przed wejściem na sale egzaminacyjne była zdenerwowana.
- „To ważny egzamin. Chciałabym wypaść jak najlepiej, bo jest to podsumowanie mojej nauki w szkole podstawowej” – powiedziała nam 13-letnia Ola na pół godziny przed egzaminem.

W Zambrowie byli jednak i tacy, którzy do egzaminu podchodzili raczej „swobodnie”, mówiąc nam przed wejściem, że - „Przecież i tak wynik tego egzaminu na nic nie ma wpływu (..) najważniejsze abym tu dziś był, bo inaczej będę musiał powtarzać szóstą klasę”. - Takie zdanie usłyszeliśmy od jednego z uczniów, który pół godziny przed sprawdzianem nie wyglądał na przejętego. Na szczęście tego typu uczniowie należeli do mniejszości.

We wszystkich szkołach podstawowych w Zambrowie, tak jak i w całym kraju sprawdzian rozpoczął się punktualnie o godz. 9.00. W całym kraju zdawało go dzisiaj w sumie 388 tys. 13-latków, czyli o 24 tys. mniej niż przed rokiem. W Zambrowie do testu przystąpiło niespełna 300 szóstoklasistów. Na napisanie standardowego arkusza mieli równo godzinę. Dla uczniów z dysleksją czas trwania sprawdzianu wynosił 90 minut.

- „Tegoroczny sprawdzian nie był trudny. Mogę powiedzieć, że nawet łatwy! Najtrudniejsze zadanie wg mnie dotyczyło obliczenia ceny roweru na podstawie rat. Najłatwiejsze zadania związane były z tekstem, który dotyczył sportu.” – powiedział nam Jakub Danowski, uczeń SP5.

- „Ogólnie sprawdzian był łatwy, nawet łatwiejszy od próbnego. Moim zdaniem najtrudniejsze zadanie dotyczyło obliczenia ile zawodnicy muszą przejechać by dotrzeć do mety. Łatwa była część z języka polskiego. Należało opisać sukces sportowy jakiejś osoby.” – powiedziała nam Julia Buczyńska.

Pierwsza część sprawdzianu składała się z pytań wyboru. Pięć pierwszych zadań sprawdzało zrozumienie przez uczniów tekstu „Wspomnień Kazimierza Górskiego” – zmarłego cztery lata temu piłkarza, trenera reprezentacji Polski, pod którego skrzydłami nasza reprezentacja odnosiła największe sukcesy. Szóstoklasista na podstawie wspomnień musiał wskazać jakich czasów dotyczyły wspomnienia (chodziło o początek kariery jako zawodnik) i zaznaczyć, czym wyróżniał się Kazimierz Górski spośród zawodników swojej drużyny (dobra budowa ciała).

Na zadania testowe nr 6 i 7 należało odpowiedzieć na podstawie kolejnego tekstu, w którym wyjaśniono uczniom określenie i genezę „biegu maratońskiego”. Uczniowie musieli zaznaczyć jak interpretują zwrot „według legendy” w odniesieniu do biegu i śmierci posłańca (chodziło o to, że informacja ta może być zmyślona).

W zadaniu 8. uczniowie musieli przeliczyć km na metry (2,195 km = 2195 m), w kolejnym obliczyć ilu zawodników wzięło udział w biegu wiedząc, że zawodnicy startowali co 2 minuty, pierwszy zawodnik wystartował o 9.05, a ostatni 9.37. (odpowiedź 17).

Zadania od 10 do 13 oparte były o wiersz „Łyżwiarka” Tadeusza Kubiaka. Uczniowie musieli zaznaczyć na co przede wszystkim zwraca uwagę poeta opisujący łyżwiarkę, czy wiedzieć w jakim celu autor używał porównań.

Były też pytania dotyczące trójkątów (równoramiennym był trójkąt z literką B). Zadanie nr 15 dotyczyło obliczenia pola prostokątnego boiska o wymiarach 45x90m (odp. A 4050 m2). W kolejnym zadaniu poproszono uczniów o odczytanie z rysunku jaką część stanowi (w ułamku – odp. C – 1/3) zamalowany fragment remontowanego boiska.

Zadania od 18 do 20 oparte były o tabelę z terminami ferii zimowych. Należało prawidłowo odczytać z niej dane i np. zaznaczyć w ilu województwach uczniowie mieli ferie w ostatnim tygodniu stycznia.

Wśród zadań otwartych m.in. należało obliczyć maksymalną długość nart skoczka wiedząc, że długość tą oblicza się mnożąc wysokość skoczka przez 1,46. Skoczek miał 1,5 m wzrostu. (odp. 1,46 x 1,5 = 2m 19 cm). Było też pytanie o długość wyścigu, który w planie w skali 1:50000 miał długość 16,4 cm. W przypadku zadań otwartych należało zapisać wszystkie obliczenia i wpisać odpowiedź.

W załączeniu do tego artykułu dołączymy w formie pliku PDF do pobrania tegoroczny arkusz testu.

Polecamy:
:: 2009: Pierwsze wrażenia po sprawdzianie szóstoklasisty
:: 2008: "Jasne jak słońce" - szóstoklasiści po sprawdzianie
:: 2007: Szóstoklasiści – pierwsze wrażenia po sprawdzianie!
:: 2006: Pszczoły i miody - sprawdzian szóstoklasistów
:: 2005: Sprawdziany w szkołach podstawowych
:: 2004: Szóstoklasiści pisali sprawdzian
:: 2003: Szóstoklasiści pisali sprawdzian

:: Niemal pół tysiąca osób w Zambrowie przystąpi w tym roku do matury
:: Co będą zdawać maturzyści w Zambrowie?

Reklama

Pierwsze wrażenia po sprawdzianie szóstoklasisty. Testy i omówienie! komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry ekogroszku: - wartość opałowa 26 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% - zawartość siarki ok 0,5% - uziarnienie 5-25 mm Pakowane w worki 25kg*40..


Kierowca na dowozy Pizzy

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę do dowozu Pizzy. Praca w młodym zespole. Miła atmosfera. Więcej informacji pod nr telefonu 604 461 261. Lub w..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Regał

Sprzedam regał składający się z pięciu segmentów w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu mebli - odbiór własny. Proszę o kontakt tylko..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Zaginął pies . Okolica

Zaginął pies . Okolica cmentarza parafii Św. Józefa. Dzieci bardzo tęsknią . Proszę o informację.


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Na kat.B, B+E

M. 39 l Szukam pracy jako kierowca


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Opel Insignia 2.0cdti 170 KM

Sprzedam Insignie wersja Cosmo/ se/ elite 2.0cdti 170 KM z 2015r, polski salon, zadbane i ekonomiczne auto. Więcej informacji pod numerem telefonu..


Firma zatrudni majstra,

Przedsiębiorstwo Budowlane Szeliga Sp. z o.o. zatrudni majstra, inżyniera budowy na powstającym budynku mieszkalnym w Zambrowie przy ul. Papieża..


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Zaginęły dwa psy

Zaginęły dwa psy w miejscowości Wola Zambrowska, ostatnio widziane 09.11 przy ulicy Myśliwskiej w Woli. Biały półroczny piesek i jego mama.


Węgiel kamienny orzech

Parametry: -wartość opałowa ok 23-25MJ/kg -granulacja 40-70 mm - zawartość popiołu ok.10% Pakowany w worki 25 kg*40 sztuk na palecie bezzwrotnej...


Ekogroszek EXTRA.

Posiadamy w sprzedaży ekogroszek EXTRAo parametrach: - wartość opałowa 24-26 MJ - zawartość popiołu ok 7% - granulacja 8-25 mm Możliwość transportu..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Mieszkanie 55,60m2, 3-pokoje,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 55,60m2 położone na I piętrze w bloku przy Alei Wojska Polskiego w..


Kanapa + 2 fotele

Sprzedam komfortową kanapę rozkładaną (z pojemnikiem na pościel) z dwoma wygodnymi fotelami w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Audi A4 B8

Audi a4 b8 2009r. 2.0 TDI 143km. Wiecej informacji telefonicznie.500.852.652.


PRACA NA STAŁE

Zatrudnimy na stałe na stanowisku kasjerka/kelnerka w pizzerii Perfetto w Zambrowie. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 537 887 222..


Profesjonalna renowacja felg

Zajmuję się profesjonalną renowacją felg samochodowych i motocyklowych od ponad 10 lat. Kompleksowa usługa zawiera: *piaskowanie lub szkiełkowanie,..


Automatyka do Bram Automat do

Automatyka do bram jest swoistym sercem całego systemu (można ją porównać do procesora w komputerze). To właśnie ona steruje całą instalacją i..


Sprzedam garaż

Sprzedam garaż pod blokiem przy ul. Pułaskiego 2 w Zambrowie o powierzchni 14,8m2.


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Słuchaj kobieto: Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna i niedoceniana? Możliwe, że w ogóle nie ma wokół Ciebie prawdziwie..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"