:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Pierwsze spotkanie organizacyjne Grupy Ratowniczej Nadzieja

społeczeństwo, Pierwsze spotkanie organizacyjne Grupy Ratowniczej Nadzieja - zdjęcie, fotografia
 • Pierwsze spotkanie organizacyjne Grupy Ratowniczej Nadzieja
  Pierwsze spotkanie org...
 • Pierwsze spotkanie organizacyjne Grupy Ratowniczej Nadzieja
  Pierwsze spotkanie org...
 • Pierwsze spotkanie organizacyjne Grupy Ratowniczej Nadzieja
  Pierwsze spotkanie org...
 • Pierwsze spotkanie organizacyjne Grupy Ratowniczej Nadzieja
  Pierwsze spotkanie org...
 • Pierwsze spotkanie organizacyjne Grupy Ratowniczej Nadzieja
  Pierwsze spotkanie org...

Kilkadziesiąt osób przybyło na pierwsze spotkanie organizacyjne nowo powstałej w naszym mieście Grupy Ratowniczej Nadzieja.

Zambrowski oddział Grupy Ratowniczej Nadzieja rozpoczął swoją działalność w minioną sobotę, 27 stycznia. Pierwsze spotkanie miało charakter rekrutacyjny - uczestnicy mogli bliżej zapoznać się z działalnością „Nadziei”.

Na spotkanie przybył główny koordynator GR Nadzieja ks. Radosław Kubeł, który zapoznał wszystkich chętnych z funkcjonowaniem Grupy Ratowniczej oraz z wolontariatem działającym przy „Nadziei”.

- „Zambrów zaskoczył nas zainteresowaniem ze strony osób w różnym wieku. Nasi wolontariusze to nie tylko młodzi, silni ludzie biorący udział w działaniach poszukiwawczych, ale to także ratownicy zespołów zabezpieczających wielorakie wydarzenia i imprezy na terenie miasta i powiatu. Dlatego z tym większą werwą przystępujemy do pracy organizacyjnej oddziału, aby już na wiosnę nasi ratownicy pojawili się w mieście i powiecie.” – mówił ks. Radosław Kubeł.

Na sobotnim spotkaniu obecny był też Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak. Z entuzjazmem poinformował on o planach i oczekiwaniach władz powiatu wobec nowo powstałego oddziału Grupy Ratowniczej Nadzieja w naszym mieście.

Celem istnienia Grupy Ratowniczej jest realizacja zawartych w statucie stowarzyszenia zapisów, m.in.:
:: świadczenie pomocy medycznej poprzez prowadzenie działalności ratunkowej w zespołach ratownictwa medycznego oraz w zespołach pierwszej pomocy,
:: upowszechnianie ratownictwa i ochrony ludności,
:: niesienie pomocy ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych,
:: prowadzenie działań edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy,
:: prowadzenie działań poszukiwawczych,
:: współpraca i wzajemna pomoc członków stowarzyszenia w zakresie promocji i organizacji wolontariatu,
:: współpraca z instytucjami państwowymi i organizacjami społecznymi działającymi w zakresie objętym celami Stowarzyszenia.

Grupa Ratownicza Nadzieja to przede wszystkim wspaniali ludzie i najwyższej klasy specjaliści-praktycy: ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze, psycholodzy, strażacy, funkcjonariusze policji, wojska i służby więziennej. Konsultantem medycznym Grupy jest prof. Jerzy Robert Ładny, który wspiera merytorycznie Grupę, gwarantując najwyższą jakość realizowanych zadań.

Od dziś rozpoczynają się szkolenia młodzieży z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Tytuł ratownika uzyskuje się po ukończeniu 66-godzinnego kursu. Daje on najwyższe uprawnienia dla osób niemających wykształcenia medycznego. Nie należy jednak mylić ratownika z ratownikiem medycznym, który jest uprawniony do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, a ponadto ukończył on 3-letnią szkołę wyższą na kierunku „ratownictwo medyczne”.

Kolejne spotkanie wszystkich chętnych do działania w Grupie Ratowniczej Nadzieja już w najbliższą sobotę, 3 lutego o godzinie 12:00 w salce parafialnej przy kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie (wejście od strony kancelarii parafialnej).

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Polecamy:
:: Grupa Ratownicza Nadzieja rusza w Zambrowie

Pierwsze spotkanie organizacyjne Grupy Ratowniczej Nadzieja komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org