:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Pierwsze spotkanie „Przyjaciół Biblioteki”

edukacja, Pierwsze spotkanie „Przyjaciół Biblioteki” - zdjęcie, fotografia

Tak nazywa się klub czytelniczy utworzony przez drugoklasistów z zambrowskiej "Czwórki". Podczas pierwszego spotkania klubowicze uczestniczyli w wielu ciekawych zabawach związanych z książkami, w tym zagadkach, rebusach, czy quizach czytelniczych. Podobne spotkania będą organizowane w bibliotece raz w miesiącu.

Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci jest jednym z wielu zadań bibliotekarzy. Nawyk czytania i miłość do książek to kapitał, który procentuje w dorosłym życiu.

Dlatego we wrześniu drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie utworzyli w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie klub czytelniczy ph. „Przyjaciele Biblioteki”. Jego opiekunem jest pani Aneta Komiażyk. Było to pierwsze z comiesięcznych spotkań, a jego tematem była bajka i jej bohaterowie.

Podczas pierwszego zebrania w bibliotece dziecięcej klubowicze aktywnie uczestniczyli w wielu zabawach z książką. Rozwiązywali zagadki, rebusy i quizy dotyczące znajomości bajek. Świetnie bawili się przy bajce słowno–ruchowej pt. „Czerwony Kapturek”. Wszystkie zabawy wywoływały wiele radości.

- „Godzinna wizyta w oddziale dla dzieci minęła dzieciom bardzo szybko. Uczniom zajęcia bardzo się podobały. Obiecały, że powrócą do biblioteki już za miesiąc.” – mówi Aneta Komiażyk, wychowawca świetlicy w SP4.

Polecamy:
:: Narodowy Dzień Sportu w „Czwórce”
:: Bałwanek Olaf czytał dzieciom w MP 6
:: 70-lecie zambrowskiego liceum [foto+video]
:: Uczniowie SWEiRP na stażach w Niemczech
:: „Wspomnienia z ZSO” - kroniki sportowe cz. II [foto]
:: „Święto pieczonego ziemniaka” w Pęchratce Polskiej
:: Pasowanie na pierwszoklasistów w „Piątce” [foto]
:: Jak adaptują się 2- i 3-latki w MP1? [foto+video]
:: ZSA ponownie „Solidarną Szkołą”
:: Nietypowy tydzień w zambrowskiej „Trójce”

Pierwsze spotkanie „Przyjaciół Biblioteki” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org