:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C bezchmurnie

Pierwsze łopaty wbite. Rozbudowa szpitala rozpoczęta [foto]

inwestycje, Pierwsze łopaty wbite Rozbudowa szpitala rozpoczęta [foto] - zdjęcie, fotografia

Przedstawiciele Zarządu Województwa Podlaskiego, Powiatu Zambrowskiego, gmin oraz innych instytucji wbiciem pierwszych łopat rozpoczęli prace przy Szpitalu Powiatowym w Zambrowie.

Oficjalne rozpoczęcie prac robót budowlany związanych z rozbudową i modernizacją placówki Szpitala Powiatowego w Zambrowie odbyło się wczoraj, 28 lipca. W uroczystości udział wzięli m.in. Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Pierunek, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Marek Adam Komorowski, Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Józef Dąbrowski, Starosta Powiatu Zambrowskiego Stanisław Krajewski, Wicestarosta Powiatu Zambrowskiego Stanisław Rykaczewski, Zbigniew Jach z Urzędu Miasta oraz Wójt Gminy Zambrów Kazimierz Dmochowski.

Podczas uroczystości każdy z zaproszonych gości miał okazję symbolicznie wkopać pierwsze łopaty. Następnie Prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie Bogusław Dębski opowiedział o rozbudowie i modernizacji placówki szpitala. Głos zabrali również zaproszeni goście.

- „Zależało mi na tym, żeby wszyscy, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji, fizycznie dotknęli tego dzieła. Można było dodatkowo niektórych tutaj zaprosić, żeby pokazać jak funkcjonuje szpital i stworzyć taką przychylną atmosferę dla tej inwestycji dla naszego szpitala.” – powiedział nam Bogusław Dębski, Prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie.

Przypominamy, że 8 lipca Zarząd Województwa pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego zdecydował o dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego budowy bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii w budynku Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Jej wartość to ponad 12,4 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 8,8 mln zł.

Jak udało nam się dowiedzieć, w ostatnim czasie zostało złożone pismo o rozszerzenie wcześniejszego wniosku. Na zadania, które ma on obejmować będzie potrzebny większy budżet – około 15 mln. Jak poinformował nas Bogusław Dębski wniosek dotyczy powiększenia dofinansowania o około 4 mln zł, które pomogłyby przy realizacji wszystkich założeń.

Dzięki dofinansowaniu mieszkańcy Zambrowa i okolic będą mieli lepszy dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Zambrowski szpital zyska nowy, wyposażony w trzy sale blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach projektu zakupiony zostanie także specjalistyczny sprzęt medyczny: aparat RTG z ramieniem C i artroskop. Ponadto w budynku znajdzie się nowa Izba Przyjęć, pomieszczenia pomocnicze, pomieszczenia dla lekarzy, świetlica oraz sala szkoleniowa.

Polecamy:
:: Niebawem ruszy budowa bloku operacyjnego
:: Szpital w Zambrowie zyska nowy blok operacyjny [foto]
:: Szpital otrzyma pieniądze na budowę bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii
:: Zambrowski szpital otrzyma wsparcie?
:: Niesprawiedliwy podział środków z RPO? Zambrowski szpital znów nic nie dostanie...

:: Poradnia Rehabilitacji i Fizjoterapii podnosi standardy
:: Sprzęt od WOŚP trafił do zambrowskiego szpitala [foto]
:: Nowe laboratorium w zambrowskim szpitalu [foto]
:: Nowe laboratorium niedługo w Zambrowie
:: Skutecznie zbadają wydolność serca
:: Nowy inkubator w zambrowskim szpitalu
:: Kontrowersje wokół nowej koncepcji rozbudowy szpitala
:: Do zambrowskiego szpitala trafił nowoczesny laparoskop
:: Kolejny nowoczesny sprzęt trafił do zambrowskiego szpitala
:: Pracownia tomografii komputerowej w Zambrowie ma kontrakt z NFZ
:: Wirus świńskiej grypy (A/H1N1) w Zambrowie
:: Zambrowski szpital zakupił nowoczesną karetkę
:: W zambrowskim szpitalu otwarto pracownię tomografii komputerowej
:: Montują tomograf
:: Zambrowski szpital niebawem wzbogaci się o tomograf komputerowy
:: Do lekarza z nr PESEL
:: Tomograf komputerowy gotowy na pierwsze badanie

Pierwsze łopaty wbite. Rozbudowa szpitala rozpoczęta [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org