:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C pochmurno z przejaśnieniami

Pielgrzymka do Hodyszewa – ruszają zapisy

religia, Pielgrzymka Hodyszewa ruszają zapisy - zdjęcie, fotografia

Ruszają zapisy na 33. Zambrowską Pieszą Pielgrzymkę do Hodyszewa.

Tradycyjnie Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Hodyszewa rozpoczyna się od wieczornej Mszy Św. w dniu poprzedzającym wymarsz. W tym roku przypada to na 23 sierpnia. Podczas liturgii pątnicy będą mogli przystąpić do spowiedzi.

Pielgrzymi na szlak pątniczy wyruszą w piątek (24 sierpnia) po Mszy św. o godz. 8:00. Wymarsz z Placu Milenijnego przewidziany jest na godzinę 9:00.

Pierwszy postój pielgrzymki zaplanowano w Starym Laskowcu (około godziny 10:00), później w Jabłonce Kościelnej (ok. godz. 12:00), Osipach za Kamianką (ok. godz. 14:30), a następnie w kościele przy parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Wysokim Mazowieckie (ok. godz. 16:30). Noc z piątku na sobotę pielgrzymi spędzą w Brzóskach Brzezińskich, Brzóskach Markowiźnie, Brzóskach Markowiźnie, Średnicy Jakubowięta, Średnicy Maćkowięta i Średnicy Pawłowięta.

W sobotę rano pielgrzymi wyruszą w dalszą drogę do Hodyszewa. Tego dnia przewidziane są postoje w Dąbrówce Kościelnej (godz. 8:30), Kostrach Noski (godz. 10:30) oraz w Nowych Piekutach (godz. 12:30).

Do celu pątnicy dotrą w sobotę, około godziny 15:15. O godzinie 16:00 w sanktuarium w Hodyszewie odprawiona zostanie Msza Święta, po której odbędzie się pielgrzymka do Krynicy. Na godzinę 18:00 zaplanowane są pierwsze wyjazdy do domu.

Od dziś do 23 sierpnia zapisy na pielgrzymkę prowadzone będą w salce katechetycznej przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie, po każdej Mszy Św. wieczornej oraz na trasie pielgrzymki. W pielgrzymce mogą brać udział osoby pełnoletnie, osoby w wieku od 16 do 18 lat na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców lub w towarzystwie pełnoletniego opiekuna oraz dzieci w wieku do 15 lat wyłącznie w towarzystwie dorosłego opiekuna.

Warto dodać, że w ubiegłym roku w pielgrzymce do Hodyszewa udział wzięło 329 pątników. Wśród nich było 139 osób z grupy niebieskiej, 145 z grupy żółtej oraz 45 osób z grupy organizacyjnej.

Tradycja Zambrowskiej Pieszej Pielgrzymki do Hodyszewa sięga roku 1986, kiedy to grupa trzech osób po raz pierwszy wyruszyła do Hodyszewa chcąc uczcić koronację obrazu Matki Boskiej Hodyszewskiej oraz podziękować za Porozumienia Sierpniowe z 1980 r. Byli to: Marek Rutkowski, Lech Feszler i Mariusz Feszler. Od tamtego czasu co roku, zawsze w ostatnią sobotę sierpnia skoro świt grupa pielgrzymów licząca od 5 do 30 osób, przez dziewięć lat wyruszała na wytyczony szlak pielgrzymki pokonując 45 kilometrów, aby na wieczór tego samego dnia stanąć przed obliczem Matki Boskiej Hodyszewskiej. Od 1995 roku organizatorzy propagują ideę pielgrzymki wśród lokalnego społeczeństwa. Zainteresowanie przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Co roku w Zambrowskiej Pieszej Pielgrzymce do Hodyszewa bierze udział wielu wiernych.


Pielgrzymka do Hodyszewa – ruszają zapisy komentarze opinie

  • gość 2018-08-20 08:11:48

    co z bagażem w trakcie pielgrzymowania?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org